Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 160

Temat: szarpie przy 1,5 tys obrotów

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam.
    Informuje co wynikło z mojego problemu szarpania przy 1,5 tys. obrotów i co zrobiłem.:
    1.Zmieniłem stację paliw.
    2.Zmieniłem filtr paliwa.
    Od tamtego czasu brak jakichkolwiek szarpnięć. Jeżdżę już tak 3 tydz.
    W moim przypadku wystarczyło tylko tyle.
    Pozdrawiam.

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Serio rusz się za ten przepływomierz. Masz pewność że w środku nie siedzi chińczyk?
    Objawy identyczne jak u mnie jakiś czas temu.
    Właśnie przejechałem się parę kilometrów najpierw bez odpinania przepływomierza a potem z odpiętym. Niestety jest już dość zimno (6st C) i problem praktycznie nie występował. W obu testach minimalnie spadało ciśnienie turbiny (z 1.4-1.5 powiedzmy o 0.2bar) w sytuacji gdzie mniej więcej spodziewałem się dużego spadku mocy, ale nie był to dziś wyraźny efekt, nie było odczuwalnego spadku mocy itd. Auto w obu przypadkach jeździło tak samo. Powtórzę jeszcze test jak zrobi się cieplej - najbardziej widoczny jest jak jest powyżej 20st C.

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    u mnie podobnie...zrobiło się zimniej i szarpanie praktycznie nie występuje!
    na stacji tankuję tej samej wiec paliwo można wyeliminować....

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    pojeździłem z wypiętym przepływomierzem i pojawił mi się Check Engine. Wpiąłem spowrotem i już nie znika. (Dodano później: błąd zniknął po paru przejażdżkach)

    Z tego co poczytałem tu na forum i na frum Opla, to jescze może jest jakiś problem z kolektorem ssącym i z klapami wirowymi - ale u mnie to przynajmniej wygląda czyściutko po podniesieniu plastikowej osłony silnika.

    Kupię interfejsy od Viakena i zaczynam zabawę z komputerem. Tylko skąd się dowiedzieć jakie powinny być parametry z różnych czujników w różnych sytuacjach?

    I jeszcze jedno, może ktoś wie czy był jakiś nowszy soft do ECU? Moja alfka jest z 2005 więc ulepszenia mnie ominęły.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-10-2011 o 19:11

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pojeździłem z wypiętym przepływomierzem i pojawił mi się Check Engine. Wpiąłem spowrotem i już nie znika. (Dodano później: błąd zniknął po paru przejażdżkach)

    Z tego co poczytałem tu na forum i na frum Opla, to jescze może jest jakiś problem z kolektorem ssącym i z klapami wirowymi - ale u mnie to przynajmniej wygląda czyściutko po podniesieniu plastikowej osłony silnika.

    Kupię interfejsy od Viakena i zaczynam zabawę z komputerem. Tylko skąd się dowiedzieć jakie powinny być parametry z różnych czujników w różnych sytuacjach?

    I jeszcze jedno, może ktoś wie czy był jakiś nowszy soft do ECU? Moja alfka jest z 2005 więc ulepszenia mnie ominęły.
    U mnie mam podobną sytuację , ale mam 2.4 i potraktuj to jako bardziej wskazówkę - a mianowicie. Miałem do wymiany wtryski bo dwa "lały" ale autko jeździło "normalnie" bez szarpania i tym podobnych historii tylko źle odpalało na zimnym. Po wymianie nie wpisałem ich jeszcze w kompa (kody IMA z czym zresztą mam problem) i autko do 2 tyś obrotów lubi szarpać, więc możliwym jest że jest problem u Ciebie z wtryskami, albo zużyte albo "rozkalibrowane".

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    mógłbyś coś więcej powiedzieć lub podesłać jakiegoś linka o co dokładnie chodzi z IMA. Jak sprawdzić że wtryski dobrze pracują i nie są zużyte i że wszystko jest dobrze poustawiane?

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    * FiatEcuScan - sprawdzenie korekt, lub wyjecie wtryskow i proba przelewowa;
    * rozebranie i sprawdzenie wtryskiwaczy w serwisie Boscha lub innym zakladzie zajmujacym sie diagnozowaniem ukladow wtryskowych.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    mam za mało wiedzy, więc gdybam i pytam dalej. sprawdzenie korekt - czy mam rozumieć że korekty ustawiają się automatycznie np na podstawie jakiś parametrów np spalin, i jeśli są gdzieś poza zakresem normalnym to może świadczyć o problemach z wtryskami (lub jakimś czujnikiem)? albo np gdy różnią się znacznie korekty dla któregoś z wtrysków? dobrze zgaduję? dziś kupuję kabelek od Viakena.

    sprawdzenie wtrysków w warsztacie - to duża robota? droga? mogą coś uszkodzić? mogę to sam zrobić (narzędzia raczej mam, jakieś tam zdolności manualne też). jak się robi próbę przelewową - da się to w warunkach "domowych" czy szkoda się bawić/brudzić?

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Tu masz moj temat nt.korekty wtryskow, nie ma za wiele czytania :

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._wtryskow.html

    Tu masz koszty zabawy z wtryskami u Gladyska w Krakowie (serwis Boscha - wybralem jego, bo mam go vis a vis mojego biura):

    http://naprawa-wtryskiwaczy.pl/

    A proba przelewowa - mozesz zrobic ja samemu. Poszukaj opisu na Alfaholikach lub alfaclubie. Na sto procent gdzies to bylo.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    dzieki za info.

Podobne wątki

  1. [156] do 3 tyś obrotów, szarpie. 2.0 TWIN SPARK
    Utworzone przez patrykalfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 18:26
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 11:14
  3. [155] szarpie przy nagłym przejściu z niskich obrotów
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 19:10
  4. Alfa 147 jtd szarpie od 2500 obrotów
    Utworzone przez prezes2124 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 19:23
  5. problem z Alfą. szarpie przy 1,8-2 tys obrotów
    Utworzone przez botticelli w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory