witam. czy ktoś ma może schemat z wymiarami tych blokad do 156 2,0 ts. czy krzywki muszą być w momencie zablokowania skierowane do gury, jak tak to w miare łatwo będzie dorobić. w opcji szukaj nic nie znalazłem. będę wdzięczny za pomoc.
Printable View
witam. czy ktoś ma może schemat z wymiarami tych blokad do 156 2,0 ts. czy krzywki muszą być w momencie zablokowania skierowane do gury, jak tak to w miare łatwo będzie dorobić. w opcji szukaj nic nie znalazłem. będę wdzięczny za pomoc.
Mówisz łatwo dorobić ;] To życzę powodzenia, z czego kopiał zdejmiesz? Milimetr przestawienia szczytu krzywki to już ... o kant dupy można otłuc tak ustawiony rozrząd ...
Chyba kolega nigdy nie miał z tym do czynienia i ma marzenia.
Kolego tam minimalny ruch to kilka stopni na wale.
Zapomnij o dorabianiu blokad. No chyba, że będziesz miał rysunki szczegółowe i odpowiednie maszyny numeryczne.
- nie zgodzę się że nie można dorobić blokad.
- tak jak pisałem w swoim temacie " jak sprawdzić blokady... "
- sprawa jest prosta: skaner 3D, maszyna CNC i mamy blokady, koszt na maszynie CNC to prawie 700 zł.
- jest juz kilka tematów gdzie opisuję przestawienie rozrządu o + / - 15 stopni na tych blokadach z Nowego Targu, Tarnowa, Autona II , Autona itd.....
- jak mi forumowicz napisał : co się czepiasz, one kosztowały tylko 129 zł.
--
http://img535.imageshack.us/img535/5162/blo21.th.jpg
--
http://img843.imageshack.us/img843/1460/blo11.th.jpg
--
A kto mówił, że "nie można".
Przecież pisałem, że jak się ma maszynę numeryczną i rysunki to można.
Tyle tylko, że gra nie warta świeczki.
- ja tak ogólnie.
- w maszynie numerycznej nie potrzebne są rysunki, tylko pliki ze skanera 3D.
- kilka lat temu za pomoca notatnika wpisywano poszczególne kroki narzędzia.
- teraz to programy optymalizują ilość, kolejność narzedzi i ich ruchy.
- szkoda tylko że ceny maszyn i ich usług są takie duże.
- chyba że ktoś ma dostęp do takiej maszyny w czasie przerwy śniadaniowej !
- ciekawi mnie tylko to , że ktos na tym forum chciał odlewać blokady z formy żywicowej i temat chyba umarł naturalną śmiercią techniczną.
Rysunek,(lub wzór)frezarka plus fachowiec.Koledzy są jeszcze tacy(sprzed epoki numerycznej)fachowcy,którzy dorabiali tysiąc razy bardziej skomplikowane rzeczy niż blokady.Ślusarz jak by się uparł dorobi to pilnikiem.
Nie trzeba skanera, bo to prosty element, a ze skanera modele są strasznie namieszane (poligony zamiast pełnych powierzchni). Wystarczy 'tylko' maszyna pomiarowa, pobrać odpowiednią ilość punktów na krzywce i wykonać na tej podstawie krzywą, którą wykorzystamy do wykonania rysunku/modelu. Potem dopiero trzeba przerzucić model/rysunek na oprogramowanie CAM i wykonać programy oraz dokumentację i dopiero na maszynę - nic się samo na maszynie nie zrobi po wrzuceniu plików skanera/rysunków :)
w prostych programach 2D (np na drążarkę drutową) robię tak do dziś, bo jest szybciej:D
Program sam nic nie robi, to technolog ustala technologię, kolejność operacji, czym i w jaki sposób będzie dany detal wykonany, oraz wszelkie parametry
średnio ok 120/140zł /netto za godzinę pracy centra CNC
Widać pamiętasz ;] Powiem tak, jak policzyłem koszt zakupu dobrego surowca do wykonania odlewów i form, mój zmarnowany na to czas to wyszło że ... taniej kupić blokady używane w ASO AR ;]
Kopie blokad mam do tej pory, zdjęte w żywicy poliestrowej, problemem potem było znalezienie dobrego surowca do odlania blokad tak żeby i był odporny mechanicznie i miał niski współczynnik skurczu przy wiązaniu.
a to blokada trzyma krzywke. a to inna sprawa. to w takim razie raczej nieopłacalne będzie dorabianie. myślałem że to ywgląda troche inaczej.
to myślę że lepiej będzie oddać auto do serwisu. co sądzicie o serwisie fiata w kaliszu? ktoś z was tam zaprowadza swoje sprzęty?
sory za kłopot i zamieszanie.