Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 67

Temat: Ceny Brery

  1. #41
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie ja to piszę, to opinia 90 procent warsztatów zajmujących się AR. Nie zmienisz tego nawet jakbyś mocno dociągał gumę w majtach. Literalnie niemal WSZYSCY fachowcy, w tym pisma i portale motoryzacyjne tak uważają. Również mechanicy z mojego wasztatu, gdzie serwisuję swoje alfy od 11 lat stanowczo odradzają zakup auta z JTS.
    Skąd masz dane, że to 90%? A nie 54?
    Jeśli któryś tak uważa, to zmień mechanika.
    Zapytaj użytkownika 159 JTS (może ci pseudomechanicy myślą, że JTS ze 159 to ten sam co w 156, jak jest powielane w magazynach motoryzacyjnych często) czy jest zadowolony z silnika. I przypadki negatywnych opinii będą jednostkowe, w większości spowodowane nieudolnością i niewiedzą mechaników. Też miałem mieszane uczucia gdy kupowałem 159 z JTSem, co szybko zweryfikowałem.
    Taka jest prawda.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Wracając do tematu cen, zdaniem niektórych zbyt wysokich, to jest właśnie taki zabieg żeby kupowali tylko klienci nie awanturujacy się, jak kogoś nie stać to niech "se" wmówi że ma lepsze i będzie spał spokojniej. Szkoda że nie zrobili wersji limitowanej do PL, 1,9tdi [emoji23], obowiazkiwo z napędem na tył, do driftu przed lidlem.

    Ceny "normalnych" będą niestety wysokie, niektóre nadal będą rosły, zależy od stanu auta i wersji. Żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże, jak mawiają klasycy branży nieruchomości "taniej już nie będzie " .

  3. #43
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z drugiej strony, poprzednik Brery - GT, występował w 1.9 klekocie i patrząc po ilości ogłoszeń musiał być w salonie bardzo popularny
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Wiadomo, że jak ktoś nie uważa jakiegoś modelu AR za dar od boga, to znaczy że nadaje się tylko do jazdy Passatem B5 1.9 TDi

    Nie rozumiem przyczepki do tego, że napisałem że Brera jest ciasna - no niestety, jest i to w porównaniu nawet do MiTo, w którym miałem okazję siedzieć i było trochę wstyd (GT z resztą tak samo). Teraz jeżdzę gabarytowo mniejszym od Brery autem (bo wcale większego nie potrzebuje) i też mam więcej miejsca w kabinie. Nigdy nigdzie nie napisałem, że oczekuję od tego auta jakiejś przesadnej dozy rozsądku - nie potrzebuję. Ale to nie oznacza, że jestem ślepy i nie widzę, że np. 3 litrowa V6 spala paliwa jak 5 litrowe V8, albo ile osób narzeka na szybko zużywające się zawieszenie dobijane przez wagę tego auta. Można tak długo, ale chodzi tylko o to, że poza ładnym wyglądem, to niestety niewiele się w tym modelu udało.

    A jak bardzo "Brera to przecież takie mniejsze 159" jest bzdurą, niech wypowiedzą się ci, którzy miesiącami próbują kupić tylne lampy, albo uszczelki drzwi i parę innych podatnych na zużycie/zniszczenie rzeczy, których ze 159 się dobrać nie da.

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    A jak bardzo "Brera to przecież takie mniejsze 159" jest bzdurą, niech wypowiedzą się ci, którzy miesiącami próbują kupić tylne lampy, albo uszczelki drzwi i parę innych podatnych na zużycie/zniszczenie rzeczy, których ze 159 się dobrać nie da.
    Akurat to ja napisałem z pełną świadomością, w jednym czasie mieliśmy i 159, i Brerę i to co piszesz nie do końca jest prawdą. Lampy tylne są do dostania od ręki, tyle, że mało kto da za nie 800-1000zł. Uszczelki drzwi? Jeszcze rok temu były normalnie dostępne, w domu mieliśmy ze 3 albo 4 komplety nowych z ASO. Części w większości są, tylko ceny niektórych przerażają.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 08-02-2021 o 23:21

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Akurat to ja napisałem z pełną świadomością, w jednym czasie mieliśmy i 159, i Brerę i to co piszesz nie do końca jest prawdą. Lampy tylne są do dostania od ręki, tyle, że mało kto da za nie 800-1000zł. Uszczelki drzwi? Jeszcze rok temu były normalnie dostępne, w domu mieliśmy ze 3 albo 4 komplety nowych z ASO. Części w większości są, tylko ceny niektórych przerażają.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie tak jak piszesz, o lampy ostatnio pytałem, tak z ciekawości, 2400szt !, uszczelkę drzwi kierowcy juz wymieniłem :-) ja dużo takiej drobnicy kupuje na półkę chociaż mam też kompletne tylne zawieszenie z mostem :-)

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    3 litrowa V6 spala paliwa jak 5 litrowe V8
    Ta? Jakie?
    Nikt tu chyba nie stawia AR na piedestale. Tylko że ci zadowoleni użytkownicy są zazwyczaj świadomi ich wad i nie mazgają się na każdym rogu. Taka jest specyfika tych samochodów i trzeba się z tym pogodzić.
    Spalanie też nie jest takie duże gdy popatrzymy na konfigurację techniczną.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 09-02-2021 o 06:47
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Nie rozśmieszajcie mnie, że specyfiką rewelacyjnego 3.2 JTS jest spalanie w rejonach 5 litrowego Mustanga
    Tylne lampy pamiętam doskonale, jak wiele osób ich szukało przez to że parowały - w internecie ceny z kosmosu, a jak ktoś się już chciał szarpnąć, to się okazywało, że jednak nie są dostępne. I było szukanie na Litwie w innych takich miejscach, bo może gdzieś jeszcze leżała sztuka lub dwie na magazynie.

    Kończę wkład w ten temat, bo widzę że nie ma z wami dyskusji - jak Alfa wam splunie w twarz to mówicie że wiosenna bryza z nieba poleciała... Klapki na oczach i zero obiektywizmu w stosunku do ukochanej marki, taki trochę syndrom sztokholmski chyba, no ale to raczej polska domena, nie widziałem na zagranicznych forach, żeby za wszelką cenę broniono każdej wady tych aut. Bez odbioru.

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Nie rozśmieszajcie mnie, że specyfiką rewelacyjnego 3.2 JTS jest spalanie w rejonach 5 litrowego Mustanga
    Tylne lampy pamiętam doskonale, jak wiele osób ich szukało przez to że parowały - w internecie ceny z kosmosu, a jak ktoś się już chciał szarpnąć, to się okazywało, że jednak nie są dostępne. I było szukanie na Litwie w innych takich miejscach, bo może gdzieś jeszcze leżała sztuka lub dwie na magazynie.

    Kończę wkład w ten temat, bo widzę że nie ma z wami dyskusji - jak Alfa wam splunie w twarz to mówicie że wiosenna bryza z nieba poleciała... Klapki na oczach i zero obiektywizmu w stosunku do ukochanej marki, taki trochę syndrom sztokholmski chyba, no ale to raczej polska domena, nie widziałem na zagranicznych forach, żeby za wszelką cenę broniono każdej wady tych aut. Bez odbioru.
    Chyba Cię ta AR mocno skrzywdziła- może nie byłeś na nią gotowy i nadal jesteś w szoku? Mam gdzieś wady bo większości jestem świadom i to toleruję bo tak wybrałem. Porównywanie z innymi jest bez sensu, kup 5l mustanga i żyj, ciesz się, zbieraj kasę na Brere. Bo chyba chciałbyś ale....
    Odnosnie zakupów na Litwie, czasami szybciej jak w lokalnym ASO i tak na koniec wszystko sprowadza sie do ceny. Boli że nie jest tak tanio jak z passatem ? Życie!
    O problemach z zakupem i cenami to możemy porozmawiać np. MV Agusta, tak wiem mogłem kupić zieloną kawasake [emoji16], albo rometa bo mniej pali.

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Tylne lampy pamiętam doskonale, jak wiele osób ich szukało przez to że parowały - w internecie ceny z kosmosu, a jak ktoś się już chciał szarpnąć, to się okazywało, że jednak nie są dostępne. I było szukanie na Litwie w innych takich miejscach, bo może gdzieś jeszcze leżała sztuka lub dwie na magazynie.
    A wystarczyło je dobrze uszczelnić i zrobić małe odpowietrzenie, i problem parujących lamp zniknął
    Problem z szukającymi tych lamp był taki, że chcieli kupić za 200-300zł, a takich nie bylo.
    A jak już chciałeś kupić to nie było żadnego problemu, bo w ASO jeszcze w zeszłym roku były dostępne (i były dostępne w rzeczywistości, a nie tylko w systemie). Podobnie jak wspomniane przez Ciebie uszczelki, w 2019 i w 2020 nawet wyprzedawali stany magazynowe tych uszczelek za grosze.

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Kończę wkład w ten temat, bo widzę że nie ma z wami dyskusji - jak Alfa wam splunie w twarz to mówicie że wiosenna bryza z nieba poleciała... Klapki na oczach i zero obiektywizmu w stosunku do ukochanej marki, taki trochę syndrom sztokholmski chyba, no ale to raczej polska domena, nie widziałem na zagranicznych forach, żeby za wszelką cenę broniono każdej wady tych aut. Bez odbioru.
    Problem w tym, że prezentujesz bardzo podobne stanowisko tyle, że z drugiej strony...

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 09-02-2021 o 09:22

Podobne wątki

  1. Brery-Wawa
    Utworzone przez Areckii w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:43
  2. [Brera] ile z Brery 2.4 ?
    Utworzone przez bocian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 11:38
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory