To że nie masz osłony od spodu to błąd. Ja mam osłonę, a i tak już raz tą rurę wymieniałem. Widziałem ostatnio jak jest zabrudzona pomimo osłony a to przecież guma. Kamienie, szorowanie podwoziem itp i aż nie chce myśleć jakby miała wyglądać.
U siebie świst turbo słyszę jedynie jak uchylę całą szybę w trakcie jazdy. A tak to ogólnie nie ma świstu.
Ja mimo osłony straciłem już jedną rurę. Oryginał z wymianą - 400 złPrzy wyprzedzaniu w trasie wcisnąłem do dechy, wjechałem na kamyczki i poszła się j....... Kolega twardy bodajże sprzedaje osłony z blachy 2 mm. Poszukaj wątku, może cię zainteresuje.
U mnie turbo gwiżdże. Powinno syczeć i to też cicho, niemal niezauważalnie. Chyba w końcu zbiorę gotówę i pojadę do ASO, niech mi to chociaz zdiagnozują, ale skubańcom nie ufam.
Też tak kiedyś miałem, tak powinno być i chcę do tego wrócić.U siebie świst turbo słyszę jedynie jak uchylę całą szybę w trakcie jazdy. A tak to ogólnie nie ma świstu.
czy ta rura może mieć uszkodzenie (dziurkę lub dziurki) nie widoczne gołym okiem?
ostatnio depłem mojej aluni dość ostro w hali garażowej i chyba turbo jednak działa, było słychać gwizd....
Trubo dzialać będzie, tylko że jak masz nieszczelny dolot (dziurawy) to będzie kopcić i autko będzie słabsze. Dodatkowo kiedy solidnie depniesz rura bardzo zwiększa swoją średnice. Być może wtedy ujawniają się jakieś pęknięcia.
Rurki pracują pod sporym ciśnieniem. Widać to szczególnie jak wciśniesz gaz, turbo pombuje a rury się nadymają. Mała dziurka pod takim ciśnieniem zaraz się rozejdzie do większej. Jeżeli jest jakieś uszkodzenie to tak jak kolega pisze będzie ostro dymił z wydechu i od 2000 obr będzie zwyczajnie słaby, ja słyszałem taki głośny syk, turbinę, no po prostu nie dało się tego nie zauważyć.
helo
mam pytanie odnośnie nawigacji w alfetkach....a dokladnie o brak dzialania...wyswietlacz sprawny wszystko ok z tym ze navi i tel nie dziala natomiast płytki cd i radio idą tylko przy pierwszym zapaleniu silnika, gdy zgasze silnik i ponownie wlącze płyta ani radio juz nie ida , niewiem czym to moze byc spowodowane nie rozumiem tematu ale taka juz kupilam i bylam tego swiadoma..jesli ktos moze pomóc to prosze pisac...? ...bo system bose kusi niezmiernie a sluchac sie nie da
---------- Post dodany o godzinie 01:00 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 00:48 ----------
ups tak pozno nie zorientowalam sie ze to nie w tym dziale o tym....sorry alfaholicy))))
Kolego w sprawie tej opaski kosztuje ona 35 zl u mnie ucichlo turbo po tym zabiegu ale nie odrazu po jakims tygodniu jak opaska sie juz zapchala spalinami i sadza i do teraz jest elegancko. Nr Ricambi : 46779880 do znalezienia w eperze opaska nr 7 tutaj
U mnie było tak, że powyżej 2000 obr to on praktycznie w ogóle nie szedł tylko kopcił. Skoro twój przyspiesza tzn. że może to nie być dolot, a co innego. Najlepiej sprawdź sam rury, może coś zauważysz. Niech ktoś wciska gaz a ty sprawdź czy nigdzie nie ucieka powietrze, czy rury trzymają ciśnienie. Jeżeli nic nie znajdziesz to jedź do mechanika, niech podłączy twoją Belle do kompa i sprawdź. Nie wymieniaj w ciemno, bo tylko wydasz kasę.
Co do jakości zamienników to nic nie wiem. Ja kupiłem oryginał.