Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [166] STR, a instalacja gazowa

  1. #1
    benas_r
    Gość

    Domyślnie [166] STR, a instalacja gazowa

    Moja Alfa została wyposażona w tryb sportowy STR, który powoduje szybszą reakcje na naciśniecie pedału gazu i pozwala na bardziej sportowa jazde. Wszystko fajnie tylko że mam tez instalacje gazowa...
    *A więc chodzi o to że system ten włącza sie albo przyciskiem na konsoli środkowej albo poprzez gwałtowne wciśniecie pedału gazu. W sumie dobrze że tak jest bo jak chce sie szybko wykonac jakiś manewr najcześciej nie pamieta się o naciśnięciu jakiegoś tam przycisku. Jednak wydaje mi się że gdy jade na gazie i ostro wciskam pedał (włącza sie STR) daje to odwrotny skutek - czyli auto jest wolniejsze niz normalnie. Nie wiem czy dobrze kombinuje (nie jestem mechanikiem) ale myślę ze instalacja gazowa jest ustawiona pod nastawy silnika w normalnym trybie a nie ma mozliwosci przełączać sie na inny tryb równocześnie z elektronika samochodu... Dlatego jadac na gazie chętnie wylączybym całkiem ten sportowy tryb, ale nie wiem jak.. A co wy o tym myślicie? Może to mieć jakiś wpływ na pracę silnika na gazie czy tylko mi sie coś wydaje?
    Ostatnio edytowane przez benas_r ; 25-06-2011 o 15:19 Powód: Błędy

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Temat raczej do działu LPG!! Bo wina może leżeć w słabej instalacji gazowej!! Gwałtowne wdepnięcie duży wydatek gazu, może reduktor ma za duży spadek ciśnienia i brakuje!! Napisz w ogóle jaką masz instalkę?!?
    mahony2008

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja mam V6TB z lpg i na STR i nigdy nie mam takich problemow. Twoja instalka cos nie wyrabia. Moze jest kiepska albo moze potrzebne dobre strojenie.

  4. #4
    benas_r
    Gość

    Domyślnie

    Mam instalacje BRC sequent 56 i moze faktycznie cos z nia jest bo co dziwne ten spadek mocy odczuwam na niemieckim gazie, który przecież jest o wiele lepszy niż polski.. Ale z drugiej strony jeśli jest coś z instalacją to na polskim gazie powinno byc jeszcze gorzej a jest wszystko ok. *Dlatego pomyslalem ze to zalezy tez od tego trybu str..

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał benas_r Zobacz post
    Moja Alfa została wyposażona w tryb sportowy STR, który powoduje szybszą reakcje na naciśniecie pedału gazu i pozwala na bardziej sportowa jazde. Wszystko fajnie tylko że mam tez instalacje gazowa...
    *A więc chodzi o to że system ten włącza sie albo przyciskiem na konsoli środkowej albo poprzez gwałtowne wciśniecie pedału gazu. W sumie dobrze że tak jest bo jak chce sie szybko wykonac jakiś manewr najcześciej nie pamieta się o naciśnięciu jakiegoś tam przycisku. Jednak wydaje mi się że gdy jade na gazie i ostro wciskam pedał (włącza sie STR) daje to odwrotny skutek - czyli auto jest wolniejsze niz normalnie. Nie wiem czy dobrze kombinuje (nie jestem mechanikiem) ale myślę ze instalacja gazowa jest ustawiona pod nastawy silnika w normalnym trybie a nie ma mozliwosci przełączać sie na inny tryb równocześnie z elektronika samochodu... Dlatego jadac na gazie chętnie wylączybym całkiem ten sportowy tryb, ale nie wiem jak.. A co wy o tym myślicie? Może to mieć jakiś wpływ na pracę silnika na gazie czy tylko mi sie coś wydaje?
    Myślę, że masz coś spieprzone w instalacji. Generalnie właczenie trybu STR powoduje szybszą (mocniejszą) reakcję przepustnicy po naciśnięciu gazu. Nic innego się nie dzieje. Jeśli odczuwasz wtedy spadek mocy - masz zbyt słaby reduktor, który nie jest w stanie podać odpowiedniej ilości gazu na wtryskiwacze.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zacznij od dobrego wystrojenia i sprawdzenia wydajności reduktora.

  7. #7
    benas_r
    Gość

    Domyślnie

    Ok. Wogole to nie wiedzialem dokladnie co zmienia ten STR ale juz wiem, dzieki, A co do instalacji to za 2 tygodnie pojade na przeglad..

Podobne wątki

  1. Instalacja gazowa do 166 2.0 TS
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 15:21
  2. Instalacja gazowa do AR 145 1.4TS
    Utworzone przez maniek015 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:40
  3. Instalacja gazowa w JTS
    Utworzone przez michałkielce w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 10:26
  4. instalacja gazowa
    Utworzone przez pawelszelag6 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory