Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Ściemnianie szyb-najtaniej i profesionalnie w Radomiu

  1. #1
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie Ściemnianie szyb-najtaniej i profesionalnie w Radomiu

    Jak w temacie, jakby ktoś chciał, to podam namiar na gościa który ściemnia szybki naprawdę tanio i solidnie. Ja za całe autko zapłaciłem 320 zł... Całe czyli tył i przód, u mnie powiedzieli mi 600 zł, a więc połowę taniej, a efekt super. Na przód oczywiście nie dają homologacji, ale delikatne ściemnienie nie rzuca się aż tak dramatycznie w oczy.
    Załącznik 13812

    Załącznik 13813

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    kurcze i cena i efekt super - szkoda, że tak daleko...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja bywam w Radomiu więc podaj namiar. Pozdro
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jako że nie jest to piecowe to i tak wygląda ładnie ale jeśli chodzi o przód to 1 lepszy "smerf" przejedzie kluczem po szybie, zobaczy że to folia i albo zabierze Ci dowód albo karze zrywać
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Czy on wyjmuje szyby boczne żeby je przyciemnić? Bo jak tak to nici bo sobie drzwi po wygłuszałem

  6. #6
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Co do smerfów, to mają peszka, bo prześwit jest taki, jak ustawa przwiduje. Co do wyciągania szyb-nie, robi to na samochodzi, co jedynie boczki może ściągać, ale ze wszystkim da sięz nim dogadać.

    Radek, numer poszedł na PW, ps. widzimy się oczywiście 24 na spocie?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    PW Dostałem jeszcze raz dzięki. Zobaczę jak będę stał z czasem 24go bo na noc jeszcze do pracy idę...
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    Jak w temacie, jakby ktoś chciał, to podam namiar na gościa który ściemnia szybki naprawdę tanio i solidnie. Ja za całe autko zapłaciłem 320 zł... Całe czyli tył i przód, u mnie powiedzieli mi 600 zł, a więc połowę taniej, a efekt super. Na przód oczywiście nie dają homologacji, ale delikatne ściemnienie nie rzuca się aż tak dramatycznie w oczy.
    Załącznik 13812

    Załącznik 13813
    Jakiej firmy jest ta folia i ile lat gwarancji na nią dają? Poza tym czy widziałeś, że nie wyciąga szyb?

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    Co do smerfów, to mają peszka, bo prześwit jest taki, jak ustawa przewiduje. Co do wyciągania szyb-nie, robi to na samochodzi, co jedynie boczki może ściągać, ale ze wszystkim da sięz nim dogadać.
    Na samochodzie bez wyciągania szyb bocznych to raczej ciężko to zrobić choćby ze względu na brak dojścia aby dobrze podocinać folię.
    P.S.1: tylna szyba z jednego kawałka czy z pasków?
    P.S.2: A gdzie masz jakiś papier potwierdzający, że szyby spełniają wymagania odnośnie stopnia przepuszczalności światła...tak na chłopski rozum, z tego co pamiętam, to szyby nie są idealnie przeźroczyste i już na wstępie mają coś około 85%, a ty im dołożyłeś jeszcze folię ok. 20%, a z tego co mówi PN to minimalna przepuszczalność światła dla szyb przednich bocznych to 70% (przednia czołowa 75%)....także dla szyb przednich bocznych legalna jest tylko przyciemnianie piecowe.
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 16-10-2010 o 11:20 Powód: literówki
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Na samochodzie bez wyciągania szyb bocznych to raczej ciężko to zrobić choćby ze względu na brak dojścia aby dobrze podocinać folię.

    Dokładnie tak. Poza tym jeszcze kwestia czystości tutaj dochodzi.

    P.S.1: tylna szyba z jednego kawałka czy z pasków?

    Jeśli jest z kawałków to nie ma o czym nawet mówić ale tutaj mi to nie wygląda na taką fuszerkę.

    P.S.2: A gdzie masz jakiś papier potwierdzający, że szyby spełniają wymagania odnośnie stopnia przepuszczalności światła...tak na chłopski rozum, z tego co pamiętam, to szyby nie są idealnie przeźroczyste i już na wstępie mają coś około 85%, a ty im dołożyłeś jeszcze folię ok. 20%, a z tego co mówi PN to minimalna przepuszczalność światła dla szyb przednich bocznych to 70% (przednia czołowa 75%)....także dla szyb przednich bocznych legalna jest tylko przyciemnianie piecowe.
    Z przepuszczalnością jest trochę inaczej. Szyby barwione (a takie ma ogromna większość aut osobowych po 95 roku) mają przepuszczalność w słońcu na poziomie 65%-70% a przy niskim nasłonecznieniu max 75%.

    Norma rzeczywiście przewiduje tak, jak piszesz ale sam widziałem wiele przypadków (np Peugeot 406 wersja Saint Tropez) gdzie oryginalna szyba kierowcy miała 62% przepuszczalności w słońcu a mimo to ten samochód miał homologację UE. Poza tym jeśli się przyciemni piecowo szyby o np 5-10% to efekt jest niezauważalny bez porównania z szybą oryginalną.

    Są oczywiście auta z idealnie białymi szybami i przepuszczalnością na poziomie 90-92% ale to zazwyczaj jakieś starsze modele lub bardzo ubogie wersje (np astra I, golf II) Tutaj jest więcej o przepisach i http://www.multiglas.pl/folie-przepisy.htm

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Za darmo profesionalnie sfotografujemy Twoje auto!
    Utworzone przez KacperM w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:30
  2. Żarówka diodowa a automatyczne ściemnianie
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 16:27
  3. P4 w Radomiu?
    Utworzone przez Szułff w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 22:13
  4. warsztat w Radomiu
    Utworzone przez gonzek w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 13:40
  5. [166] ICS - ściemnianie ekranu
    Utworzone przez QBA w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory