Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: [145/146] Pierwszy samochód - Alfa Romeo

  1. #21
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Opel Astra II
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam
    Podepnę się pod temat ponieważ jestem na etapie szukania dla siebie egzemplarza 145/146.
    Szukam ciekawego i nietuzinkowego auta "na codzień"- głównie dojazdy do pracy.
    Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy o silnikach diesla - który lepszy 1.9TD czy nowszy 1.9JTD?
    (Biorę pod uwagę TYLKO diesle, ponieważ mechanicy w mym mieście na słowo Alfa Romeo i Twinn Spark zawczasu odmawiają przyjęcia takiego auta )

    TD ma "zwykłe" sprzęgło a JTD dwumase?

    Czy te silniki mają jakieś szczególnie wrażliwe punkty, na które powinno się uważać przy kupnie?

    Alfa będzie drugim moim autem w życiu, od 14 lat używam Opla Astry II z silnikiem 8v, super autko, nachulane 360 tyś km, nigdy jeszcze mnie nie zawiodła (odpukać) ale zaczyna mi się nudzić po tylu latach
    Pzdr

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Skoro auto dobrze jeździ to po co zmieniać? 146 z dizlem też Cię raczej nie porwie.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał fortipianek Zobacz post
    Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy o silnikach diesla - który lepszy 1.9TD czy nowszy 1.9JTD?
    (Biorę pod uwagę TYLKO diesle, ponieważ mechanicy w mym mieście na słowo Alfa Romeo i Twinn Spark zawczasu odmawiają przyjęcia takiego auta )

    TD ma "zwykłe" sprzęgło a JTD dwumase?

    Czy te silniki mają jakieś szczególnie wrażliwe punkty, na które powinno się uważać przy kupnie?

    Alfa będzie drugim moim autem w życiu, od 14 lat używam Opla Astry II z silnikiem 8v, super autko, nachulane 360 tyś km, nigdy jeszcze mnie nie zawiodła (odpukać) ale zaczyna mi się nudzić po tylu latach
    Pzdr
    tak sie składa że miałem i 146 TD i obecnie mam 146 JTD , i jednak wolę JTD , który się lepiej zbiera , ma nieco większą kulturę pracy , no i występuje w autach z końca produkcji , poliftowych 146 , obydwa silniki nie sprawiały mi żadnych kłopotów , jak i 146 z własnego doświadczenia uważam za dobry , niezawodny i ekonomiczny samochód , dlatego mam już 2 z kolei 146 do codziennego ciorania ( pierwszą 146td rozbiłem )


    td ma zwykłe koło zamachowe , natomiast jtd ma dwumasowe koło zamachowe , obydwa mają ''zwykłe sprzęgła'' - cokolwiek to znaczy , ani td 90 ani jtd 105 nie mają typowych bolączek , na co zwracać uwagę przy kupnie Tdiesla - to co w każdym dieslu na świecie , na turbo , dwumas w przypadku jtd , czy kopci , nierówno chodzi , itp ;

    musisz zdać sobie sprawę że astra 2 jest młodszym technologicznie autem od starszej alfy 146 ( uwaga nie dotyczy silnika jtd - bardzo nowoczesnego jak na owe czasy ) , 146 konstrukcyjnie pochodzi z 1994r ( lifting i silniki jtd - 1999) , więc szczerze nie wiem czy taka wymiana auta ma sens , co innego jakbyś miał astrę 1 to bez wahania polecam 146 z dieslem , ale w obecnej sytuacji ? , w koncu jak zmieniamy auta to na nowsze konstrukcje , moim zdaniem bez sensu przesiadka
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 20-09-2014 o 10:45
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Opel Astra II
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    musisz zdać sobie sprawę że astra 2 jest młodszym technologicznie autem od starszej alfy 146 ( uwaga nie dotyczy silnika jtd - bardzo nowoczesnego jak na owe czasy ) , 146 konstrukcyjnie pochodzi z 1994r ( lifting i silniki jtd - 1999) , więc szczerze nie wiem czy taka wymiana auta ma sens , co innego jakbyś miał astrę 1 to bez wahania polecam 146 z dieslem , ale w obecnej sytuacji ? , w koncu jak zmieniamy auta to na nowsze konstrukcje , moim zdaniem bez sensu przesiadka
    no w mojej Astrze silnik, pochodzi jeszcze z czasów Kadeta
    1.6 8v 70KM (po tylu latach i przebiegu pewnie ma 65-60KM), osprzęt tylko nowocześniejszy.
    Z przodu McPherosny, z tyłu zwykła belka, więc założenia podobne.

    Dobrze pamiętam - te 1.9TD były też w Tipo montowane? Wujek miał takiego i siadało wszystko oprócz silnika

    Powiem tak, na razie mam czym jeździć, Astra jest OK, ale zaczyna mi się powoli nudzić, brakuje jej mocy i klimy.
    Alfy mi się zawsze podobały, zwłaszcza 145/146. Być może konstrukcyjnie są już w tyle, aczkolwiek w obecnej epoce faszerowania aut elektroniką (made in china) to ta prostota jest dla mnie zaletą

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał fortipianek Zobacz post
    no w mojej Astrze silnik, pochodzi jeszcze z czasów Kadeta
    1.6 8v 70KM (po tylu latach i przebiegu pewnie ma 65-60KM), osprzęt tylko nowocześniejszy.
    Z przodu McPherosny, z tyłu zwykła belka, więc założenia podobne.

    Dobrze pamiętam - te 1.9TD były też w Tipo montowane? Wujek miał takiego i siadało wszystko oprócz silnika

    Powiem tak, na razie mam czym jeździć, Astra jest OK, ale zaczyna mi się powoli nudzić, brakuje jej mocy i klimy.
    Alfy mi się zawsze podobały, zwłaszcza 145/146. Być może konstrukcyjnie są już w tyle, aczkolwiek w obecnej epoce faszerowania aut elektroniką (made in china) to ta prostota jest dla mnie zaletą
    tak zawieszenie jest podobne , jednak np . w astrze masz sworznie i tuleje w wahaczu wymienne , natomiast w 146 możesz tylko wymieniać tuleje , bo sworzeń jest niewymienny , to są takie drobne niuanse wynikające z wieku konstrukcji auta , to tak żebyś wiedział ,
    natomiast co fajnego cechuje 146 , bdb przełożenie wspomagania kierownicy , co daje wyczucie auta , kontrolę , i fajną frajdę z jazdy po zakrętach , wygodne fotele , i mimo prostej konstrukcji dobrze zestrojone zawieszenie ;

    tak , 1.9 TD 90KM (czasem zwany 2.0 TD) pochodzi z fiata tipo , zresztą płyta podłogowa w 145/146 i ogólna koncepcja zawieszenia to fiat tipo , jest to silnik bardzo trwały i niezawodny , ale fiat zawsze robił dobre diesle , oczywiście późniejsze jtd 105 KM to już inna epoka silników , pełne sterowanie elektroniczne , i mniejsze spalanie o ok 1 litr od TD90 , i wciąż wysoka trwałość ;

    no 105 KM alfie też szału nie robi , nie oszukujmy się , no chyba że go zaczipujesz , fakt 146 jtd z końca produkcji bez problemu można kupić z klimatyzacją , skórzaną kierownicą , 2 poduchami , ale wciąż nie czuję takiej wymiany auta , pewną astrę byś wymienił na alfę od nie wiadomo jakiego użyszkodnika , i na pewno byś musiał zrobić pakiet startowy , bo nikt nie sprzeda auta idealnego ;

    jeśli powyższe nie stanowią problemu to czemu nie , skoro model się podoba (mi też ), ale będzie ciężko , te auta mają już swoje lata , najmłodsze to zazwyczaj 2000r , ale jak się trafi na auto w miarę szanowane to jeszcze posłuży
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    natomiast co fajnego cechuje 146 , bdb przełożenie wspomagania kierownicy
    To nie jest MB i trzeba wykręcać na 100 razy Ale jak już wykręcisz to faktycznie fajnie się jeździ.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    mam 146 1.9td i nie narzekam . Awari brak, jedynie rzeczy eksploatacyjne Autko malo pali, naprawy nie sa kosztowne, nie jest drogie w utrzymaniu, a jak na te czasy i tak wyglada bardzo ladnie polecam.

  8. #28
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Tylko obowiązkowo sprawdzenie stanu podłogi przed zakupem. Niestety w większości 145/6 można przez nią wyjść..

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    Mam 145 JTD i po prostu go uwielbiam. Mimo, ze akurat trafilem na zajechany egzemplarz. Mocy starcza, przyspiesza do setki w okolo 10sek. No a jak jej brakuje... Wystarczy zrobic za kilka stówek chipa i juz ze 105 robi sie 135.

    Polecam


Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 - pierwszy samochód
    Utworzone przez matin89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 19:48
  2. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory