Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Obszywanie gałki skórą (6b) - samodzielne

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Mam to cudo w łapach... ale tragedia. Dwa kawałki kiepskiej cienkiej szmaty, bo skórą wstyd to nazwać, ze zrobionymi już cieniutką niteczką szwami i instrukcja: skórę należy przykleić na butapren... Porażka na całego, słowo tandeta to mało. Jedyna dobra rzecz w tym, że może posłużyć jako wzornik do wykrojenia nowego pokrowca z porządnej skóry do porządnego obszycia gałki. We wtorek mogę wrzucić wyskalowany na a4 pdf ze skanem tego badziewia gdyby ktoś potrzebował wzornika.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Jedyna dobra rzecz w tym, że może posłużyć jako wzornik do wykrojenia nowego pokrowca z porządnej skóry do porządnego obszycia gałki.
    jest jeszcze jeden +
    zakup poprzez internet = możliwość zwrotu towaru w ciągu 10 dni i odzyskania pieniędzy

    ustawa o ochronie konsumenta
    Zgodnie z art. 7 tejże ustawy konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie w terminie dziesięciu dni.
    Każde odstąpienie od umowy to dla sprzedawcy internetowego określony koszt – jest to główny powód dlaczego sprzedawcy internetowy nie przepadają za tym uprawnieniem konsumentów.
    Wśród głównych kosztów związanych z odstąpienie od umowy przez konsumenta należy wymienić konieczność zwrotu przez sprzedawcę obok ceny towaru także kosztów dostawy towaru w pierwszą stronę, tj. do klienta. Obowiązek taki nie wynika co prawda wprost z przepisów prawa, ale jest już poparty dość szerokim orzecznictwem, w tym także odpowiednimi wpisami w rejestrze klauzul niedozwolonych. Oczywiście koszt odesłania towaru do sprzedawcy przez klienta (przesyłka zwrotna) ponosi konsument odstępujący od umowy.
    Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe (obecnie wynoszą one 13 % w skali roku) i to od daty dokonania przedpłaty (a nie od daty odstąpienia, czy też odesłania towaru). Nie są tozazwyczaj duże koszty (średni czas naliczania odsetek nie powinien przekroczyć 30 dni), ale mimo wszystko stanowi to określony koszt sprzedawcy w związku z odstąpieniem od umowy.

    ja osobiście miałem już nie raz przeboje ze zwrotami
    jeżeli zwrot jest z racji "bo tak mi się podoba " to raczej nie domagam się zwrotu kosztów wysyłek
    ale są tacy "fajni" sprzedawcy którzy np wyślą zły towar i myslą że jak zwrócą za sam towar ( który jest niezgodny z moim zamówieniem ) to wszystko będzie cacy - ale w takich przypadkach absolutnie nie popuszczam ( bo skoro płaciłem za wysyłkę innego towaru niż mi dostarczyli to i za to mają mi zwrócić co do grosza skoro dostarczyli inny )

    - - - Updated - - -

    lecim dalej jak by burak od tych "łat" się nerwował :-)

    Poniżej przykładowe klauzule niedozwolone wpisane już do rejestr UOKiK związane z odstąpieniem od umowy:
    „W terminie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru drogą wysyłkową, klient ma prawo jego zwrotu, na swój koszt, bez podania przyczyny. Przed zwrotem, klient jest zobowiązany poinformować sklep o przesyłce. Zwrot gotówki będzie pomniejszony o koszt”
    „Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie produktu. (…) W przypadku zwrotu towaru, Kupujący płaci za jego transport zarówno do Kupującego jak i z powrotem wg pełnych stawek transportowych ponoszonych przez CLUSIV.pl”
    „Gwarantujemy zwrot wartości produktu. Koszty dostawy (…) towaru nie podlegają zwrotowi”
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 08-11-2013 o 10:23








  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,685

    Domyślnie

    Ciekawe czy to skórzana skóra
    Przynajmniej się dowiedzieliśmy, że trzeba do montażu użyć kleju.

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    se chop pumeksem pięty jedzie co tydzień i lepi toto i potym sprzedowo na alle








  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    se chop pumeksem pięty jedzie co tydzień i lepi toto i potym sprzedowo na alle
    Za mientka ta szmata na pinty. Oddawać nie będę, bo raz, że termin już minął, dwa: za dychu szkoda mi czasu żeby pakować i na pocztę łazić. Ale przynajmniej wzornik będzie.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Obszywanie skórą - czyli co potrafi kolega Belfer27
    Utworzone przez Rigidigi w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 545
    Ostatni post / autor: 28-01-2021, 15:49
  2. Obszycie skórą kierownicy i gałki zmiany biegów
    Utworzone przez michal87tg w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 00:15
  3. obszywanie skora
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory