Strona 38 z 62 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #371
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    w TBi jest jedna zagadka: te silniki mają ok 3, 4 lata, to juz czas, ze pierwsze egzemplarze powinny zacząć sie sypać powoli... jednak to wyżyłowanie silnika, moc z małej pojemności moim zdaniem skraca zywotność silnika.

    Ludzie piszący o skracaniu żywotności silnikia "bo turbo" chyba mentalnie żyją w latach 90. Technologia i możliwości modelowania cały czas ........ do przodu!
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 01-02-2014 o 21:16 Powód: wulgaryzm

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  2. #372
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał por.Jaszczuk Zobacz post
    Zdecydowanie łykaj TBi jak chcesz pojeździć po Warszawie. Tomek Twardowski ma prywatnie również TBi.
    Ja ma 2.0 JTDm i pali mi obecnie ponad 9L/100km [krótkie kilku kilometrowe trasy po Wawie] - to żadna oszczędność na paliwie.
    No właśnie, diesel pali 9l a TBi 13-15l więc ja tu jednak widzę jakieś oszczędności. Pietia, bierz diesla i zrób chiptuning u cinka

  3. #373
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    To 13-15 to przy bardzo ciężkim bucie (por. spalanie pafki: http://www.motostat.pl/vehicle-stats/16649 ).

    Wiadomo, można i 15, a pewnie i więcej, jak się postarać, ale to raczej nie jest reguła. Analogicznie - z faktu, że ja potrafię we fiatowskim 1242 8v pochłonąć 12 bez większego problemu nie wynika, że nie można palić 8...

  4. #374
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Masz na myśli 2.0 turbo benzyna. To były piękne Delty...
    były, czasem na saskiej kepie widze jedna taka integrale zaparkowana na podworku mnie natomiast interesuje 1.4 turbo w wersji nowszej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Ludzie piszący o skracaniu żywotności silnikia "bo turbo" chyba mentalnie żyją w latach 90. Technologia i możliwości modelowania cały czas zapierdala do przodu!
    technologia obcinanioa kosztów tez do przodu zasuwa, bez dwóch zdan. Nawet honda zywotnosc swojej turbiny w 2.2 ropniaku przewiduje na 150k (oczywiście nieoficjalnie) wiec obawiam się ze fiatowskie wynalazki nie posluza dluzej (przy całej mojej sympatii do fiata)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał BartekL Zobacz post
    No właśnie, diesel pali 9l a TBi 13-15l więc ja tu jednak widzę jakieś oszczędności. Pietia, bierz diesla i zrób chiptuning u cinka
    wiem ze z Wawy jezdza na nabozenstwa do cinka, ale na miejscu jest tez kreator mocy, zresztą obok Twardowski ma swoja kwatere glowna

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    w TBi jest jedna zagadka: te silniki mają ok 3, 4 lata, to juz czas, ze pierwsze egzemplarze powinny zacząć sie sypać powoli... jednak to wyżyłowanie silnika, moc z małej pojemności moim zdaniem skraca zywotność silnika.
    sypać to się powinien szybciej multisrair 1.4 i 170 kucy. W sumie jego idea nie jest jakas przesadnie skomplikowana, ale boje się ze wyjdzie w stylu chcieliśmy dobrze a wyszlo jak zawsze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To 13-15 to przy bardzo ciężkim bucie (por. spalanie pafki: http://www.motostat.pl/vehicle-stats/16649 ).

    Wiadomo, można i 15, a pewnie i więcej, jak się postarać, ale to raczej nie jest reguła. Analogicznie - z faktu, że ja potrafię we fiatowskim 1242 8v pochłonąć 12 bez większego problemu nie wynika, że nie można palić 8...
    Klamiesz w zywe oczy Fiatowski 1.2 maksymalnie zjadal 10 litrow na setke ale to przy predkosci nadświetlnej 150 km/h. Wiem bo kiedyś przeprowadziłem taki eksperyment. Wrazenia z jazdy niezapomniane wujo natomiast kiedyś pandziocha 1.1 przegonil w podobnych warunkach i wyszlo mu o litr więcej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawel olszewski Zobacz post
    2,4 jtdm nie klekocze i zbiera się fajnie
    fajnie się zbiera to prawda ale to konstrukcja dosyć problematyczna w pewnych aspektach, o których zresztą można poczytać na forum, dlatego tez postanowiłem ze jak będzie ropniak to albo 2.0 albo 1.9 120 kucy (ale ten wtedy do delikatnego podkręcenia). Za 2.0 przemawia większa podaz egzemplarzy w interesujących mnie kolorach. Jak wiadomo najlepiej żeby był czerwony (btw widziałem wlasnie taka jakbym chciał, czerwona az w oczy kole, co prawda lekko przysypana śniegiem była wczoraj, ramki co prawda nie klubowe ale z wieloznacznym napisem "znikający punkt" - przyznać się czyja to ? Ogolnie trafienie czerwonej tbi w kombiaku i najlepiej z dilerki pl to prawie jak 6 w totka
    Ok koniec tego gadania po próżnicy. Czas zarabiać pieniądze na alfe Obezwe się na przełomie 2014/2015 Szerokiej drogi Panowie (i Panie

    - - - Updated - - -

    model referencyjny (zresztą tańszego nie było

    http://www.mobile.de/pl/marka/alfa-r...187203337.html

  5. #375
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Co do trwałości TBi to mamy dobry egzemplarz testowy - auto kupione z absolutnie pewnego źródła, z małym przebiegiem, eksploatowane świadomie:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._edizione.html
    Poza spalaniem uwag nie mamy ;-)
    No, ale TB łykać musi.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #376
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel olszewski Zobacz post
    2,4 jtdm nie klekocze i zbiera się fajnie
    2.0 JTDm jest lżejszy, mniej awaryjny, miej kosztowny w obsłudze serwisowej, a po czipie dorównuje przyspieszeniem.

  7. #377
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    Jest jeszcze coś takiego jak kultura pracy 5 cylindrów i jej brak przy 4 .przy 6 jest oczywiście jeszcze lepiej .Polecam sprawdzić .
    pawel164

  8. #378
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Ludzie piszący o skracaniu żywotności silnikia "bo turbo" chyba mentalnie żyją w latach 90. Technologia i możliwości modelowania cały czas......... do przodu!
    nic nie ........... do przodu. Kazda kolejna generacja samochodów jest MNIEJ TRWAŁA I MNIEJ ŻYWOTNA. Kiedyś mercami czy toyotami robiło się pół miliona, albo więcej kilometrów bez żadnych awarii czy remontów. teraz granicą bywa często sto tysięcy. Trwałość obecnych rozwiązań jest znikoma, bo celem nie jest trwałość ale jak największa sprzedaż, czyli jak najczęstsza wymiana auta na nowe.
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 01-02-2014 o 21:17

  9. #379
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    Niestety masz rację aktualnie silniki są policzone na ok 250 tys
    pawel164

  10. #380
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    nic nie ............... do przodu. Kazda kolejna generacja samochodów jest MNIEJ TRWAŁA I MNIEJ ŻYWOTNA. Kiedyś mercami czy toyotami robiło się pół miliona, albo więcej kilometrów bez żadnych awarii czy remontów. teraz granicą bywa często sto tysięcy. Trwałość obecnych rozwiązań jest znikoma, bo celem nie jest trwałość ale jak największa sprzedaż, czyli jak najczęstsza wymiana auta na nowe.
    Wszystko to prawda lecz wówczas nie jeździłeś po 160-200km/h i nie oczekiwałeś przyspieszenia poniżej 9s/100km, a auta były o 300-400 kg lżejsze.
    Za każdym razem gdy kupuje nowe auto jest cięższe, a niby postęp technologiczny "..............".
    Nie wspominam już o wysokim poziomie bezpieczeństwa dzisiejszych aut.
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 01-02-2014 o 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory