Strona 12 z 83 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 822

Temat: Coś o gazowaniu V6 ...

  1. #111
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Tylko że on napisał ze już ma sponiewierana głowicę i z tego co oszczędzi zrobi drugą
    A te twoje wymienianie rzeczy które niby walą się na gazie to bez komentarza- ale mam pytanko miałaś ty kiedyś gaz w samochodzie czy debili co maja w garażach zakładane grom wie co się nasłuchałeś, bo odnoszę wrażenie ze to drugie
    Ja zakładałem tematy odnośnie problemów z gazem, ale to były problemu usuwane w moim zakresie lub też nic nie było tylko piep...... jak potłuczony- przez rok obsługa instalacji kosz mnie 100 zyli, zrobiłem w tym czasie 23 tysiące kilometrów z czego 1/5 na PB, a w koszta poszło mi jedno podłączenie laptopa i filtry
    Jak ktoś jeździ swoja Alfą pod kościół co niedzielę (znam takiego człowieka) to może sobie pozwolić na jazdę na PB, ale jak już robi się 1000 km i w górę na miesiąc to to się opłaca, a podstawowa rzecz to instalator, jak dobrze wszystko zrobi to problemów nie będzie
    Ja w swoich samochodach nigdy LPG nie miałam i mieć nie będę(w poprzednim o LPG nawet myśleć się nie dało),bo nie mam takiej potrzeby,a dlaczego? Z pewnością nie chodzi o to,że jestem przeciwnikiem gazu w aucie lub o to,że swoją V6 wyjeżdżam,tak jak "Twoi ludzie" w niedzielę i święta pod kościółek. Sam powinieneś to wywnioskować.

    Nie ma sensu jeżyć się jak pies na kota,tylko dlatego,że ktoś ma większą pojemność i nie jeździ,tak jak wielu na "autogazie".
    A te moje wymienione rzeczy nie dzieją się w każdym aucie z instalacją LPG,to tylko przykłady.

    Jeżeli wydałeś sporo pieniędzy na "dobrą" instalację,często ją "serwisujesz",na bieżąco wymieniasz rzeczy ulegające zużyciu podczas eksploatacji,to z pewnością nacieszysz sie długo autem w gazie.
    Ale nie pisz mi tutaj,że gaz w żadnym ,nawet nieznacznym stopniu nie wpływa negatywnie na pojazd,a raczej jego podzespoły.
    Ostatnio edytowane przez NeroVolcano ; 08-06-2012 o 15:39

  2. #112
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    W październiku będzie wymiana rozrządu w mojej, wtedy też jej stuknie około 70-80 na gazie, wtedy na inspekcje pójdą gniazda zaworowe i reszta tego co może być zużyte po gazie, fotki wrzucę i zobaczymy jak będzie. Jakiś czas temu sprawdzałem sprężanie to wszystko wygląda jak trzeba. Znajomy mechanior ma V8 która na LPG zrobiła już ponad 300 tysięcy i jeszcze nic ponadplanowego jej nie wyskoczyło, inna sprawa że jest to samochód instalatora LPG, ale wynika z tego że można
    Znam dużo bardziej szkodliwy środek, który ludzie leją do samochodów nawet sobie z tego sprawy nie zdając i gaz przy nim to pikuś

  3. #113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    Jeżeli wydałeś sporo pieniędzy na "dobrą" instalację,często ją "serwisujesz",na bieżąco wymieniasz rzeczy ulegające zużyciu podczas eksploatacji,to z pewnością nacieszysz sie długo autem w gazie.
    Ale nie pisz mi tutaj,że gaz w żadnym ,nawet nieznacznym stopniu nie wpływa negatywnie na pojazd,a raczej jego podzespoły.
    Tylko, że przyspieszone zużycie silnika było przez instalacje 1 i 2 generacji. A na obecnie najczęściej instalowanych instalacjach sekwencyjnych już to nie występuje. Pracuję teraz z człowiekiem (Nie jest to pan Stasiu co to podstawówkę skończył, lecz inżynier mechanik który jednak ma dużą wiedzę techniczną) i on się mnie pytał, jak się jeździ Alfą, bo chciał kupić taką przerobioną na gaz, bo od 20! lat ma samochody na gazie (pierwszy to skoda 120). I bardzo chwali sobie gaz. I za te pieniądze, co zaoszczędzi na różnicy między gazem a benzyną, to sobie silnik wyremontuje. Oczywiście nie każę nikomu gazu zakładać, tylko chcę pokazać, że nawet jeśli w jakimś stopniu silnik się niszczy, to dzięki zaoszczędzonym pieniądzom można to naprawić. A jak kogoś stać na jazdę na benzynie, to gratuluję, ale niestety mnie na to nie stać, chyba że Smartem, ale chcę jeździć całym samochodem, a nie tylko połową

