Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 95

Temat: 1750 tbi

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał kezsats Zobacz post
    Tu właściwie chodzi o klasę, mniej o kasę.
    Klasę? nie rozumiem.. Jeżdżę powiedzmy alfą w gazie, bo wole trochę zaoszczędzić pieniędzy by wydać na coś innego i w tym momencie jestem gorszy od tego który jeździ na PB i tak jak nazwałeś jestem dusigroszem ? Kobieta która patrzy na to czym jeżdżę, a tym bardziej na ON'ce, Pb czy LPG nie jest dla mnie warta, bo powinna patrzeć na to jaki jestem, a nie na to czy jeżdżę Lamborghini i jestem milionerem.

  2. #62
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Tomek_KRK- W 100% się zgadzam, że TBI to jeszcze zbyt młody silnik na jakiekolwiek oceny w kwestii długodystansowości...nie mówiąc o LPG. Niestety takie silniki to przyszłość motoryzacji i technologia robienia do tego przysłowiowej ,,instalacji centusia" będzie musiała się rozwijać, jeśli rynek będzie tego wymagał. Faktem jednak jest, że u nas ludzie robią większość po kosztach i brak dobrych specjalistów, a jeśli jacyś są...to ciężko do nich trafić. Ja w Krakowie mam jeden przyzwoity zakład, gdzie ani fortuny na przeglądzie i wymianie filtrów nie tracę, a i poradzić można się za darmo i nie mogę złego słowa powiedzieć na kompetencje właściciela. Rozmawiałem z nim też o gazowaniu silnika TBI i stwierdził, że dać się da...ale impreza będzie kosztowna- nie tyle w postaci podzespołów co raczej częstszego wymogu obsługi. Stwierdził jednak, że w miarę postępu w dziedzinie gazownictwa- będzie z tym jednak lepiej.

    Ja tak jak pisałem- nie umiem się przekonać do diesla, bo charakterystyka pracy takich silników nie przemawia do mnie. Planuję za jakiś czas zakup 159 jako drugiego samochodu, ale pierwszego w sensie użytkowania i z pewnością będę szukał jednak benzynowego silnika. Widziałem już używane TBI ( jedno chyba zeskrobane z drzewa- 41 tys złotych za sw z 2010 - podkrakowskie Proszowice ) i mimo 200 koni, mimo lekkiego silnika w zestawieniu z innymi jednostkami w 159, mimo nawet dość bliskich osiągów do obecnego V6 - raczej podziękuję. Zostaje tylko 3.2, które z kolei w automacie nie do końca mi leży...a 2.2. to dla mnie niezbyt ciekawa jednostka- zresztą wszystko jest JTS.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Klasę? nie rozumiem.. Jeżdżę powiedzmy alfą w gazie, bo wole trochę zaoszczędzić pieniędzy by wydać na coś innego i w tym momencie jestem gorszy od tego który jeździ na PB i tak jak nazwałeś jestem dusigroszem ? Kobieta która patrzy na to czym jeżdżę, a tym bardziej na ON'ce, Pb czy LPG nie jest dla mnie warta, bo powinna patrzeć na to jaki jestem, a nie na to czy jeżdżę Lamborghini i jestem milionerem.
    A czy jest nie dobrze być chłopakiem z klasą i mieć dobry gust?

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał kezsats Zobacz post
    A czy jest nie dobrze być chłopakiem z klasą i mieć dobry gust?
    Tak, zgodzę się owszem.. Tylko nie każdy taki jest, a niestety stereotyp większości kobiet jest taki, że zamiast patrzeć na to jaki facet jest charakterem, patrzy na grubość Jego portfela i tak jak pisałem wyżej, taka kobieta nie jest warta zachodu.
    Koniec tematu, bo zrobił się offtop.. w końcu to temat o TBI i instalacji pod ten silnik LPG, a nie sporze jakie są kobiety

  5. #65
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    Ok, ale to jest jakaś sensowna argumentacja a nie dorabianie ideologii do tego że gaz to profanacja 200 konnego rodzinnego sedana.
    "... I guess it's just the way I'm wired."
    Sensowna argumentacja jest taka – warto nie przecierać szlaków i kupując samochodów wybrać taki silnik, który ktoś kiedyś już zagazował i przejeździł chociaż 100.000 km. Wybrać taki silnik, który sam w sobie jest bezawaryjny, obsługa niekłopotliwa i który po zagazowaniu nie będzie generował dodatkowych kosztów. Innymi słowy wybrać taki model silnika, który sprawdza się najlepiej w LPG. Dlatego (moim zdaniem) nie warto kupować do zagazowania np. Xsary 1.4 (bo silnik ma tendencje do częstego przepalania UPG), Subaru H6 (bo praktyka pokazuje, że po założeniu LPG trzeba często zmieniać świece – co jest bardzo trudne), oraz niektórych modeli Forda, Toyoty (problemy z głowicami), nie warto kupować Carismy GDI, Citroena C5 HPi, Laguny IDE itd. Oczywiście to tylko klika przykładów, o których słyszałem.
    Moim zdaniem, żaden silnik benzynowy z 159 nie spełnia powyższych warunków. I choć sam z chęcią pojeździłbym 159 V6 LPG, to póki co musiałem wybrać JTDm.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-12-2012 o 22:02

  6. #66
    Markowy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał First Zobacz post
    Stać Cie na Alfe z 1750 TBi, a na benzynkę już brakuje...?
    Ten silnik ma wtrysk bezpośredni ( jak większość nowoczesnych silników ) i nie opłaca się w nim instalować "tradycyjnej" instalacji gazowej, która podczas pracy spala też benzynę.
    A nowy rodzaj instalacji gazowej do silników z wtryskiem bezpośrednim, wykorzystujący oryginalne wtryskiwacze benzynowe ( wtryskuje gaz w fazie płynnej ) jest naprawdę drogi, także też się zbytnio nie opłaca.
    Popieram takie podejście do tematu.

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    dziwi mnie podejście ludzi w tym kraju stać się na takie auto a na benzynę już nie
    może ktoś robi dużo km i chciał by trochę oszczędniej jak można
    znam ludzi którzy mają dużo kasy i oszczędzają paliwo jak się da gdzie stać ich na to żeby auta nie gasić w ogóle
    a najśmieszniejsze są teksty że jazda na lpg to wstyd i laski nie lecą na takich kolesi i że takie są teraz kobiety może czas przestać szukać lasek przy barze z toną szpachlu na twarzy i takich tam innych materialnych ....

    - - - Updated - - -

    dziwi mnie podejście ludzi w tym kraju stać się na takie auto a na benzynę już nie
    może ktoś robi dużo km i chciał by trochę oszczędniej jak można
    znam ludzi którzy mają dużo kasy i oszczędzają paliwo jak się da gdzie stać ich na to żeby auta nie gasić w ogóle
    a najśmieszniejsze są teksty że jazda na lpg to wstyd i laski nie lecą na takich kolesi i że takie są teraz kobiety może czas przestać szukać lasek przy barze z toną szpachlu na twarzy i takich tam innych materialnych ....
    Kolejna alfa kolejne problemy

  8. #68
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieluch111 Zobacz post
    a najśmieszniejsze są teksty że jazda na lpg to wstyd i laski nie lecą na takich kolesi i że takie są teraz kobiety może czas przestać szukać lasek przy barze z toną szpachlu na twarzy i takich tam innych materialnych ....
    Dobre
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Nie ma do kupienia już zagazowanych aut?
    A druga sprawa do odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebne mi 200 konne auto do klepania dużych przebiegów? i czemu to nie może być diesel?...

  10. #70
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    Nie ma do kupienia już zagazowanych aut?
    A druga sprawa do odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebne mi 200 konne auto do klepania dużych przebiegów? i czemu to nie może być diesel?...
    do klepania dużych przebiegów właśnie powinien być diesel
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


Podobne wątki

  1. [Brera] Wymiana świec w 1750 TBi
    Utworzone przez Om_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 20:48
  2. [159] [159] 1750 Tbi. Kilka pytań.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 16:48
  3. 1750 GTV -69 Zerknijcie na to cudo :P
    Utworzone przez phantom71 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 11:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory