-
Kopcący problem z DPF
Witam!
Przepraszam, że zakładam nowy temat, ale nie znalazłem konkretnej odp. związanej z moim problemem. Otóż zauważyłem, że podczas wypalania/regeneracji filtra alfa strasznie dymi na biało-niebiesko, jeżdżę głównie trasy niekiedy po 1500-2000km. Filtr wypala się regularnie co ok 600-800km jednak dymi przy tym i śmierdzi, że aż wstyd- gdy się wypali wszystko wraca do normy- brak dymu.Poza tym alfa nie kopci w ogóle. Wymieniłem profilaktycznie złącze elastyczne (plecionkę) ale niczego to nie zmieniło. Dodam że auto rok temu miało usunięte klapy w kolektorze i wyłączony EGR. Olej na jakim jeżdżę to selenia wr 5w40 (od nowości wymieniany regularnie co 15000km).
Sprawdzałem czy nie przybiera oleju lub ubywa ale nie - od wymiany do wymiany trzyma poziom bliski max. Przebieg 235000km 1.9 jtdm 16v. Niestety wywalenie DPF nie wchodzi w grę, co najwyżej wymiana. Czy ktoś z Was miał może podobny problem?
-
Kupa tematów na ten temat a to,że kopci podczas wypalania to zjawisko normalne!
-
Nie jest to normalne bo wcześniej kopcenia nie było...przez 230000 nie dymiła przy wypalaniu.
-
Mi też kopci podczas wypalania. Ułatwia to rozpoznanie iż taki proces trwa ;) żadnych negatywnych następstw kopcenia nie odkryłem.
-
Jak miałem jeszcze DPF-a to nigdy mi nie kopcił, generalnie jak alfie nic nie dolega to nie powinna kopcić.
Może masz coś nie tak z wtryskami.
-
to jak ta sadza ma sie wypalic?bez dymienia?
-
Musi kopcić tylko może to być bardziej lub mniej zauważalne.
-
no dokladnie. jezeli wypalanie zacznie sie podczas jazdy to pol biedy,nie ma prawie dymu ale jak bedzie tak jak ja mialem ostatnio-na promie he to zapora dymna byla nieziemska:cool:
-
U mnie póki DPF był zdrowy nie kopciła na początku w ogóle i interwały wypalania 800-1000km w trasie później po mieście wypalał się co 550km i zauważyłem lekkie towarzyszące wypalaniu dymienie aż w końcu wyzionął ducha i zabił się całkowicie.
-