Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: kupno Alfy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar matig
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św/Lublin
    Auto
    147, 1.9 JTD 115KM, 2004r
    Postów
    14

    Domyślnie kupno Alfy

    Witam, jestem krok od kupna Alfry 147 i teraz mam pytanie. Ponieważ słyszałem, że 147 na benzynach są awaryjne, to chciałbym się dowiedzieć, w jakim konkretnie silniku i na jaki rodzaj paliwa kupić w/w samochód

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Jak sie Dba - tak sie ma. I tej zasady bym sie trzymal zawsze na twoim miejscu. Bo kolega 147 ma tsa i nie narzeka. Ja mam 1.9 16v 150km i tez nie narzekam jak narazie. Ale opinia chodzi taka ze diesle w alfie sa trwalsze... a jak naprawde jest mozesz przekonac sie na wlasnej skórze ja w opinie awaryjnosci za bardzo nie wierze, ale jak juz chcesz opinie publicznosci to chyba diesel 8v najmniej awaryjny.

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał czosnek1802 Zobacz post
    I tej zasady bym sie trzymal zawsze
    a ja bym się trzymał tej , że jak się coś obiecuje komuś na forum to się słowa dotrzymuje ...


    "kodeksy"


    czekam cierpliwie ...








  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar matig
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św/Lublin
    Auto
    147, 1.9 JTD 115KM, 2004r
    Postów
    14

    Domyślnie

    Jakby mi zależało na opinii ludzi, to bym się do Alfy nie przymierzał, bo 80% tych osób mi odradza. Wiadomo, że o samochód to się nie raz bardziej dba jak o własną kobietę, to wtedy samochód się rzadziej sprzeciwia. I przymierzam się właśnie do kupna na dieslu

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ja mam JTD 16v i przez ponad 2 lata absolutne nic się z nim nie stało a był taki okres że do pracy miałem 2,5km i nawet zimą łapał przynajmniej 70 stopni. Teraz mam do roboty 25km autostradą i silnik zdrowy aż miło a i pewnie codzienne wyższe obroty mu lepiej służą. Także wszystko jest kwestią tego na jaki egzemplarz trafisz i kto jak nim jeździł. Jak zimny diesel był od startu butowany do odcięcia to różnie z nim może być. Także każdy egzemplarz sprawdzić a potem dbać i nic nie powinno się psuć

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Będąc zarejestrowanym od roku nie znalazłeś jeszcze tematów w których wątek silników się przewijał? Działu porad przy zakupie jak widać też nie...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    ja mam 2.0 ts i 1.9 jtdm i jak dotąd zero silnikowych awarii - co innego zawieszenie w 147 , które po 80 tys. km. było z przodu całe do wymiany...

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar matig
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św/Lublin
    Auto
    147, 1.9 JTD 115KM, 2004r
    Postów
    14

    Domyślnie

    udało mi się znaleźć w naprawdę dobrym stanie 147 z 1.9 JTD i chyba na nią padnie mój wybór odnośnie kupna.

    Będąc zarejestrowanym od roku nie znalazłeś jeszcze tematów w których wątek silników się przewijał? Działu porad przy zakupie jak widać też nie...
    Słuchaj, to, że od roku jestem zarejestrowany na forum, nie oznacza, że codziennie, albo co drugi dzień wertowałem wszystkie karty. Miałem rok temu kupić w/w samochód, ale plany mi to zmieniły i samochód zszedł na boczne tory. Więc nie śledziłem forum. Oczywiście nie jestem urażony twoją krytyką na mój temat i mam nadzieję, że i ty się o to nie obrazisz

    Nie mniej jednak wolę się dowiedzieć przed zakupem, niż po zakupie i się przy tym denerwować

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Chodzi o to, że jest dział "porady przy zakupie" w którym można znaleźć sporo ciekawych informacji jak również zapytać o problemy z konkretnymi samochodami/silnikami itp. Jest też również dział "bazar" w którym znajdziesz samochody alfaholików. Nie dajemy gwarancji, że znajdziesz tam auto bez wad ale często sprzedają je osoby mające trochę pojęcie o Alfa Romeo z którymi nawet telefonicznie rozmawia się dużo sprawniej.

    W "..." są linki do tych działów

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar matig
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św/Lublin
    Auto
    147, 1.9 JTD 115KM, 2004r
    Postów
    14

    Domyślnie

    Serdeczne Bóg zapłać za podrzucenie linków
    Przejrzałem je, poczytałem, dostrzegłem na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie
    Przy dobrych wiatrach i skłonnego do negocjacji sprzedawcy w ciągu tygodnia, może dwóch pochwalę się zakupem

Podobne wątki

  1. Kupno alfy GT
    Utworzone przez dawidek2x w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 14:26
  2. Kupno Alfy GT
    Utworzone przez Ghazi w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 16:07
  3. Kupno Alfy 156
    Utworzone przez BiałyMudźin w dziale 156
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 00:08
  4. Kupno alfy 166
    Utworzone przez abezus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 17:29
  5. Kupno Alfy???
    Utworzone przez Lukash85 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory