Strona 13 z 29 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #121
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Kolego myslałem że raz na zawszę wyjaśniliśmy sobie sprawy Twojego doradzania (ja nie potrzebuję doradcy i konsultanta, a tym bardziej "dyrektora" który będzie mi mówił co mam robić ) .... kolega wproszewski wyszedł z inicjatywą czynu którą ja bardzo chętnie wespół z Nim podejmę .... jeśli masz coś od siebie do dodania oprócz jak zwykle celnych rad to zapraszam do wzięcia czynnego udziału (za konsultację dziękuję).
    Powtarzając się wiem gdzie pisać pisma i jak to robić .... doprawdy Twoje rady dotyczące zawartości nie są mi do tego potrzebne.
    Stwierdzenie zrób to, od osoby która tylko "wszechstronnie" doradza ... możesz sobie zastosować gdzieś indziej w swoim życiu. Ja wiem co mam robić i tym bardziej pozwolisz że będę decydował z Kim.


    Tygrysio pokazał ząbki. A już myślałem, że potrafi tylko lamentować ... czekam, aż zatrzęsiesz FAPem
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #122
    wproszewski
    Gość

    Domyślnie

    Moim celem nie było nikogo skonfliktować ani skłócić. Po prostu pomyślałem, że kiedy zaczną spływać do serwisów i do FAPa pisma z kancelarii prawnej, to potraktują je bardziej serio niż od zwykłego przysłowiowego Kowalskiego z racji możliwych dalszych kroków sądowych.

    A co do jednego pisma dla wszystkich - nie zgadzam się z racji możliwości zakupu jako konsument lub przedsiębiorca, z racji upływu terminów, a w szczególności z racji możliwości występowania różnych usterek w zakresie skrzyni biegów.

    Nie kłóćcie się już proszę, bo to niepotrzebne, a we mnie rodzi się poczucie winy za tą sytuację...

  3. #123
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Ze swojej strony dostarczyłem do kancelarii raport z ostatniej naprawy (wymiana koła oraz sprzęgła) teraz jestem na etapie uzyskania z ASO odpowiedzi że nie są w stanie usunąć usterki w formie papierowej. Auto 29-go trafi raz jeszcze do serwisu i cała dokumentacja trafi do FAP. Jeśli ta próba skorzystania z gwarancji nie odniesie spodziewanego rezultatu będę zmuszony wystąpić z żądaniem do sprzedawcy na podstawie rękojmi oraz kodeksu cywilnego (art. 556)
    Generalnie jeśli nie są w stanie tej usterki usunąć w wyznaczonym terminie będę wnioskował o obniżenie ceny samochodu, lub odstąpienie od umowy kupna.

    PS. Jestem także umówiony z rzeczoznawcą PZMOT'u .... ale to spotkanie i analiza niezbędną do skorzystania z rękojmi odbędzie się po tej kolejnej już próbie definitywnego rozwiązania tej usterki.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 19-08-2011 o 08:01

  4. #124
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Panowie odbiegacie od tematu - uwagami pod swoim adresem proszę się wymieniać na privie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Po 15 tysiącach skrzynia chodzi dużo sprawniej niż jeszcze ze dwa tysiące kilometrów temu. Nie trzeba już celować lewarkeim i oprócz dwójki, biegi wpinają się na raz, tuż po "przełamaniu" luzu lewarek sam kończy ruch i wpada w odpowiednią pozycję a nie jak do niedawna jakby przez dwie zapadki. Także sprężynowanie w kierunku luzu przy przesuwaniu do 1-2 i 5-6 jest dużo słabsze, więc biegi można zmieniać szybko. Długich dróg prowadzenia się nie zmieni ale nawet to w tej sytuacji nie przeszkadza. Synchronizatory też nadążają. Dla mnie jest to już poziom VAG. Także pod względem akustycznym oprócz dwóch pierwszych biegów jest już cisza. Pomijając egzemplarze ewidentnych bubli, może ta skrzynia potrzebuje tak dużo czasu na ułożenie?

  6. #126
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał julka Zobacz post
    Po 15 tysiącach skrzynia chodzi dużo sprawniej niż jeszcze ze dwa tysiące kilometrów temu. Nie trzeba już celować lewarkeim i oprócz dwójki, biegi wpinają się na raz, tuż po "przełamaniu" luzu lewarek sam kończy ruch i wpada w odpowiednią pozycję a nie jak do niedawna jakby przez dwie zapadki. Także sprężynowanie w kierunku luzu przy przesuwaniu do 1-2 i 5-6 jest dużo słabsze, więc biegi można zmieniać szybko. Długich dróg prowadzenia się nie zmieni ale nawet to w tej sytuacji nie przeszkadza. Synchronizatory też nadążają. Dla mnie jest to już poziom VAG. Także pod względem akustycznym oprócz dwóch pierwszych biegów jest już cisza. Pomijając egzemplarze ewidentnych bubli, może ta skrzynia potrzebuje tak dużo czasu na ułożenie?
    To mam podobne odczucia po przejechaniu 8000 km faktycznie się poprawia ... jakby się te dzwięki dwoch pierwszych biegów udało usunąć byłoby nawet znośnie (ale może ja się czepiam)
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    To mam podobne odczucia po przejechaniu 8000 km faktycznie się poprawia ... jakby się te dzwięki dwoch pierwszych biegów udało usunąć byłoby nawet znośnie (ale może ja się czepiam)
    Los daje Ci znać, że powinieneś odpuścić BMW i pozostać w rodzinie Alfa Romeo I że nawet TCT nie jest Ci do szczęścia potrzebne.

    Albo Julka poczuła się zazdrosna, że chcesz ją zdradzić i powzięła mocne postanowienie poprawy

  8. #128
    pontifex
    Gość

    Domyślnie

    jestem posiadaczem Giulietty (egzemplarz z 2010 r., kuppiony w marcu 2011) i rowniez zglaszam problem z wlaczaniem 1 biegu. mam przejechane ok. 5700 km. poczatkowo pojawialy sie takie problemy pozniej ustapily, ale teraz z nowu jest problem. czasami bieg nie wchodzi, czasami mam wrazenie, jakby galka zmiany buiegow weszla, ale nie do konca. pomagalo, gdy lekko dodawalem gazu i wowczas wchodzil bieg do momentu, gdy mi kiedys zazezilo. Dodam, ze nie dzieje sie tak za kazdym razem, a od czasu do czasu. poza tym skrzynia chodzi bardzo dobrze i wlaczajac inne biegu przy jezdzie wolniejszej i szybszej, w tym na dynamic - nie wyczowam zadnych mankamentow, a wrecz przecinie chodzi idealnie. Co do innych usterek - system start&stop wlacza sie wczesniej, ale generalnie wylaczam go. slyszalem, ze w silnikach z turbosprezarka, lepiej go nie uzywac. Aha obudowa galki skrzyni biegow sie urwala w przyszlym tygodniu zglosze problem ze skrzynia do serwisu i zobacze co odpowiedza..dam znac

  9. #129
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał pontifex Zobacz post
    ...system start&stop wlacza sie wczesniej, ale generalnie wylaczam go. slyszalem, ze w silnikach z turbosprezarka, lepiej go nie uzywac.
    O to możesz się nie martwić - wyłączanie reguluje elektronika i nie wyłączy silnika jeśli sprężarka jest rozgrzana.

  10. #130
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    O to możesz się nie martwić - wyłączanie reguluje elektronika i nie wyłączy silnika jeśli sprężarka jest rozgrzana.
    Z tym akurat bym polemizował. Może nie będę tutaj powtarzał swojego wpisu z wątku dotyczącego stricte systemu S&S, czyli post #78 tutaj

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory