Witam was jak dobrze wiemy w naszych autach zawsze coś popiskuje itd. Ale to już przewyższa normę nie mogę dotrzeć z kąd ten dźwięk możecie mi podpowiedziec. Dodam ze w trakcie hamowania dźwięk znika.
http://www.youtube.com/watch?v=gbRT4ZOUh60
Witam was jak dobrze wiemy w naszych autach zawsze coś popiskuje itd. Ale to już przewyższa normę nie mogę dotrzeć z kąd ten dźwięk możecie mi podpowiedziec. Dodam ze w trakcie hamowania dźwięk znika.
http://www.youtube.com/watch?v=gbRT4ZOUh60
Ostatnio edytowane przez italianovero ; 16-11-2012 o 23:10
kolego rozbierz zacisk ,zobacz klocki ,wyczyść kopyto , przesmaruj smarem miedzianym kopyto tam gdzie chodzą klocki
- - - Updated - - -
a sprawdź prowadnice czy lekko chodzą
Alfa, czyli walka serca z rozumem
Witam,miałem taki sam przypadek,u mnie nie odbijał zacisk w prawym tylnym kole,po rozebraniu,wyczyszczeniu i nasmarowaniu zrobiło się cicho.Kolega miał też podobny problem,ale u niego blokowała się gdzieś linka od ręcznego.Pozdrawiam
kolego a kiedy zmieniałeś klocki hamulcowe?
ja miałem coś takiego w Lancii Lybrze. Jak się okazało tylne klocki były zdarte do metalu, wymiana pomogła![]()
ewidentnie slychac to z hamulców. Właśnie stąd moje pytanie albo kolega zmieniał klocki zakładając je na stare tarcze i powinno się delikatnie ten klocek przetrzeć na krawędziach bo jak wiadomo stara tarcza na pewno ma rancik a klocek z reguły dopasowany jest pod nową tarcze i trzeba go troche podpiłować żeby nie tarł o rancik. Druga możliwość właśnie to zużyte klocki hamulcowe.
U mnie tez tak popiskiwało najpierw wyczyściłem wszystko i przesmarowałem bo klocka jeszcze troche było,na tydzień pomogło wieć wymieniłem klocki i cisza.
Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)
Moje Paniehttp://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html
Wiecie co klocków jeszcze nigdy nie wymienialem bo auto mam 6 miesięcy. Ale takie piski już miałem i mechanik wymienił taką gumkę co jest koło tłoczków mówił ze klocki jeszcze są.
Ja miałem rant na tarczach i dlatego piszczało, przetoczenie tarcz i wymiana tylnych klocków (z przodu zostały bo było ich sporo jeszcze)pomogło.