Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa 147 1.6 Tspark 2002 rok, lpg-pomoc potrzebna na cito!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    17

    Domyślnie Alfa 147 1.6 Tspark 2002 rok, lpg-pomoc potrzebna na cito!

    Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, aczkolwiek w dziale motoryzacji już trochę siedzę. Od niedawna jestem posiadaczem alfy 147 niestety z silnikiem 1.6 tspark. Czytałem o nim wiele opinii i nie są one za bardzo pochlebne, ale mniejsza z tym, to nie w tym tkwi mój problem. Na dniach będę chciał założyć gaz w alficy, ale czytałem wiele opinii na ten temat i nie wiem czy jest ku temu sens. Niektórzy mówią, że można jeździć z tym silnikiem spokojnie na gazie, a niektórzy się skarżą. Co polecacie? Z góry przepraszam, jeśli owy temat był już poruszany, ale mam za mało czasu na przeszukiwanie całego forum. Co sądzicie o systemie BRC dla tego silnika? Jakieś porady może jak można uniknąć zbędnych problemów, jak serwisować to wszystko? Byłbym wdzięczny. Alfa jak w temacie 2002 rocznik, 1.6 tspark, 157tys km przebiegu. Dzięki za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    Cześć,opinie są jak gusta,BRC- wybrałeś najlepszy(moim zdaniem) dobrze założona i wyregulowana instalacja ,nie sprawi ci problemu,tak jak u mnie,W mocy ,nie ma różnicy BP czy LPG.Powodzenia
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    17

    Domyślnie

    A jak wygląda spalanie w tym systemie? Chodzi mi o otwartą trasę, gdzie średnia prędkość to 70-90 km/h, rzadko stoję w korku. Jak to widzisz? I jakie masz rady odnośnie "konserwacji" systemu? Co jaki czas go sprawdzasz? Kolejne pytanie, to jakie są koszta założenia takiego gazu w systemie BRC? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    Więc tak ,gaz mam w 156 1.8 spalanie trasa (normalna jazda do 120) 9L. miasto max 12L."konserwacja" wymiana 2 filtrów co 2 lata (profilaktycznie), cena założenia u nas w Płońsku sekwencja BRC to 2500.
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    17

    Domyślnie

    To cena podobna jak ta w krośnie, ale jednak nadal mam obawy. Powiem tak, samochód dostałem od rodziców, jeździli nim 7 lat, jedyne co wymieniali to części, które trzeba wymieniać typu klocki, tarcze, wahacze. Pisałem o tym wcześniej na innym forum i tak skrytykowali mnie za pomysł gazowania silnika Tspark, to kilka komentarzy.
    Silniki Fiata do gazu są tragiczne (oczywiście te nowsze, ale za nowsze rozumiem po 2000 roku), a te Tsparki to już w ogóle jest kosmos. Pali to dużo, jedzie jakby było max 1.4... Jeśli 147 to tylko JTD niestety. Fakt, że jest to auto w pełni sprawdzone i zakładam że zadbane, a więc po prostu jeździj nim tak jak jest i tyle. To na pewno lepsze niż płacenie za instalację, a potem ciągłe psioczenie, bo coś będzie nie halo.
    Tu nie chodzi o stan silnika, ale o silnik w ogóle. Wejdź na jakichś alfaholików itp. fora i poczytaj jaka instalacja najlepiej się tam nadaje i jakie są z nią problemy. Sam zdecyduj na podstawie opinii czy to Ci się opłaca (i nie mówię tutaj o samym koszcie instalacji, a tak właściwie to nawet nie mówię o pieniądzach, bo nerwy są bezcenne).
    Sęk w tym, że jeśli silnik do gazu się nadaje, to rzadko kiedy trafiają się opinie negatywne. Liczenie na szczęście z instalacją w Tsparku to tak jakby liczyć na to, że handlarz chce sprzedać komuś w pełni sprawne auto - może się zdarzyć, ale nie warto się napalać, bo można zostać brutalnie zweryfikowanym.
    Zawędrowałem, więc do was, bo wiem że macie pojęcie o tych samochodach i chcę sięgnąć po waszą opinię. Kasę na instalację już mam po sprzedaniu peugota 206 więc koszta nie są dla mnie ważne na teraz, chodzi mi raczej o to co będzie potem. Jeśli będę normalnie serwisował wszystko to będzie dużo problemów, czy to raczej tylko gderanie, że tak powiem osób, które jazdy alfą nigdy nie uświadczyły?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar latem666
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Były: Corsa B 1.2 16V, AR 156 1.6 TS SW R.I.P. Jest: 156 SW FL 1.9 JTD 8v
    Postów
    499

    Domyślnie

    Ja mam instalacje STAGa i jak na razie przez rok bylem tylko na regulacji w ramach gwarancji. Nic totalnie sie z tym nie dzieje

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Zakładaj i nie słuchaj głupich opini.Tylko załóż w dobrym sprawdzonym zakładzie wymagaj regulacji po montażu podczs jazdy .Ja miałem TS z gazem i zero problemów
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Też mam stag półtora roku i ok. Jedyna usterka to czujnik temp wody w parowniku. Koszt 25 zł.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    11 lat lpg w tym aucie co teraz mam i jeździ.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    17

    Domyślnie

    Rozmawiałem z gościem, który będzie zajmował się gazowaniem mojej alfy i powiedział, że BRC odpada, bo ten za 2500 tysiąca to marna podróbka tego, który kosztuje 4800 i on się w to pchać nie chce. Stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem dla tego silnika będzie STAG, a wy co o tym sądzicie?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 14:54
  2. Potrzebna pomoc Alfa Romeo 156 1.8 16 v
    Utworzone przez Mariusz M w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 09:54
  3. Alfa 156 1.9 JTD '99r - potrzebna pomoc
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory