Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 123

Temat: Alternatywa dla loudlinka i audiostrady?

  1. #91
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz 166 Zobacz post
    Miałem Loudlinka i jak dużo jest nagranych utworów to ICS się gubi. Np przy cofaniu utworu żeby przesłuchać go jeszcze raz lub przełączenie na nastepny potrafił wogóle na to nie reagować lub odrazu cofnąć o 2-3 co mnie troche denerwowało. Aktualnie mam teraz nowke zmieniarkę i po zmianie głośników z przodu nic nie przekona mnie o zamianie jej na żaden emulator bo jednak jakość utwów na CD nie ma co porównywać do mp3. Ale zależy co kto lubi.
    Ile razy mozna tlumacYc ze mozna miec jakosc cd na odtwarzaczu a nawet i wieksza bo jakosc sprzedawanych plyt w polsce to czesto smiech na sali.

    Ja mimo ze uwielbiam cd oryginalne to nie wroce do zwyklej zmieniarki po pierwsze przeskakuje na dziurach, pi erugie szkoda plyt bo strasznie je niszczy....

  2. #92
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Darek, 100% się zgadzam. Co z tego, że masz fajnie nagrane utwory czy oryginał płytę - co z tego jak tak i tak skacze po dziurach (u nas drogi to serio porażka) nie wspominając o uszkodzeniach na płycie .. To właśnie skłoniło mnie do zaczęcia myślenia o emulatorze...

    Tomek - czyli pod taką audiostradę bez problemu podłączę smartfona ?


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #93
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz 166 Zobacz post
    Aktualnie mam teraz nowke zmieniarkę i po zmianie głośników z przodu nic nie przekona mnie o zamianie jej na żaden emulator bo jednak jakość utwów na CD nie ma co porównywać do mp3. Ale zależy co kto lubi.
    Wszystko zależy od jakości utworów. Jak masz ściągnięte z internetu mp3 128 kbps to się nie dziw, że jakość jest kiepska. Choć i te 128 kbps są lepsze i gorsze, zależy czy ktoś umiał to skompresować. W przeciwieństwie to zwykłych słuchawek (np. takich, jakie dołączają do telefonów) na porządnym systemie audio (a zakładam, że DSP do takich można zaliczyć - sam nie mam, to nie mam porównania) różnica na pewno będzie słyszalna. Loudlink w przeciwieństwie do Audiostrady, obsługuje format FLAC, co powinno pozwolić na zgranie sobie płyt i odtwarzanie ich w oryginalnej jakości, o ile sam sprzęt (w tym wypadku Loudlink) gdzieś po drodze nie pogorszy jakości. Tak samo może być w przypadku transferu przez Bluetooth, ale tu trudno mi powiedzieć, bo się nie orientuję w temacie.

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    Ja mimo ze uwielbiam cd oryginalne to nie wroce do zwyklej zmieniarki po pierwsze przeskakuje na dziurach, pi erugie szkoda plyt bo strasznie je niszczy....
    U mnie aż tak bardzo nie przeskakuje, owszem, zdarzyło się raz czy dwa, ale to nie jest jakieś mocno upierdliwe. Nie zauważyłem też żeby płyty się niszczyły, chyba będę musiał się przyjrzeć.

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Tomek - czyli pod taką audiostradę bez problemu podłączę smartfona ?
    Przez USB pewnie tak, jeśli chodzi o Bluetooth to pewnie trzeba mieć jakiś adapter. Loudlink wg specyfikacji ma Bluetooth w standardzie.

    EDYCJA:

    Cytat Napisał Łukasz 166 Zobacz post
    Miałem Loudlinka i jak dużo jest nagranych utworów to ICS się gubi.
    U mnie na oryginalnej zmieniarce się gubi, ale tylko gdy zgaszę auto, po jakimś czasie wrócę i odpalę ponownie. Płyta wtedy startuje od momentu, w którym zgasiłem auto, ale coś szwankuje z odczytywaniem numeru utworu. Ale jak raz się cokolwiek naciśnie, czy to wstecz, czy dalej to potem już wszystko wraca do normy.
    Ostatnio edytowane przez lukasz1t ; 25-10-2015 o 13:35

  4. #94
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,617

    Domyślnie

    Zmieniarka też swoje mogla przeżyć. Ja dla eksperymentu położyłem swoją na bagażniku pełnym gąbek (tak dokładnie pełny gąbek) o różnych twardościach. I tak przeskakiwało co jakiś czas.

    I trzeba przyznać że jak zwykle w sprawach audio tomaz pisze najmądrzej i też się ku temu z wolna skłaniam. Zwłaszcza że od razu mam telefon BT a to jest ważne.

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Panowie i znowu wałkujecie temat Audiostrady jako wejścia AUX/Bluetooth. Pisałem już wiele razy , napisze jeszcze raz bo wydaje mi się że technologicznie utknęliście w 2006 roku. Używanie Audiostrady lub innego emulatora zmieniarki ma sens wyłącznie jeśli ktoś już takowy posiada, bo kupować nowego zupełnie się nie opłaca

    Wspólnie z Markiem opracowaliśmy patent na podstawie danych z Białoruskiego forum na AUX do ICS-a, taki prawdziwy a nie rzeźba z wlutowaniem się w kaseciaka. Znajdziecie opis modyfikacji w tym temacie. Jak ktoś nie umie lutować i nie chce się z tym grzebać to niech to sobie wydrukuje i zaniesie do pierwszego lepszego punktu naprawy RTV i mu przerobią ICS-a za 20-30 zł.

    W temacie Bluetooth to: Tak stare wersje bluetooth zniekształcają dźwięk przez ponowną kompresję i degradują jego jakość, nowe Bluetooth 4.0 z APT-X daje taką samą jakość jak kabel (bezstratna kompresja). Żróbcie sobie AUX-a i dajce do tego transmiter BT 4.0 z ATP-X . Uzyskacie w ten sposób bezprzewodowy transfer muzyki z telefonu do ICS-A oraz zestaw głośnomówiący bluetooth.

    Nie ma lepszego i tańszego rozwiązania a wszystko inne w tej sytuacji jest po prostu głupie, bo wstawienie bezstratnego AUX do ICS-a to w zależności od umiejętności to 5-30 zł a Avantre Cara to jakieś 150 zł (jeśli komuś zależy na zestawie głośnomówiącym BT i bezprzewodowym strumieniowaniu muzyki)



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  6. #96
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Tak ale masz tylko auxa a nie wejscie na karte/pendrivea. Dla Ciebie to glupie ale niektirzy nie chca podlaczac telefonu.

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    Tak ale masz tylko auxa a nie wejscie na karte/pendrivea. Dla Ciebie to glupie ale niektirzy nie chca podlaczac telefonu.
    Tak ale mogą sobie podłączyć cokolwiek navi, odtwarzacz mp3 z biedronki za 15 zł, gitarę elektryczną ... cokolwiek. Wybieranie piosenek z karty/pendrive bez struktury folderów ich nazw i ze wszystkimi innymi wadami Loudlinka/Audiostrady nie ma sensu przy cenie 300 zł. Ponadto obsługa samego ICS-a kuleje i niewielu ludzi ma w ogóle multifunkcję. Na dobrą sprawę to w cenie 300 zł:

    - robię AUX za 5 zł,
    - kupuję jakiegoś 7' calowego tableta np PHILIPSA PI3210 z 3G i GPS za 239 zł
    - kupuję starter play 3+6 GB za 19 zł
    - kupuję ELM-a 327 na BT
    - kupuję uchwyt do tabletu za resztę z ładowarką samochodową

    W tej cenie mam: Mega fajne urządzenie do odtwarzania multimediów w każdym możliwym formacie, najlepszą navi GPS, internet - Forum jest wszędzie , Yanosik-a (odpowiednik CB-radio oraz rejestrator DVR), diagnostykę mojej Alfy przez ELM-a i AlfęOBD oraz podgląd wszystkich ważnych parametrów silnika na bieżąco. Milion innych funkcji i możliwości personalizacji. Jak by dobrze pokombinować to w cenie tych 300 zł dało by się zmieścić konto na Spotify z legalnym dostępem do muzyki przez cały rok (online i offline, konto z allegro). No i gdzie tu miejsce dla przestarzałego i drogiego loudlinka albo audiostrady ?



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC;1712069
    [CENTER
    Będę zamawiał audiostradę teraz, także można dopytać o jakąś zniżkę jeśli byśmy w dwóch brali - 327zł normalnie.


    [/CENTER]
    Hej,
    Ja tez sie za czyms rozgladam, moze faktyczniej uda sie taniej. Loudlink kosztuje 99 euro, moze lepiej na to sie pokusic?

  9. #99
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Tak ale mogą sobie podłączyć cokolwiek navi, odtwarzacz mp3 z biedronki za 15 zł, gitarę elektryczną ... cokolwiek. Wybieranie piosenek z karty/pendrive bez struktury folderów ich nazw i ze wszystkimi innymi wadami Loudlinka/Audiostrady nie ma sensu przy cenie 300 zł. Ponadto obsługa samego ICS-a kuleje i niewielu ludzi ma w ogóle multifunkcję. Na dobrą sprawę to w cenie 300 zł:

    - robię AUX za 5 zł,
    - kupuję jakiegoś 7' calowego tableta np PHILIPSA PI3210 z 3G i GPS za 239 zł
    - kupuję starter play 3+6 GB za 19 zł
    - kupuję ELM-a 327 na BT
    - kupuję uchwyt do tabletu za resztę z ładowarką samochodową

    W tej cenie mam: Mega fajne urządzenie do odtwarzania multimediów w każdym możliwym formacie, najlepszą navi GPS, internet - Forum jest wszędzie , Yanosik-a (odpowiednik CB-radio oraz rejestrator DVR), diagnostykę mojej Alfy przez ELM-a i AlfęOBD oraz podgląd wszystkich ważnych parametrów silnika na bieżąco. Milion innych funkcji i możliwości personalizacji. Jak by dobrze pokombinować to w cenie tych 300 zł dało by się zmieścić konto na Spotify z legalnym dostępem do muzyki przez cały rok (online i offline, konto z allegro). No i gdzie tu miejsce dla przestarzałego i drogiego loudlinka albo audiostrady ?
    A no taki ze sa ludzie dla ktorych uchwyt na tablet to wiocha i wola miec wszystko pochowane jak na limuzyne przystalo.

    Zeby nie bylo sam akurat teraz od kiedy uzywam apple music mam podlaczonego auxa do tabletu przez audiostrade. Ale kiedys uzywalem karte pamieci ktora sluzyla mi tak samo jak zmieniarka, bez problemu byly zmieniane utwory. I bylo to o wiele bqrdziej praktyczne niz obecnie zmienianie utworow przez tablet.

    Po prostu otworz sie tez na innych potrzeby

  10. #100
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,617

    Domyślnie

    Ale przecież moduł BT łączy i transmituje muzę bezprzewodowo to nie masz Darek żadnych uchwytów i tabletów.

Podobne wątki

  1. zamienię radio CD LG LAC 5900 na zmieniarkę lub loudlinka
    Utworzone przez RobertWroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 20:25
  2. Zmieniarka MP3 zamiast LOUDLINKA
    Utworzone przez Michal166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 16:12
  3. Zmieniarka mp3 ,alternatywa dla loudlinka [166]
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 15:31
  4. alternatywa dla loudlinka?
    Utworzone przez tomaz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2008, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory