Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67

Temat: Ceny Brery

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wiesz co Facebook robi z kontami ludzi, którzy sieją fake news?

    Racz zaznaczać, że wypisujesz swoje prywatne farmazony na temat czegoś, na czym się nie znasz.
    Do kogo to było i w jakiej sprawie?

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A jak myślisz?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    co to są prywatne farmazony? czemu nie odnosisz się do konkretów, danych, faktów tylko robisz jakieś wycieczki osobiste? Wyjaśnij, tu i teraz. Co to w ogóle ma być za poziom dyskusji?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A to właśnie 2.4JTDm był najczęściej sprzedawanym w przypadku Brery. Zaraz za nim plasuje się 2.2JTS.
    To był żart oczywiście? Bo nie spojrzałeś na lata produkcji, prawda? No właśnie. Silnik TBi wszedł dopiero w 2009. Silnik 2.0 także. Tymczasem JTS był klepany od 2005 a 2.4 rok później.
    Jak można wysnuwać jakiekolwiek wnioski na bazie tego zestawienia?
    A co do jakości: wystaw Brerę z silnikiem TBi i z silnikiem JTS. I porównaj ceny, jakie zaproponują Ci kupujący.

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kolejny raz piszesz farmazony na temat niskiej jakości silników JTS, o którym to temacie nie masz absolutnie żadnego pojęcia. Dlatego skończ już.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    To był żart oczywiście? Bo nie spojrzałeś na lata produkcji, prawda? No właśnie. Silnik TBi wszedł dopiero w 2009. Silnik 2.0 także. Tymczasem JTS był klepany od 2005 a 2.4 rok później.
    Jak można wysnuwać jakiekolwiek wnioski na bazie tego zestawienia?
    A co do jakości: wystaw Brerę z silnikiem TBi i z silnikiem JTS. I porównaj ceny, jakie zaproponują Ci kupujący.
    Nie, to nie był żart, to jest fakt - najwięcej sprzedano Diesla 2.4JTDm.
    I lata produkcji nic tu nie zmienią. A czy widzisz gdziekolwiek moje wnioski wysnuwane na podstawie tego zestawienia? Nie, żadnych nie było.
    Więc zluzuj gumki i czytaj co napisałem

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 08-02-2021 o 15:00

  6. #36
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    co nie zmienia faktu, że opinie o silniku są słabe i te opinie mają wpływ na cenę. Brery/Spidery z 2,2JTS kosztują bardzo podobne pieniądze do 2,4JTDM, a diesel do tych aut pasuje jak gumiaki do garnituru (to jest moja opinia, możecie się z nią nie zgadać ale miałem już jedno cabrio w dieslu i więcej w takim aucie nie popełnię zdroworozsądkowego kompromisu - następne będzie obowiązkowo w benzynie) . dobrze, że chociaż ten diesel to R5. do tego w warunkach polskich dochodzi kwestia 18% akcyzy na 2,2JTS, co powoduje, ze ten silnik jest jeszcze mniej atrakcyjny. spidera i brery w TBi wyszło coś ok. 1500sztuk każdego i pomimo 3% akcyzy są one dużo rzadsze i co za tym idzie droższe. różnica w cenie pewnei też wynika z tego, że to ostatnie lata produkcji, więc sa najmłodsze.

    jeśli zaś chodzi o opinię, to słabą opinię potrafi zrobić jeden źle obsłużony klient - patrz youtube i mercedes za milion.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 08-02-2021 o 15:07

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kolejny raz piszesz farmazony na temat niskiej jakości silników JTS, o którym to temacie nie masz absolutnie żadnego pojęcia. Dlatego skończ już.
    Nie ja to piszę, to opinia 90 procent warsztatów zajmujących się AR. Nie zmienisz tego nawet jakbyś mocno dociągał gumę w majtach. Literalnie niemal WSZYSCY fachowcy, w tym pisma i portale motoryzacyjne tak uważają. Również mechanicy z mojego wasztatu, gdzie serwisuję swoje alfy od 11 lat stanowczo odradzają zakup auta z JTS.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie, to nie był żart, to jest fakt - najwięcej sprzedano Diesla 2.4JTDm.
    I lata produkcji nic tu nie zmienią. a
    Zmienią. Brera była w ofercie przez pięć lat.
    Silnik JTS w brerze oferowano przez pięć lat.
    Silnik 2.4 przez cztery lata.
    Silniki TBi i 2.0 JTDM przez dwa lata.
    To są fakty, mające jednoznaczny wpływ na wolumen sprzedaży. Jak możesz kupić auto z silnikiem, jakiego nie ma w ofercie?

  8. #38
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie ja to piszę, to opinia 90 procent warsztatów zajmujących się AR. Nie zmienisz tego nawet jakbyś mocno dociągał gumę w majtach. Literalnie niemal WSZYSCY fachowcy, w tym pisma i portale motoryzacyjne tak uważają. Również mechanicy z mojego wasztatu, gdzie serwisuję swoje alfy od 11 lat stanowczo odradzają zakup auta z JTS.
    Takie "opinie" są "najlepsze". "Każdy", "wszyscy", "większość", "bo mój znajomy". Skoro literalnie, to poproszę o źródła tych procentów i kwantyfikatorów.

  9. #39
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    opinia jest zła i nie ma co tu dyskutować. natomiast czy uzasadniona - to już inna sprawa. problemem silnika jest w zasadzie wyciągający się łańcuch i nagar na zaworach. czyli to co trapi większość nowoczesnych benzyn. mało tego jak porównamy z np. 1,6THP PSA/BMW, 1,8CGI Mercedesa, czy TFSI grupy VAG, to wyjdzie na to, że to całkiem pozytywnie wyróżniająca się jednostka.

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zmienią. Brera była w ofercie przez pięć lat.
    Silnik JTS w brerze oferowano przez pięć lat.
    Silnik 2.4 przez cztery lata.
    Silniki TBi i 2.0 JTDM przez dwa lata.
    To są fakty, mające jednoznaczny wpływ na wolumen sprzedaży. Jak możesz kupić auto z silnikiem, jakiego nie ma w ofercie?
    Nie, liczb nie zmienią
    A to, że te dwa silniki wprowadzili po czasie to inna sprawa i nigdzie do tego się nie odnosiłem, ani żadnych wniosków nie wysnuwałem.
    Ale skoro chcesz porównywać to w inny sposób, to wystarczy spojrzeć na poszczególne lata np. 2006 - 2008, rocznie sprzedawało się więcej Diesla R5 niż TBi i 2.0 razem wziętych przez dwa lata

    PS. Brera w produkcji była 6 lat, nie 5

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Brery-Wawa
    Utworzone przez Areckii w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:43
  2. [Brera] ile z Brery 2.4 ?
    Utworzone przez bocian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 11:38
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory