Przeczytałem ale do mnie nie trafia taki argument. Mam starą Nokie Lumię i pisze ok, a Galaxy S6 pisze z błędami? W dodatku nie obsługuje interpunkcji?EOT
Wlasnie podmienia słowa czasami... czepiasz się
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Włoszka
1.9 JTD-m 8v 88KW - prosto, solidnie bezproblemowo
![]()
i tu mogę potwierdzić , źe Dębica Frigo HP2 naprawdę daje radę ..., miałem juz awaryjne hamowanie na mokrej kostce betonowej i wszystko było w jak najlepszym porządku ,
- - - Updated - - -
roberto sorry , ale coś nie chce mi się wierzyć , w tak długą drogę hamowania , może było to HP ??
Pływak, bez obrazy, ale jak dla mnie to Roberto podał w ostatnich kilku stronach tego wątku najwięcej konkretów. Jakość opon poznajemy właśnie w podbramkowych sytuacjach, które sami wytwarzamy na torze, a czasem zaskakują nas na drodze. Przy płynnej jeździe zdecydowana większość opon zachowa się tak samo. Chcecie tabelek z pomiarami ze szkolenia, a sami piszecie, że hamowaliście kilka razy i nie wylecieliście z drogi. No to się dowiedziałem konkretów...
Każda negatywna opinia na temat opon budżetowych jest tu atakowana, a Dębica Frigo HP2 uchodzi tu za wybór idealny.
I widzisz twierdzisz że twoje hamowanie na kostce betonowej jest wiarygodne a jazda na torze nie jest. Jesteś bardzo wiarygodny i przekonujący w tym teście... ale to ani argumet ani wiarygodna teza. Powiem jeszcze tylko tak na slalomie "dwójkowym" Dębica piszczala strasznie i im szybciej sie pokonywało tym bardziej tyl uciekał a to oznacza tyle że w normalnych warunkach jak ci cos wyskoczy przed maske gwaltowni i ty będziesz chciał ominąć ratując się to nie posiadając umiejętności i spozniajac sie z założeniem kontry lecisz bokiem. Także ciesz sie że udało ci sie zahamować na kostce. Dla mnie opony nadaja sie tylko do jazdy spokojnej w warunkach miejskich taka jest moja opinia a czy ty w nia wierzysz czy nie... tak jak jeden kolega napisał jest tu grupa na siłę forsujaca opony budżetowe i atakuje wszystkich co maja słabą opinie o nich
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Włoszka
1.9 JTD-m 8v 88KW - prosto, solidnie bezproblemowo
![]()
Nikt tu nie wychwala tych opon pod niebiosa, ale twierdzenie, że jest to opona budżetowa i nadaje się wyłącznie do miasta i dziadkowej jazdy jest grubo przesadzone.
Bo co ktoś może stwierdzić na temat produktu, którego nie używał? To po pierwsze. A po drugie ja też uważam, że testy Roberta są mało dokładnie opisane oraz, na tyle na ile je opisał, niemiarodajne. Brak w nich odniesienia do innych modeli. Równie dobrze Passat mógł mieć założone Nokiany i odpowiednio cisnąć na torze to też opony by piszczały i droga hamowania byłaby dłuższa niż droga hamowania Astry. Brak szczegółów, szczątkowe informacje są co najmniej tyle samo warte co opinie posiadaczy tych opon.
Jak pisałem, miałem okazję pojeździć sobie bardziej dynamicznie po pustych równych nawierzchniach oraz pod pustym marketem i moje opony czasem zapiszczały (nic nadzwyczajnego), głównie słyszałem tylko szukanie charakterystyczne dla uślizgu. I to była jazda niecodzienna. Tak samo pisałem, że wykonywałem niejednokrotnie ostre hamowanie nie zawsze po idealnie równej nawierzchni i tył wcale nie uciekał. Systemy kontroli trakcji miałem włączone. I znaczy to tyle, że nie będę bać się na tych oponach jeździć dynamicznie, bo wiem na co je stać. Goodyear, Michelin ani Continental to to nie jest, ale nie popadajmy w skrajność. Nissanem GTR czy innym Maserati na tych oponach nie jeździmy.
159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10
Jakiś passat, jakiś rozmiar, jakieś szkolenie, jakiś tor to mi się kupy. Ja napisałem najkonkretniej jak się da z punktu widzenia zwykłego użytkownika wystarczy poczytać dokładnie post, pod którym dziwnym trafem zaraz pojawił się "profesjonalny torowy test". Gdybym ja się nie wypowiedział to ciekawe czy opinia druga pojawiła by się również. W żadnym miejscu nie napisałem, że opony są super i nie ma różnicy miedzy nimi, a wyższej klasy jak tu niektórzy insynuują. Słowa klucz w mojej opinii to "przyzwoite" i "stosunek cena/jakość". Sam nawet dodałem, że przy obecnych cenach zakup jest nieopłacalny. Mógłbym się czepiać tak jak inni niedawno czy może na pewno te nowe Dębice przed testem mają już przejechane 1000km czy oby na pewno to jest wersja z fabryki w Niemczech, a nie z Francji itp. itd ale to bez sensu. To jest przyzwoita opona klasy budżetowej, która moim zdaniem spokojnie może aspirować do klasy średniej. W momencie gdy ja je kupowałem opony ciekawsze jak Hankook kosztowały ok 150zł na sztuce więcej i nie wiem czy w cenie poniżej 400zł znalazło by się coś ciekawszego od HP2.