Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Temat: Zima Nieuchronnie Sie Zbliża Wiec Co Do Diesla .....

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Ja dosyć często leję Racing i powiem Ci, że jeśli chodzi o odplanie to nie ma różnicy. Bardziej widoczna jest podczas jazdy.
    Co do odpalania to pomimo Racinga dolewam przy mrozach pon. -10% dodatkowe wspomagacze.
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,283

    Domyślnie

    Ja do poprzedniego auta (również JTD) zalałem zimą super extra vpower...
    Było trochę ponad -20C rozsadziło mi przewody przed filtrem paliwa

    Od tamtej pory tankuję tylko na jednej stacji(Bliska) i ZERO problemów.
    Nie tankowałem nigdzie na mało uczęszczanej stacji, tylko na trasie Piotrków-Warszawa.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał lobov Zobacz post
    A ja całą ub. zimę przejeździłem na zwykłym ON z BP bez żadnych dolewek i nie było problemów nawet przy -26 początkiem lutego.

    a gdzie parkowales auto ? bo to tez ma olbrzymie znaczenie. Jak sie garazuje auto to inna historia, choc nawet przy garazowaniu warto dolewac dodatki. W ASO i mechanicy poza ASO, kazdy to powie ze warto, bo liczac na naszych dostawcow nawet paliw premium mozna sie niezle zdziwic. Skydd kosztuje smieszne pieniadze, a silnikv/rozrusznik / aku / alternator nie mecza sie tak przy odpalaniu, szczegolnie jak zdarzy sie zostawic auto na noc pod chmurka przy -26 stopniach lub jedziesz gdzies w gory.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 23-10-2012 o 16:05

  4. #34
    Użytkownik Embrion Avatar adventure
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    świętokrzyskie
    Auto
    AR 147 1.9 JTDM 16V 150KM, 2005r
    Postów
    24

    Domyślnie

    W tym temacie samochód porównałbym z ekspresem do kawy, jak wsypiesz tam byle co, to nawet najbardziej wypasiona maszyna nie zrobi cudownej kawy... Ale nie dajmy się oszukać, "dobra" nie znaczy "najdroższa"...

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    zgadzam sie , nie musi byc za 7 zeta za litr zeby byla dobra
    RAFAŁ ...

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Ghibli'20, Giulia'18, Tonale'23, Spider'99
    Postów
    10,668

    Domyślnie

    Z wlasnego doswiadczenia. Przez pierwszy rok lalem V-Power Diesel nigdy mnie nie zawiodl - przy -25st C palilo auto na ryz.
    Z czasem jedank zaczalem tankowac gdzie popadlo i zaczely sie problemy z odpalaniem. W zeszlym roku w grudniu zatankowalem Ultimate na BP, przy temperaturach ok +5C. Po jakims czasie byly mrozy ok -15C i auta nie dalo sie odpalic - pomogl zewnetrzny akumulator dostarczony przez wlasciciela parkingu przy lotnisku na ktorym wtedy zostawilem samochod i ok 20 prob grzania swiec i odpalania. Auto chodzilo jak traktor, wszystko w aucie sie telepalo a pare minut pracy i ze 40 km jakie przejechalem niewiele pomoglo-juz tak nie telepalo ale auto chodzilo nienormalnie. Zjechalem na stacje (akurat Lukoil) kupilem Skydd i dolalem ich paliwa, po paru kilometrach auto w koncu zaczelo normalnie pracowac.
    Od tego czasu
    1.Nie tankuje na BP
    2.W zimie leje skydd i tankuje tylko VPower

    I znowu zero problemow

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Szewi: auto parkowane przeważnie pod chmurką. Sporadycznie w garażu (ok +7). Nie raz musiałem odpalać o 6 rano autko parkowane 8h pod firmą praktycznie w szczerych polach.

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    a ja leje to http://calka.com/sklep/files/castrol...-do-diesla.gif i nie miałem rok temu problemów z odpaleniem więc pewnie i teraz nie bedzie no i auto stoi pod chmura cały czas

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Ghibli'20, Giulia'18, Tonale'23, Spider'99
    Postów
    10,668

    Domyślnie

    Od czasu mojego poprzedniego posta w tym temacie, były już mrozy ok -12C, miałem zatankowanego V-Powera, ale zapomniałem dodać SkyDD. Musiałem z 5 razy grzać świece bo nie chciała alfa odpalić.

    Dziś zrobiłem mały research jeśli chodzi o zimowego i arktycznego diesla. Z tego co poczytałem, to zimowe paliwa mają głównie obniżoną temperaturę zablokowania zimnego filtra (CFPP) poprzez dodanie dodatków (podobnych jak samemu można dolać), niestety temperatury mętnienia nie da się już zmienić - zależy od składu paliwa. W praktyce CFPP ma wartości znacznie poniżej -20C ale CP często powyżej -10C. Problemy ze startowaniem czy jazdą będą gdzieś pomiędzy tymi wartościami, może i bliżej CP jeśli coś jest nie tak z autem(np świece).

    Z ciekawości podjechałem na Shella, którego dotychczas tak bardzo kochałem i poprosiłem o specyfikacje paliw jakie aktualnie mają w zbiornikach(wyniki z laboratorium dla konkretnej partii). Zwykły diesel dziś u nich miał CFPP -28C ale CP tylko -8C(BTW, certyfikat z Lotosu). V-Power Diesel miał CFPP-28C a CP nie wiele lepiej bo -9C (tu certyfikat wystawiony był przez jakąś nieznaną mi firmę).
    Podjechałem też z ciekawości na Lotos, bo czytałem że Lotos produkuje też ropę arktyczną którą w sprzedaży hurtowej oznacza się IZ40:
    http://www.lotos.pl/handlowy/produkt...oleje_napedowe
    Zwykły diesel u nich miał CFPP/CP chyba dokładnie takie jak zwykły diesel na Shellu, natomiast druga karta którą Pan mi pokazał, i powiedział że jest o oleju Dynamic, miała CFPP aż -42C a CP aż -22C, czyli parametry paliwa arktycznego.
    NIe wiem czy jest tak zawsze w zimie, że np. Dynamic będzie miał parametry paliwa arktycznego, czy zależy to np od prognoz temperatury na najbliższy czas. Zeby mieć pewność co się tankuje to chyba wypadałoby przed tankowaniem w zimie prosić o specyfikację paliwa i sprawdzić. Dodam że np. specyfikacja na stronie Lotosu dla paliwa Dynamic jest trochę niejasna.
    Gdzieś przeczytałem że na wybranych stacjasch Statoil jest dostępny arktyczny Diesel.

    Trzeba jeszcze pamiętać że parametry CFPP/CP są badane przy świerzym paliwie, jeszcze pewnie przed dostawą. Z czasem (chyba szczególnie w baku, albo jeśli mamy doczynienia z jakąś niepewną stacją) parametry mogą się pogorszyć- np przez zmieszanie z paliwem gorszej kategorii które jeszcze było w zbiorniku. Trzeba pamiętać też że przez wytrącanie/skraplanie się pary wodnej na ścianach zbiornika przy zmianach temperatury dostaje nam się woda do paliwa a to może powodować różne problemy.

    Poniżej link do strony z której głównie czerpałem podstawową wiedzę o paliwach (polecam też komentarze pod artykułem):
    http://maciejmikula.pl/2012/02/czy-k...e-sie-zmienic/
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-12-2012 o 18:21

  10. #40
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    Zimą leje tylko arktyczne ze Statoila w Wodzisławiu Śl i nie miałem jeszcze problemu nawet jak było w styczniu i lutym po -26,-28 ;nie mam garażu.

Podobne wątki

  1. koniec turbiny sie zbliża??
    Utworzone przez schopen w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 18:11
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 17:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory