Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Dodatki do paliwa oraz preparat do czyszczenia wtrysków

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Ok także do wtryskiwaczy tez nic nie lać ?

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    133

    Domyślnie

    Ja tychwynalazków juz tyle lałem i po żadnym nie widzialem poprawy poza ubytkiem kasy z portfela. Wg mnie dodatki to pic na wodę.

    Wysłane z mojego Lenovo S650 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez artur_g ; 05-11-2015 o 18:30 Powód: Błędy stylistyczne

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    No dla tego właśnie pytam. Do służbowego w zimne leje jakieś gowno i powiem szczerze że itak dwa razy nie chciał mi odpalić bo zamarzla ropa w filtrze z tego co pamiętam

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159 SW 2.0 170 Ti
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Na paliwie premium wtryski padną szybciej niż na zwykłym ze względu na gorsze właściwości smarne takiego paliwa. De facto najlepszym dodatkiem do diesla jest domieszka oleju 2t, ale to już nie w związku z zimą, a właśnie z poprawą właściwości smarujacych.
    Szybciej? czyli przeliczajac na km?
    Przy wlasciwym uzytkowaniu i serwisowaniu auta, wtryski powinny wytrzymac tyle co samochod. Skoro producenci aut nie przewiduja okresowych ich przeczyszczan i nie proponuja stosowania zadnych dodatkow to jest ku temu powod. Nie zebym sie klucil
    Wlasciwy olej, cykliczna jego zmiana, tankowanie lepszego paliwa (ktore jest do aut High performance dedykowane a 159 ju sie do nich zalicza), wymiany filtra paliwa i nie meczenie auta jazda miejska. To spokojnie bez dodatkow mozna jezdzic. A I DPF czysty wtedy...

    Ale mozna by zapytac na jakims forum w Skandynawi, jak to oni tam leja ON zima.
    Ostatnio edytowane przez michuw81 ; 05-11-2015 o 20:56
    Always Loking For A drive

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuw81 Zobacz post
    Szybciej? czyli przeliczajac na km?
    Przy wlasciwym uzytkowaniu i serwisowaniu auta, wtryski powinny wytrzymac tyle co samochod. Skoro producenci aut nie przewiduja okresowych ich przeczyszczan i nie proponuja stosowania zadnych dodatkow to jest ku temu powod. Nie zebym sie klucil
    Wlasciwy olej, cykliczna jego zmiana, tankowanie lepszego paliwa (ktore jest do aut High performance dedykowane a 159 ju sie do nich zalicza), wymiany filtra paliwa i nie meczenie auta jazda miejska. To spokojnie bez dodatkow mozna jezdzic. A I DPF czysty wtedy...

    Ale mozna by zapytac na jakims forum w Skandynawi, jak to oni tam leja ON zima.
    Jtdmem objedziesz nawet pół miliona km, ale choćbys nie wiem jak bardzo dbał, w okolicach 300k km rozpylacze będą nadawały się do wymiany. Ten element wymaga takiej precyzji działania ze nie ma opcji żeby po takim przebiegu był idealnie sprawny. A co do paliw premium, to dokładnie tak, w przeliczeniu na km wytyskiwacze zuzyja się na nim szybciej. Zuzyja się, bo paliwo premium jest suche i nie smaruje tak dobrze układu jak czysta smarna ropka.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    na marginesie - dodatki zimowe, antydepresatory to chyba najpewniejszy Skyyd diesel Black Arrow , same dobre opinie

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał vojtas Zobacz post
    Witam zaczyna po mału przychodzić zima i chciałbym sie dowiedzieć od was co za dodatek do ropy polecacie na zimę oraz jakiś preparat do czyszczenia wtrysków Pierwszy raz posiadam Diesla wiec chciałbym co nie co wiedzieć Pozdrawiam
    Jeśli to twój pierwszy kopciuch to przede wszystkim wymiana filtra paliwa. Ja też przed zimą wymieniam olej silnikowy a filtr samo przez się też. Wolę żeby olej był czystszy choć nie mam pojęcia czy to coś daję. Niektórzy mówią że nie przed zimą się nie wymienia a inni że wymienia. Na filtrach nie oszczędzaj bo to znikoma oszczędność. Co do oleju to poczytaj to

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tr_oleju_.html

    Jeśli chodzi o dodatki to kolega Randall ma rację ON zimowy już ma w sobie dodatki zapobiegające zamarzaniu. ON zimowa jest do -20 C, od kilku lat w Polsce nie było zimy z takimi mrozami, choć pewnie były jakieś zagłębia z taki temperaturami albo niższymi. Nie tankuj ON premium. Ani w lato ani w zimę. Te paliwa są bardziej suche i nie zapewniają właściwego smarowania pompy i wtrysków. Obecne paliwa premium są produkowane pod nowe silniki które wytrzymują paliwo w mniej zasobną siarkę. Na kopciuchy zostały zaprojektowane na początku lat 2000 wiec tylko nowe mniej tłuste paliwo może im zaszkodzić. W Polsce są dostępne tylko 2 paliwa orlen i lotos. Ja osobiście wybieram lotos który dostępny jest oprócz lotosu tylko na stacjach statoil. BP, shell nawet lukoil mają paliwo z orlenu. Obejrzyj sobie filmik z tego tematu
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...cie_zime_.html

    Jeśli chodzi o dodatek do paliwa to ja leje olej 2T. Poczytaj sobie
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru..._pigulce_.html

    Co do dodatków czyszczących układ paliwowy. Jeśli zastosujesz to nic złego się nie stanie. Ja oprócz oleju 2T dodaję jeszcze to http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/M...liwa-Diesel/22

    Warto zrobić czyszczenie silnika przed wymianą. Założę się wcześniej auto nie było takimi czyścikami traktowane. Ja zastosowałem to http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/O...SEL-SPULUNG/23 i olej jest dalej czysty. Jest jeszcze czyścik do układu paliwowego http://sklep.archoil.pl/?product=ar6400. Ale oczywiście te ostanie dwa czyściki nie na raz. Mnie osobiście po tych zabiegach korekty wtrysków się poprawiły.

    Oczywiście znajdą się hejterzy co powiedzą że silnik się rozszczelni, olej wycieknie a tłoki panewki korbowody wyskoczą bokiem. Jeszcze żaden mój kopciuch nie umarł od tego. A na jednym silniku zrobiłem już 400 tkm i dalej odpala na dotyk a stoi pod chmurką.

    JAK DBASZ TAK MASZ!
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Filtr paliwa mam już zaplanowany żeby wymienić w tym miesiącu. Olej był wymieniany przed wakacjami a auto jedynie jeżdżące w weekend także nie ma potrzeby wymieniać. Dzięki za linki postudiuje wszystko

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159 SW 2.0 170 Ti
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    ... czysta smarna ropka.
    A to wplywa na szybkie zapychanie sie DPF.
    Troche kwadratura kola. I tak zle i tak niedobrze
    Always Loking For A drive

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    Też od 3 lat leje Skyyd diesel Black Arrow i jestem zadowolony
    RAFAŁ ...

Podobne wątki

  1. [159] Co polecacie do czyszczenia wtrysków?
    Utworzone przez sickboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 16:25
  2. [159] Specyfiki do czyszczenia wtrysków/silników
    Utworzone przez CodeMaker w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 20:48
  3. Bg-244 środek do czyszczenia wtrysków
    Utworzone przez lukas8512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 21:24
  4. Jaki środek do czyszczenia wtrysków ?
    Utworzone przez xmaslana w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 20:16
  5. [146] dodatek do czyszczenia wtrysków
    Utworzone przez Yyogi22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory