Hej.
Czy w silniku 1.9 JTDM w 2008r nastąpiła zmiana typu filtra oleju ?
Pytam, bo podobno tak i nie wiem jaki mam kupić.
Printable View
Hej.
Czy w silniku 1.9 JTDM w 2008r nastąpiła zmiana typu filtra oleju ?
Pytam, bo podobno tak i nie wiem jaki mam kupić.
Eper mówi: 71737926
Ja kupiłem taki: http://allegro.pl/filtr-oleju-opel-v...332168454.html
A jest jeszcze jakiś ?
Są 2 typy systemów UFI i MANN, nie są zamienne i po vinie nie dowiesz się jaki masz, trzeba naocznie sprawdzić. Sam zamówiłem w znanym tu sklepie internetowym filtr i niestety okazało się, że mam system MANN, a dostałem typ UFI :( pisałem o tym ponad rok temu.
A z zewnątrz można jakoś odróżnić ?
Nawet po VINie nie ma szans dojść ?
No właśnie napisałem, że nie zawsze się da, jak wpiszę swój vin to pokazuje 2 numery i są to 2 różne filtry/systemy. Na zewnątrz to nie wiem, jeden system ma taki normalny wkład/filterek (mann), a drugi jest wkręcany i ma małą uszczelkę (ufi).
PS
Najlepiej kup tam gdzie robisz wymianę i nie martw się tym na zapas :)
Właśnie wymianę będę robił sam i chciałbym mieć dobry filtr...
Też sam wymieniałem olej i nie wiedziałem jaki mam typ filtra, więc kupiłem oba.
Okazało się że mam MANN-a. Ufi oddałem.
Jeśli się nie mylę to u góry plastikowej nakrętki obudowy filtra mam napis MANN (może da się zobaczyć od góry).
Zmiana z Manna na UFI, tak ?
ja tez do wymiany kupiłem oba filtry, a teraz jednego nie chca mi przyjąć, więc gdyby ktos potrzebował, to mogę odsprzedać...
Do którego roku był typ Ufi lub Mann ?
Gdzieś tak do pierwszego liftu.
Ale do liftu jest Ufi czy Mann?
Do liftu jest loteria :) Włóż smartfona i zrób zdjęcie obudowy filtra, inaczej się nie dowiesz.
W polifcie u mnie jest bez dziubka czyli tzw system Mann i bez sprawdzenia organoleptycznie z katalogu nie da rady dobrać. Przykładowo katalog Filtrona pokazuje, że po lifcie powinienem mieć system UFI. Sprawdzenie jest operacją jednorazową, którą każdy musi przeżyć.
Kup przez internet oba rodzaje i masz 14 dni na zwrot. Albo dogadaj się w sklepie żeby Ci dali oba typy, i że jeden oddasz. U mnei w sklepie nie robili problemu jak się okazało, że mam już ten "nowszy" typ (bez dziubka).
Dekiel u mnie bez dziubka na klucz
W tym temacie masz zdjęcia obudowy Mann.
https://www.forum.alfaholicy.org/159...59_jtdm-2.html
Czyli mam taką, bo zakładam że Ufi jest z góry na klucz. Jak tego manna odkręcić jak jest gładki ?
Ja odkręcałem kluczem tego typu: https://allegro.pl/oferta/klucz-do-f...hoCnPAQAvD_BwE. A gdyby Ci się slizgała ta opaska po filtrze to możesz włożyć trochę papieru sciernego między opaskę a filtr.
Ja do obudowy Mann kupiłem klucz jak na foto.Trochę musiałem rozpiłować. Rozmiar który teraz jest to 75mm 16-o kątny. Pasuje idealnie.Załącznik 263665