  4. #114
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    "Kolego" nie bez powodu mówi się,że silnik po instalacji gazowej,nigdy nie będzie już tym samym silnikiem,co przed instalacją LPG.
    Bzdura nr 1
    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    No właśnie,czy się opłaca? Remont głowicy,która źle znosi wyższą temperaturę spalania na gazie.
    Sonda lambda,świece zapłonowe,zawory...a to dopiero początek.
    Bzdura nr 2
    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    Ja w swoich samochodach nigdy LPG nie miałam i mieć nie będę(w poprzednim o LPG nawet myśleć się nie dało),bo nie mam takiej potrzeby,a dlaczego
    To co robisz w dziale LPG?
    Skoro nigdy nie miałeś LPG to na czym się opierasz?
    A może powtarzasz zasłyszane bzdury wzorem wszystkich miłośników niemczyzny
    ,,Alfa to złom,,
    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Znam dużo bardziej szkodliwy środek, który ludzie leją do samochodów nawet sobie z tego sprawy nie zdając i gaz przy nim to pikuś
    Nie nie przciwnicy LPG takiej mysli nawet do głowy nie dopuszczają.
    Przecież oni leją wszystko co ,,naj,, do swoich silników i montują tylko oryginały.
    A klekoty kupują bo to są najlepsze silniki na świecie i napewno nie chodzi o im EKONOMIĘ .
    Robią to bo kochają ,,rech rech rech,,
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #115
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Piotrek, bzdury wychwycone pieknie. Tylko chyba do Pani piszesz .

  6. #116
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Tylko chyba do Pani piszesz
    Albo do Karola
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Chodziło mi o NeroVolcano i ten tekst

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Skoro nigdy nie miałeś LPG to na czym się opierasz?

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post

    Bzdura nr 2,,
    Wysiliłbyś się na bardziej konstruktywną wypowiedź,ograniczone półsłówka zostaw dla siebie.

    Skoro jesteś jak najbardziej za LPG,może przedstawiłbyś swoją opinię,ewentualnie wykazał się mocniejszymi argumentami,które jednocześnie ukazałyby moją niewiedzę.

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    To co robisz w dziale LPG?
    Skoro nigdy nie miałeś LPG to na czym się opierasz?
    A może powtarzasz zasłyszane bzdury wzorem wszystkich miłośników niemczyzny
    ,,Alfa to złom,,
    Wyśmiewam kolesi,którzy do jednostki Turbo ładują LPG...

    A tak na poważnie,to po prostu wyraziłam swoje zdanie,nigdy gazu nie miałam,nawiązałam jednak rozmowę,temat nieco się rozwinął,chyba nikt mi nie zabroni odwiedzać działu z Alfą na gazie,nawet jeśli uważam,że podjeżdżać limuzyną pod dystrybutor z gazem,to prawdziwy obciach,zważywszy na to,że 166 małych pojemności nigdy nie miała.

    I nie wiem dlaczego twierdzisz "kolego",że powielam bzdury po germańcach i wypisujesz,że według mnie "Alfa to złom"?
    Jeżeli logicznie pomyślisz,to sama jeżdżę "makaronem",chyba nie wybrałabym dla siebie złomu?

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Nie nie przciwnicy LPG takiej mysli nawet do głowy nie dopuszczają.
    Przecież oni leją wszystko co ,,naj,, do swoich silników i montują tylko oryginały.
    A klekoty kupują bo to są najlepsze silniki na świecie i napewno nie chodzi o im EKONOMIĘ .
    Robią to bo kochają ,,rech rech rech,,
    Odnoszę wrażenie ,że wykazujesz się pogardą w stosunku do ludzi,którzy nie mają założonej instalacji gazowej.

    Ja nie jestem zwolennikiem LPG,ale nie neguję tego w żaden sposób.Nikogo nie zamierzam nawracać,co kto ma w kole zapasowym,guzik mnie to interesuje.

    Chciałabym,aby ktoś w normalny sposób przedstawił plusy posiadania takowej instalacji i przyznał,że istnieją także negatywne skutki posiadania "autogazu",chyba że żadnych nie ma.

  9. #119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Nie wiem czemu miałby by to obciach - paliwo to paliwo. Czy to LPG, CNG, benzyna, diesel, metanol czy nawet wodór to wciąż jest to paliwo do zasilania silnika i tyle. Jeśli ktoś wychodzi z założenia że jazda na jakimś paliwie to obciach dyskusja będzie bezowocna.

  10. #120
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Nie wiem czemu miałby by to obciach - paliwo to paliwo. Czy to LPG, CNG, benzyna, diesel, metanol czy nawet wodór to wciąż jest to paliwo do zasilania silnika i tyle. Jeśli ktoś wychodzi z założenia że jazda na jakimś paliwie to obciach dyskusja będzie bezowocna.
    Nie brałabym tego zdania na poważnie,jest to zwyczajny przykład,jeżeli już tak nad tym ubolewasz.
    W dalszym ciągu nie przedstawiono żadnych pozytywów posiadania LPG(pomijając cięższy portfel...),czyżbyś nie potrafił żadnych przedstawić?
    To po co się wypowiadać? Teraz czynimy dyskusję "bezowocną".
    Poczekajmy do rana na "kolegę" PIOTRIIX'a,wierzę że on ma wiele do "powiedzenia" w tym temacie

Podobne wątki

  1. [159] coś rzęzi przy gazowaniu
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:42
  2. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory