Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: zielona myjnia-NIE POLECAM!!!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Bandicoot
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9JTD
    Postów
    148

    Unhappy zielona myjnia-NIE POLECAM!!!

    Przed świętami oddałem auto w ręce jakby się zdawało, profesjonalistów. Stwierdziłem, że dobrze byłoby umyć i nałożyć wosk żeby zabezpieczyć karoserią na zimę. Zaufałem Zielonej myjni, której siedziba mieści się pod hotelem forum w Krakowie - I TO OKAZAŁ SIĘ MÓJ PIERWSZY BŁĄD. Zjawiłem się na miejscu o umówionej godzinie i po chwili rozmowy z osobą, która miała wykonać usługę oddaliłem się.
    Kilka godzin później odbiór-rzuciłem okiem na auto - wydawało się czyste. Gadam z gościem, mówi że właśnie skończył. W swojej naiwności nie zastanowiłem się nad tym, że przecież opony wciąż są mokre-czy gość jest taki szybki, że zdążył nałożyć wosk zamin wyschły? TO BYŁ DRUGI BŁĄD Zapłaciłem, wsiadłem do auta i odjechałem ciesząc się czystym, nawoskowanym autem.
    Dzisiaj, korzystając z chwili wolnego czasu i pięknej pogody w KRK postanowiłem własnoręcznie umyć Bellę. Niestety po zmyciu 3-tygodniowego brudu moim oczom ukazała się wielka rysa na tylnym zderzaku (w okolicach przeciwmgielnego). Złapałem nerwa niemałego i zacząłem zastanawiać się gdzie do jasnej cholery wjechałem...??? Nie ma jednak innej możliwości-rysa musiała powstać podczas wykonywania usługi przez gościa z myjni 3 tygodnie wcześniej.
    Teraz pluję sobię w brodę, że łamiąc swoją zasadę (zawsze auto myłem sam) zostawiłem Alfę w rękach osoby trzeciej.
    Już nigdy więcej-przekonałem się, że jednak trzeba samemu bo inaczej istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki patafian weźmie kasę za fuszerkę i w dodatku coś zje**e
    NIECH NIKT NIE ZOSTAWIA TAM SWOJEGO SAMOCHODU!!!

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Dziwię się że odstawiasz auto do myjni a nie myjesz sam... Ja nikomu nie ufam. Mam swoje kosmetyki i robię dla siebie najlepiej. Nie mam zamiaru płacić za mycie- te pieniądze wolę pakować w profesjonalne kosmetyki, które są mega wydajne i jakościowo super.

    Po 1 zawsze coś mogą zrobić, porysować, obić...
    Po 2 przepłacasz
    Po 3 ciekawe jaką mają technikę mycia, na pewno nie taką jak ty sam, czyli opłukanie, mycie szamponem, woskowanie i polerowanie dobrymi gładkimi szmatkami z mikrofibry.
    Po 4 tam jadą na akord - grunt żeby było czyste..

    I można tak dalej pisać i pisać...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Bandicoot
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Oddawanie do myjni nie jest dlamnie regułą.
    To był pierwszy i ostatni raz. Zdecydowałem się na taką usługę tylko dlatego że:
    1. Było zimno i nie bardzo miałem jak umyć sam.
    2. Chciałem nałożyć wosk przed zimą (było za zimno żeby robić to pod chmurką, poza tym ostatnio skończył mi się wosk:/)
    To był w zasadzie taki eksperyment, który się nie powiódł.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Dziwię się że odstawiasz auto do myjni a nie myjesz sam... Ja nikomu nie ufam. Mam swoje kosmetyki i robię dla siebie najlepiej. Nie mam zamiaru płacić za mycie- te pieniądze wolę pakować w profesjonalne kosmetyki, które są mega wydajne i jakościowo super.

    Po 1 zawsze coś mogą zrobić, porysować, obić...
    Po 2 przepłacasz
    Po 3 ciekawe jaką mają technikę mycia, na pewno nie taką jak ty sam, czyli opłukanie, mycie szamponem, woskowanie i polerowanie dobrymi gładkimi szmatkami z mikrofibry.
    Po 4 tam jadą na akord - grunt żeby było czyste..

    I można tak dalej pisać i pisać...
    A tak z ciekawości jakie masz te kosmetyki? Będę musiał się zaopatrzyć po zimie

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159
    Postów
    280

    Domyślnie

    a jaki oni myslisz, ze tam wosk nakladaja?

    Moja ukochana oddaje auto na myjnie bo tez jej sie nie chce, to ostatnio na brudna deske nalozyli tone plaka.Fuszerka i tyle w zyciu bym auta na myjnie nie oddal. Kiedys oddalem Seicento to nawet drzwi nie otwarli do mycia zalosne

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Napisał GRZECHUL87 Zobacz post
    Oddawanie do myjni nie jest dlamnie regułą.
    To był pierwszy i ostatni raz. Zdecydowałem się na taką usługę tylko dlatego że:
    1. Było zimno i nie bardzo miałem jak umyć sam.
    2. Chciałem nałożyć wosk przed zimą (było za zimno żeby robić to pod chmurką, poza tym ostatnio skończył mi się wosk:/)
    To był w zasadzie taki eksperyment, który się nie powiódł.

    - - - Updated - - -



    A tak z ciekawości jakie masz te kosmetyki? Będę musiał się zaopatrzyć po zimie
    Na forum ogólnym masz cały temat poświęcony kosmetykom i szeroko pojętemu i modnemu ostatnio detailingowi. A jeśli na prawdę Cię to interesuje i chcesz się zagłębić zapraszam na forum "kosmetyka aut".
    Pozdrawiam

    Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1990mb Zobacz post
    A jeśli na prawdę Cię to interesuje i chcesz się zagłębić zapraszam na forum "kosmetyka aut".
    http://forum.kosmetykaaut.pl/

    I polecam b. dobry sklep z kosmetykami
    http://www.detailer.pl/sklep/

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    http://forum.kosmetykaaut.pl/

    I polecam b. dobry sklep z kosmetykami
    http://www.detailer.pl/sklep/
    ja zaopatruje się gdzie indziej ale to z uwagi na to że mam go na miejscu w Poznaniu.

Podobne wątki

  1. Myjnia zimą?
    Utworzone przez janosik w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 11:24
  2. Myjnia - Rabat dla - 50 %
    Utworzone przez 1990mb w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 17:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory