Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 284

Temat: Motor: porównanie TBi i JTDm

  1. #11
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Jak zwykle wojna - benzyna vs. diesel. Ale w tym fragmencie to Tuti przesadziłeś
    Czemu przesadziłem? Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że wrażenie "buta" w dieslu jest chwilowe. Jak obraziłem dziewczyny to przepraszam

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,469

    Domyślnie

    Turbo benzyna wygrywa bo moim zdaniem ma zalety silnika beznynowego i diesla. Minus wysokie spalanie.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  3. #13
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco Zobacz post
    Otoz to. To tak jak piekna dziewczyna w bawelnianych bokserkach. Niby chodzi i to calkiem wygodnie, wciaz jest piekna, ale jednak cos nie teges.
    eee tam...

    ładna dziewczyna nawet w bokserkach wygląda zajebiście

    brzydka dziewczyna to w jedwabnych, koronkowych stringach, będzie wyglądać źle

    Biorąc pod bardzo dobre diesle fiata, to ja bym się zastanawiał nad tym 2,0 JTDm, a nad 2,4 ti to chyba nawet nie musiałbym się zastanawiać...

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    A mnie się jeszcze w dieslach podoba bardziej , że przyspiesza dużo ciszej niż silnik benzynowy, w benzynie słychać że ten silnik musi się napracować(wysokie obroty robią swoje ), a diesel przyspiesza "swobodnie" . wg.mnie oczywiście.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  5. #15
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post
    A mnie się jeszcze w dieslach podoba bardziej , że przyspiesza dużo ciszej niż silnik benzynowy, w benzynie słychać że ten silnik musi się napracować(wysokie obroty robią swoje ), a diesel przyspiesza "swobodnie" . wg.mnie oczywiście.
    Ja tam wolę słyszeć przy redukcji, że coś ryczy, nawet francuskie R4... Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i nie wszyscy się muszą zgadzać z moim

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco Zobacz post
    Otoz to. To tak jak piekna dziewczyna w bawelnianych bokserkach. Niby chodzi i to calkiem wygodnie, wciaz jest piekna, ale jednak cos nie teges.
    Diesel nie pasuje do alfy i juz. Ale malo pali, dlatego mimo wszystko powinien wygrac. Osiagi? Nowoczesne diesle maja chyba lepsze niz beznyna.... subiektywnie, po przesiadce na diesla stwierdzam, ze benzyniak 2.0 zbieral sie znacznie gorzej, choc powyzej 180 szedl jednak lepiej od diesla. Ale pytanie: ile razy musze sprawnie przyspieszyc od 0 km/h, a ile od 180? Statystyka podpowiada mi, ze diesel bym lepszym wyborem, szczegolnie, ze TS potrafil mi zjarac 16 litrow, a diesel chocbym sie staral wiecej jak 9 nie chce. Wpienia mnie tylko jego dzwiek - cos, przez co nadal nie cierpie diesli.
    No tak, ale piszesz ciągle o TS, a mowa jest o TBi - a to troszeczkę różnica! Fakt, że jeździłem tylko MiTo 1.4 TBi 155 KM... Lubię diesle (zwłaszcza jak powoziłem się swego czasu S klasą 400 CDI) ale gdybym miał wybierać, to tylko benzynka, a skoro jeszcze z turbo... zyć nie umierać Aha, mówię tylko o Alfie bo inne auta to różnie - szukam rodzinnego kombi kupuję oszczędnego diesla, szukam sportowego furaka - biorę benzynkę....
    Ostatnio edytowane przez rooshyo ; 13-11-2009 o 14:33

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Powiem tak, służbowo dieslami na CR zrobiłem w tej chwili już ponad 150tys km, widzę ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie nowego diesla, jesli uzywany jest w dlugich trasach to oplaca sie ten biznes, ale im wiecej jazdy po miescie tym zakup diesla bardziej chybiony, czeste gaszenie i jazda na zimnej turbinie, w pospiechu aby zdazyc przed korkami zabija szybko turbo a i niedogrzany diesel wcale taki super ekonomiczny nie jest, dwa ze i zimno w nim ;] Inna sprawa to to jak w kosc dostaje elektryka diesla przy czestych odpalaniach, gdy podliczy sie to wszytko plus wyzszy koszt zakupu diesla to wcale taki on duzo bardziej ekonomiczny od benzyny juz nie jest. Inna sprawa, niech padnie wtrysk to juz nie maly wydatek w serwisie.

    Ze swiadomego wyboru znajac zalety i wady diesla posiadam w domu dwa benzyniaki, V6tke uzytkuje dla zabawy, w weekendy i wypadach w trase, na codzien zona po miescie turla sie 206tka 1.6 16V, autko zwinne i ekonomiczne, duzo bardziej poreczne dla kobiety w miescie niz diesel, zwlaszcza zima gdy ma szybko byc cieplo w srodku.

    Diesel owszem dobry ale nowy i dla osob robiących duze przebiegi i najlepiej jako auto firmowe, jako auto uzywanego dla przecietnego kowalskiego NIE - policzcie ile kosztuje serwis commonraila jesli cos padnie, kolo dwumasowe, z racji duzej ,masy samego silnika szybciej mimo wszystko niz przy benzyniaku zuzywaja sie elementy zawieszenie, amortyzatory. A benzyniak to benzyniak, jeśli to tylko nie TwinSpark to nie ma się co w nim psuć ;]

    Może ja inny jestem ale coż, w tym cała frajda że się różnimy, jak to mówią moi znajomi "zamiast krwi etylina w żyłach" mi płynie, zdanie mam jedno, DIESEL do ciągnika i busa, tam jego miejsce, na codzien trzeba miec troche frajdy z zycia, poczuc zapach palonej benzyny, uslyszec ryk wkrecajacego sie na obroty V6 ;]
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 13-11-2009 o 14:37
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #18
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    że coś ryczy, nawet francuskie R4
    Cléon Turbo- 1.4 R4, 8v i 350 KM w



    Z wozów bardziej przyziemnych Peugeot 405 Mi16/ Citroen BX GTI - 1.9 R4 i 158 KM. Całkiem przyjemne silniczki, zwłaszcza że bez kata napędzał BXa do setki w 7,5 sekundy.

    Także Francuzi też czasem pokazują pazur mimo, że kojarzy się ich z komfortowymi pojazdami głównie.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,443

    Domyślnie

    Miałem wybór 156 2.0 TS lub nowszy 1.9jtd - wybór padł na 1.9 i nie żałuje. Jak mają się przekręcac panewki co chwile i spalanie nie miec końca, a jazda zaczynac sie dopiero od 3000rpm to dziękuje.

    Ktos napisał, że w alfie tyko PB, dziwne twierdzenie, oraz że kupic alfe z innym silnikiem benzynowym niż TS. Ale ja się pytam, czy w tych latach 97 -02 wkładali do alfy inne silniki benzynowe niż TS? bo chyb nie, wiec wybór był prosty.

    Przynajmniej nie narzekam, że silnik nie pracuje jak trzeba. Wsiadam i jade.

  10. #20
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Ktos napisał, że w alfie tyko PB, dziwne twierdzenie, oraz że kupic alfe z innym silnikiem benzynowym niż TS. Ale ja się pytam, czy w tych latach 97 -02 wkładali do alfy inne silniki benzynowe niż TS? bo chyb nie, wiec wybór był prosty.
    V6 jeszcze było... o tym silniku złego słowa raczej nie powie nikt, poza spalaniem

    A TS? Mi tam pasował i bardzo go lubiłem. Spalanie jak na moc 140 KM było niskie, panewek nie zdarzyłem ukręcić

Podobne wątki

  1. [159] Miska olejowa 159 2.0 JTDm 170KM - porównanie kodów produktu
    Utworzone przez Kąkol w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2022, 09:24
  2. porównanie 155 vs. 156 ?
    Utworzone przez boorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 22:38
  3. Porównanie 164 i 166
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 21:03
  4. Sprzęgło i skrzynia, porównanie 1.9 i 2.4 JTDm
    Utworzone przez pr0k0p w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:55
  5. Porównanie
    Utworzone przez Leszek K w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory