Strona 58 z 65 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 648

Temat: Mechanik!!Warszawa!!

  1. #571
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    164 3.0 v6 12v
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandaster Zobacz post
    Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na temat serwisu AJS z ulicy Jesiotrowej.
    Był to pierwszy zakład do którego oddałem moją 166 po zakupie. Rozrząd, filtry i olej + przegląd co tam trzeba będzie zrobić. Usługa to kosztowała mnie 1500zł (części + robocizna). Panowie zrobili dodatkowo diagnostykę komputerową o którą nie prosiłem (zaznaczyłem żeby jej nie robić), za którą skasowali 150zł (i nic, nie było żadnych błędów). Machnąłem ręką. Praca została wykonana profesjonalnie tj. po przejechaniu 5k kilometrów nic się z alfą złego nie działo. Następne do wymiany poszło sprzęgło, do serwisu pojechałem kilka tygodni temu. Samochód zostawiłem umówiłem się na odbiór na następny tydzień. Zostawiłem kwotę 1500zł zaliczki bo coś mi jeszcze piszczało przy tylnym prawy hamulcu więc domyślałem się, że tarcze i klocki pójdą do wymiany. W przeddzień odebrania samochodu dostałem telefon z serwisu "koło dwumasowe już ma straszne luzy i trzeba wymienić, albo regenerować ja mam tutaj kolegę obok to panu zrobi od ręki na jutro będzie 900zł". No i tu mnie trochę ścięło bo poprzedni właściciel dwumas wymieniał na co mam fakturę, a dodatkowo nie zauważyłem żadnych objawów jego zużycia. Pomyślałem, że albo chce mnie naciągnąć, albo faktycznie po prostu się posypał, a ja ze względu na to że nie jestem za bardzo obeznany w mechanice samochodowej nie zorientowałem się że coś złego się dzieje. Stwierdziłem, że jak mam płacić 900zł za regenerację dopłacę jeszcze kilka stów i kupię nowy. Dzwonię do AJS i mówię, że nie ma sensu regenerować, dopłacę i kupię nowy. Długa cisza w słuchawce po czym odpowiedź "wie pan co ja ten dwumas jeszcze sprawdzę bo chyba nie trzeba go robić". Nie będę oceniał, ale swoje zdanie na ten temat już wyrobiłem. Samochód odebrałem dopiero po 18 dniach bo "nie było czasu, dużo roboty". Z tylnymi hamulcami tak jak myślałem klocki i tarcze poszły do wymiany. Za całą usługę zapłaciłem 1950 zł. Wymiana sprzęgła plus tylnych tarcz i klocków hamulcowych. Z czego robocizna to 800zł co też wydało mi się całkiem sporo (choć mogę się mylić). Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów znowu słyszałem ten sam pisk z prawego tylnego hamulca jestem już umówiony na ponowną wizytę żeby to poprawili. Ogólnie z mojej strony serwisu raczej nie polecę, choć zapowiadało się dobrze.

    Czytając te wypociny nie można się powstrzymać od komentarza. Może byłoby lepiej, żeby właściciel dalej jeździł np.FIATem CC a nie ALFĄ 166 o bardzo zaawansowanej technologii. Nasi stali klienci wiedzą że przyjmując samochód do naprawy, dokładnie spisujemy zauważone usterki. a wszystkie kolejne zauważone w czasie naprawy ,uzgadniamy telefonicznie. Tak było i w tej sytuacji przy naprawie sprzęgła ocenia się stopień zużycia dwumasy. Ponieważ mieliśmy zastrzeżenia, wykonałem telefon do właściciela, który stwierdził że kiedyś była wymieniana ,pozostaliśmy przy sprawdzeniu w zakładzie specjalistycznym, nie wdając się w dyskusję, kiedy ta dwumasa była wymieniana. Wszyscy nasi klienci otrzymują gwarancję na piśmie na wykonaną usługę. Firmę AJS prowadzimy od 40 -tu lat i nie dopuszczamy do nieporozumień. Natomiast przystępując do naprawy podłączenie do komputera, pozwala ustalić prawie wszystkie usterki. Jeżeli młody właściciel Alfy 166 o tym nie wie, to lepiej niech pojedzie na prowincję do stodoły, tam naprawiają szybko i tanio. Pozdrawiamy wszystkich klientów AJS.

  2. #572
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJS-Service Zobacz post
    Ponieważ mieliśmy zastrzeżenia, wykonałem telefon do właściciela, który stwierdził że kiedyś była wymieniana ,pozostaliśmy przy sprawdzeniu w zakładzie specjalistycznym, nie wdając się w dyskusję, kiedy ta dwumasa była wymieniana.
    Przecież oceny zużycia dwumasy można nauczyć dziecka w przedszkolu. Nie potrzeba do tego specjalistycznego serwisu ani nadprzeciętnej inteligencji. JAk mechanik, który naprawa auta nie potrafi tego zrobić?

  3. #573
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJS-Service Zobacz post
    Jeżeli młody właściciel Alfy 166 o tym nie wie, to lepiej niech pojedzie na prowincję do stodoły, tam naprawiają szybko i tanio
    40 lat prowadzenia warsztatu a PR i podejście do klienta w czarnej d...
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #574
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJS-Service Zobacz post
    Jeżeli młody właściciel Alfy 166 o tym nie wie, to lepiej niech pojedzie na prowincję do stodoły, tam naprawiają szybko i tanio. Pozdrawiamy wszystkich klientów AJS.
    Jako mlody wlasciciel 166 juz wiem gdzie jechac, a gdzie absolutnie sie nie pojawiac. Dzieki! :-)

  5. #575
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJS-Service Zobacz post
    Jeżeli młody właściciel Alfy 166 o tym nie wie, to lepiej niech pojedzie na prowincję do stodoły, tam naprawiają szybko i tanio.
    I tak też zrobię. Pozdrawiam

  6. #576
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Widziałem lepiej zorganizowane i ładniejsze serwisy "w stodole" na prowincji - serio. Może dla kogoś kto naprawia duże fiaty całe życie to jest skomplikowana technologia, ale inne serwisy robią to z palcem w ... - i w krótkich terminach, normalnych cenach i bez całego pajacowania. No ale jak już traficie klienta to wykorzystujecie to na maksa - np. akcja ze wspomnianym kołem dwumasowym, które pewnie nie byłoby wcale regenerowane. Nigdzie jeszcze nie przeczytałem, aby ktoś regenerował koło dwumasowe i działało ono prawidłowo. Wszyscy, dosłownie wszyscy (nawet na tym forum łatwo to znaleźć), po regeneracji dwumasy, w krótkim czasie wymieniali ją na nową. Gdybym jakimś cudem zostawił u Was samochód i usłyszałbym, że proponujecie regenerowane koło dwumasowe, od razu zabierałbym kluczyki i uciekał.

  7. #577
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJS-Service Zobacz post
    ALFĄ 166 o bardzo zaawansowanej technologii.
    Rocket science normalnie PR został opracowany w stodole - rzeczywiście po takim wpisie w tym serwisie bym się nie pojawił.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #578
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie Mechanik!!Warszawa!!

    Przyznam się że swoją 159 robiłem za każdym razem w serwisie Suzuki na Sadybie, nie jest to tani serwis ale maja dobre podejście do ludzi, kilka razy nawet udowodnili że nie próbują naciągnąć na jakąś naprawę choć sam chciałem zrobić to profilaktycznie. Zdecydowałem się na nich z prostej przyczyny, w Suzuki są te same silniki jak mój 1,9 8v, mają ludzi z ASO Fiata, a przypuszczam ze wymiana klocków, rozrządu czy koła pasowego to nie jest jak kolega wspomniał rocket science. Czy była by to 166, 155, Brera czy CC. Byłem też ze 145 w AJS i było ok. Pomijając cały anturaż, skupiłem się na tym by praca którą zleciłem była wykonana dobrze. I pod tym kątem nie mogę wiele zarzucić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Czarny Kocur ; 19-07-2017 o 16:50

  9. #579
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Panowie, polećcie jakieś miejsce gdzie można podjechać najchętniej w okolicy Sadyby ze 166 bez obaw, że jak ją zobaczą to się przeżegnają i rzetelnie podejdą do tematu wycieku z pod miski. Już kurde mam dość jeżdżenia i szukania..

  10. #580
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar karlos1973
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 180KM 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał boney Zobacz post
    Panowie, polećcie jakieś miejsce gdzie można podjechać najchętniej w okolicy Sadyby ze 166 bez obaw, że jak ją zobaczą to się przeżegnają i rzetelnie podejdą do tematu wycieku z pod miski. Już kurde mam dość jeżdżenia i szukania..
    Polecam Weekendowy Warsztat Warszawa! Chłopaki podchodzą bardzo rzetelnie do naszych samochodów.

Podobne wątki

  1. Potrzebny mechanik na dziś! rozsypane sprzęgło... Warszawa
    Utworzone przez Kamiel w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 09:45
  2. [159] Mechanik Warszawa
    Utworzone przez rhessi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 20:25
  3. Warszawa mechanik i dziwny problem. Pilne!
    Utworzone przez dawideksl w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 01:47
  4. Warszawa - sklep, mechanik od Alternatorów?
    Utworzone przez lukleo w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 20:57
  5. [145] dobry mechanik warszawa
    Utworzone przez goferos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 11:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory