Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71

Temat: Connect box

  1. #51
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    ALFA 159SW 1.9JTD 2010R
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    samo odpięcie nic nie da bo będzie migał licznik km- to oznacza że któryś moduł nie działa. musu "nauczyć" BCM że tego modułu nie ma- po to robi się proxy.
    Źle to napisałem odłączyć i zrobić proxy bez żadnych zmian o to mi chodziło

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,066

    Domyślnie

    Anyene gps trzeba przepiac bezpośrednio do radia bo sugnal będzie słaby
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  3. #53
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Czy wypinając connect box z wersji EU traci się również transmisje danych dla nawigacji (korki etc) czy też jakiś inny moduł z simkartą za to odpowiada?

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,066

    Domyślnie

    Traci się, tak samo jak e-call
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Czy wypinając connect box z wersji EU traci się również transmisje danych dla nawigacji (korki etc) czy też jakiś inny moduł z simkartą za to odpowiada?
    traci sie tak jak TBM odpowiada za wszystkie polaczenia sieciowe, SOS, wifi hotspot. sim karta jest w formacie eSIM w TBM.

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. Czyli niestety coś za coś, albo trwalsze aku albo widoczne korki :⁠-⁠)

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    ALFA 159SW 1.9JTD 2010R
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Anyene gps trzeba przepiac bezpośrednio do radia bo sugnal będzie słaby
    No tak ale to tylko w przypadku osób z nawigacją, mi gps potrzebny do niczego nie jest (nie mam fabrycznej nawigacji)

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    W teorii gps samochodu poprzez protokół AndroidAuto trafia do telefonu który z niego korzysta dla nawigacji z aplikacją maps (zamiast sensora gps w fonie). W praktyce nie wiem jak to działa, niby ikonka lokalizacji powinna zniknąć na fonie po nawiązaniu transmisji AA ale u mnie tak się nie dzieje. Trzeba fona schowac do puszki i zobaczyć czy mapy dalej działają :⁠-⁠).

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,066

    Domyślnie

    Gps potrzebny tez pod ecall,choc nie wiem czy system wkladany do aut usa dziala w eu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    199

    Domyślnie

    Ja wypiąłem i wyprogramowałem TBM (dzięki kolegom za instrukcje).
    W moim przypadku przewód od GPS mam podpięty pod TBM, ale nie mam fabrycznej nawigacji i po wypięciu co napisałem na początku, AA wyświetla to co jest na telefonie, korzystam z Waze lub Mapy google i działa. Tak jak jest napisane wyżej straciłem wszelkie usługi związane z TBM, ale przynajmniej za każdym razem nie muszę dotykać monitora aby zgasić informację wysyłającą mnie do serwisu ze względu na awarię connect box. TBM vel connect box potrzebuje anteny gps ponieważ eCall wysyła automatycznie dane o lokalizacji w razie wypadku. I z tego co wiem jest to system ratunkowy więc funkcjonuje wszędzie gdzie będzie miał dostęp do sieci GSM. System łączy się z operatorem zgodnie z rynkiem na które zostało przeznaczone, ale powiadamiane są służby danego miejsca zdarzenie ze względu na dane GPS. Mogę posłużyć się przykładem naciśnięcia przycisku SOS w samochodzie z Francji znajdującego się pod Kaliszem, w pierwszej chwili zgłosił się operator z Francji, a za chwilę z Polski pytając o ewentualną pomoc.

Podobne wątki

  1. Connect nav wymiana na connect nav z alfy 159
    Utworzone przez imperol w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2019, 08:37
  2. Connect nav+
    Utworzone przez marcineczek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 18:57
  3. Connect nav+ i Gsm
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 20:05
  4. [159] Connect Nav
    Utworzone przez chmielu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory