Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: [Trójmiasto] Mechanik do gruntownego przeglądu, regulacji itd

  1. #1
    jersey
    Gość

    Domyślnie [Trójmiasto] Mechanik do gruntownego przeglądu, regulacji itd

    Hej.

    Znacie może warsztat który podjąłby się gruntownego przeglądu, napraw i regulacji JTD 2.4 10v? Jest parę rzeczy do ogarnięcia, ale chciałbym też, żeby warsztat sprawdził dokładnie silnik i osprzęt - co jest nie tak, co trzeba zrobić już (i to zrobił na miejscu), poinformował mnie co jest do zrobienia w najbliższym czasie etc.

    Michał Mierniczak jest ok, ale po pierwsze ma tylko jeden kanał więc długie zlecenie pewnie odpadnie. A po drugie przez pół roku szukał, dlaczego poprzednia Paskuda mi dymi. I nie znalazł. Więc wolałbym mechanika z żyłką detektywistyczną do takiego zlecenia. No i nie podjął się regulacji zaworów w JTD 8v więc tak teges...

    Le Car na Rotmance? Tam nadal wszystko gra jak powinno, bo dochodziły mnie słuchy, że jakoś jakiś czas temu spadła? Jest jeszcze jakiś ciekawy warsztat? W ostateczności pojadę pod Wawkę do Pabla, ale to daleko no i potem trzeba się jakoś od niego wydostać

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Le-Car Rotmanka http://www.lecar.com.pl/ - nie słyszałem żeby jakość spadła. Ja osobiście polecam.
    Derwisz http://www.derwisz.invito.pl/

    Oba miejsca z dobrym doświadczeniem i specjalizacją w Alfa Romeo
    W obu drogo ale jak to pisałem w innym topic'u to jakaś dziwna specyfikacja rynku trójmiejskiego.
    Po prostu te same rzeczy można w innych miastach zrobić taniej w równie dobrych warsztatach.

    Mogę też polecić TuneUp - http://www.tune-up.pl/
    Rob nie ma może "specjalizacji" w JTD ale jeśli chodzi o diesle ogólnie jest mega ogarnięty

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Ja polecam MMservice na Sobieskiego 14. Michał się zna, robi dobrze i w rozsądnych cenach.
    A w rotmance jest strasznie drogo i daleeeeeeko. Toż to koniec świata.

  4. #4
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Michała znam, ale jak pisałem - nie ogarnął problemu z moją poprzednia Bella mimo wielu wizyt i zestawienia paru złotówek. Z resztą radził sobie szybko i tanio, ale jak trzeba było zdiagnozować "jakiś" problem bo nie do końca było wiadomo co zacz to już nie przeszło. Mimo, że jestem klientem z rodzaju "wymagam, ale płacę ile mistrz chce". No i mam wrażenie że nie miał ochoty zajmować się czasochłonnymi zleceniami. A to raczej takie będzie.

    TomSRT - wiem, że w 3M drogo, ale co zrobić. Do W-wy mi nie po drodze.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    No taki jest już. ja mówię ze swojego doświadczenia, bo mi moją Alfę robi bardzo dobrze.

  6. #6
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Moją poprzednią też robił dobrze, jak się pojechało i powiedziało "sprzęgło do wymiany" czy coś w tym stylu. I pewnie jak będę wiedział co konkretnie chcę zrobić to będę do niego jeździł bo wiem że zrobi i bardzo dobrze i za sensowne pieniądze.

    Ale przeglądów i szukania dziury w całym mu nie zlecę.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Odnośnie Michała to potwierdzam opinię, że do takich diagnoz nietypowych problemów się nie garnie. Mam kilka problemów u siebie, na które zawsze kwituje "nie czepiaj się, wszystko jest super a Ty wymyślasz".

    Nie zmienia to jednak faktu, że oczywiście robi bardzo dobrze jak coś mu się zleci i ma baaardzo dobre ceny i krótki czas oczekiwania - zwiedziłem wielu mechaników i mam porównania.

    Piszesz, że jesteś z Grudziądza, myślałeś o Janku z Bydgoszczy? Facet ma bardzo duże doświadczenie, nigdy nie traktuje nikogo z góry, jest cierpliwy i skromny. Znalazłem go de facto tutaj na forum. Sam ma 166 3.2 busso

  8. #8
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mieszkam w Rumi i chyba łatwiej byłoby mi pojechać do Wawy do Pabla (czy Twardowskiego) niż do Bydzi. Do Wawki przynajmniej Pendolino jeździ, bo jakoś trzeba z tego warsztatu wrócić

    Ale zanim zacznę myśleć o wyjazdach poza 3M to wolałbym tutaj poszukać alternatywy. Zawsze dzień czy dwa zaoszczędzonego czasu - dojazd/powrót poza 3M zajmuje.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Ogólnie będzie ciężko. Alternatyw nie ma poza tymi, o których mowa. Temat mam dość mocno przeczesany.

    W Le Car nie byłem, ale miałem okazję z człowiekiem rozmawiać. Cena za wymianę sprzęgła 1000zł brutto w 156 1.9 JTD, podczas gdy u MM 450zł brutto, a u Janka w Bydzi 300 bez faktury, dla mnie od razu Rotmankę skreśla niestety (sama wymiana 1/5 wartości samochodu ). Dodatkowo fatalny dojazd, chyba, że ktoś ma dwa auta.

    Znam tutaj mechaników, którzy pracowali w ASO AR wiele lat, i tak robią, że jeden z nich wymienił mi sprzęgło nie smarując dolnej tulei łapy sprzęgła i zaraz po wymianie zaczęło mi skrzypieć I wziął 500 zł bez faktury. A drugi się umawia, a później nie odbiera telefonu.

    Jedź do Pabla odstaw mu auto na 2 tyg. i ten koszt pendolino Ci się zwróci w efekcie pracy oraz w ogólnych kosztach finansowych i czasowych i nerwowych.

  10. #10
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie koniec końców tak zrobię. Będę musiał się z nim po świętach dogadać co i jak, ile kaski szykować i jak tam z czasem (u mnie i u niego).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta 1.4 TB MultiAir TCT - Kasowanie przeglądu!
    Utworzone przez Badsheep w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 15:01
  2. mechanik który zna sie na alfach- trójmiasto
    Utworzone przez macblons w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 19:14
  3. Teoria przeglądu zawieszenia
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 23:29
  4. Kasowanie przeglądu
    Utworzone przez cypis8013 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 10:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory