Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #11501
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Nie wiedzialem gdzie to wstawic a nie chcialem nowego tematu zakladac..

    Takie cos znalazlem - to jest oryginal czy samorobka?

    http://allegro.pl/deska-konsola-kokp...577792520.html
    Prawie na pewno oryginał. Dopłata od 3500 do 12500 zł w zależności od rodzaju skóry i innych opcji. Kody wyposażenia np. 4H0, 4DD, 4WL lub 4ZY. Na zdjęciu poltrona frau, więc parę groszy to kogoś szarpnęło w salonie.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 12-10-2015 o 22:21

  2. #11502
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorian Zobacz post
    Ostatnia aukcja. Też jestem tzn. Byłem nią zainteresowany ale sprzedawca nie chciał podać VIN sam nie wiem dlaczego. Jak sie ukaże to wklej go tutaj to podeślę historię. Pozdrawiam

    „La meccanica delle emozioni”
    Jednak VIN jest: ZAR93900007286789

  3. #11503
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Jednak VIN jest: ZAR93900007286789
    Wersja wyposażenia sport plus i data produkcji 15/9/2011. Nie jest źle

  4. #11504
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Czołem,
    Podbiję trochę temat, bo widziałem wydaje się fajnego jtsa

    wiec od początku, oto pacjent:

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yaPtj.html

    Niejako przy okazji zobaczyłem ww. egzemplarz. Jakoś nie nastawiałem się specjalnie, jts jak jts sciagany z reichu, szału nie ma.
    Tyle ze z zewnątrz nie wygląda źle, w środku czysto i ładnie, brakuje jedynie jednego maleńkiego przycisku z lewej strony obok regulacji świateł jeżeli mam być upierdliwy. Odpala ładnie od strzała, pracuje cichutko. W sumie ten silnik to dla mnie zagadka bo świeżo po wymianie kompletu rozrządu (łańcuch główny i pomocniczy za 1800 zł) i muszę przyznać że to był najlepiej pracujący jts jakiego widziałem (a trochę już widziałem Wymiana była zapewnie na zamienniku od opla signum w zakładzie po sąsiedzku, tak mi powiedziano. Zrobiłem kilka okrążeni dookoła komisu i naprawdę nie ma się do czego przyczepić w pracy silnika. Silnik czysty ale chyba nie był myty. Przy zdjęciu łańcucha stwierdzono że też czysto. Zawieszenie też jakoś nie sprawialo kłopotów. Poza tym bardzo dobry sprzedawca, prawie mnie przekonał do auta Oprócz rozrządu auto ma też zalany świeży castrol 5w40, czujniki parkowania fabryczne działają bardzo dobrze zarówno przód i tył pojawia się na zagarach więc tak jak chciałem.

    Dlaczego prawie ? z minusów auto chyba po polerce bo lakier jest bardzo ładny ale grubość nie przekracza 80-90 um. Na nadkolu z prawej jest ponad 100 ale nie na całym, poza tym są te naklejki na błotnikach nie ruszone, te wgniecienie widoczne na zdjęciu zostało naprawione wiec lakier odpowiednio grubszy. Historia serwisowa żadna, są dwa kluczyki, instrukcje, świadectwo homologacji ale jedyna informacja serwisowa to ten TUV z 2014 roku. Poza tym tabula rasa. Auto było pierwotnie wystawione za 20k, po naprawie tego łańcucha jak sam mówił sprzedający nie było konieczności wymiany ale "trochę szeleścił" oraz wymianie oleju cena wzrosla do 22500. Za 22k odda. Auto można sprawdzić gdziekolwiek sobie kupujący zapragnie. Aha opony zimowe semperit 17 cali za felgach alu z zestawem naprawczym. Semperity jak semperity w stanie na dwa sezony. Brak letnich. Ładne czerwone zaciski przy okazji. Jakoś nie spojrzałem zobaczyć czy scudetto pomalowane czy też w macie (a ze zdjęcia jakoś nie widać, może ktoś wypatrzy). Do komputera nie podpinałem, bo nie mam, ale podczas jazdy żaden check nie wyskoczył. Auto niewątpliwie zasługuje na dalsze trzepanie w ASO, gdyby było czerwone i w czarnej skórze to byłby ideał

    Jakieś inne uwagi ?

  5. #11505
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Fiat bravo II 1.9 jtdm 8v
    Postów
    28

  6. #11506
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Ty się będziesz zastanawiał tą ceną, a ktoś inny pojedzie obejrzy i pewnie kupi... A potem gadanie, że ciężko auto znaleźć.
    PS. Jak coś to nie mam zamiaru Cię atakować, piszę to co już tu widywałem
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  7. #11507
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Fiat bravo II 1.9 jtdm 8v
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pucek-159 Zobacz post
    Ty się będziesz zastanawiał tą ceną, a ktoś inny pojedzie obejrzy i pewnie kupi... A potem gadanie, że ciężko auto znaleźć.
    PS. Jak coś to nie mam zamiaru Cię atakować, piszę to co już tu widywałem
    Na rynku niemieckim takie auto kosztuje koło 55k bez opłat. Zastanawiam sie nad jego ceną. Początkowo była na poziomie 49.999 późnej 45.000 teraz 47.000 nie wiem czy sprzedający "bada" rynek. Ogólnie też się zastanawiam jak on na tym aucie zarobić chcę ;-) może za bardzo szczegółowo do tego podchodzę ale mam swoje obawy. A odnośnie atakowania to spokojnie, nie jestem nerwowym człowiekiem ;-)

    „La meccanica delle emozioni”

  8. #11508
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159 SW 2.0 170 Ti
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cena bo to: Ti - tylko ze na 18" a nie 19", Wrzesien 2011, i przebieg normalny (raczej utostradowy a nie meczony po miescie - czyli dwumasa niewymeczona i filtr nie zapchany) Jesli jest ksiazka do tego serwisowa z serwisem robionym wedlog km a nie rocznie to uwazam ze cena adekwatna.
    Always Loking For A drive

  9. #11509
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Pod koniec produkcji Ti wychodziły właśnie z takimi felgami
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  10. #11510
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Czołem,
    Podbiję trochę temat, bo widziałem wydaje się fajnego jtsa

    wiec od początku, oto pacjent:

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yaPtj.html

    Niejako przy okazji zobaczyłem ww. egzemplarz. Jakoś nie nastawiałem się specjalnie, jts jak jts sciagany z reichu, szału nie ma.
    Tyle ze z zewnątrz nie wygląda źle, w środku czysto i ładnie, brakuje jedynie jednego maleńkiego przycisku z lewej strony obok regulacji świateł jeżeli mam być upierdliwy. Odpala ładnie od strzała, pracuje cichutko. W sumie ten silnik to dla mnie zagadka bo świeżo po wymianie kompletu rozrządu (łańcuch główny i pomocniczy za 1800 zł) i muszę przyznać że to był najlepiej pracujący jts jakiego widziałem (a trochę już widziałem Wymiana była zapewnie na zamienniku od opla signum w zakładzie po sąsiedzku, tak mi powiedziano. Zrobiłem kilka okrążeni dookoła komisu i naprawdę nie ma się do czego przyczepić w pracy silnika. Silnik czysty ale chyba nie był myty. Przy zdjęciu łańcucha stwierdzono że też czysto. Zawieszenie też jakoś nie sprawialo kłopotów. Poza tym bardzo dobry sprzedawca, prawie mnie przekonał do auta Oprócz rozrządu auto ma też zalany świeży castrol 5w40, czujniki parkowania fabryczne działają bardzo dobrze zarówno przód i tył pojawia się na zagarach więc tak jak chciałem.

    Dlaczego prawie ? z minusów auto chyba po polerce bo lakier jest bardzo ładny ale grubość nie przekracza 80-90 um. Na nadkolu z prawej jest ponad 100 ale nie na całym, poza tym są te naklejki na błotnikach nie ruszone, te wgniecienie widoczne na zdjęciu zostało naprawione wiec lakier odpowiednio grubszy. Historia serwisowa żadna, są dwa kluczyki, instrukcje, świadectwo homologacji ale jedyna informacja serwisowa to ten TUV z 2014 roku. Poza tym tabula rasa. Auto było pierwotnie wystawione za 20k, po naprawie tego łańcucha jak sam mówił sprzedający nie było konieczności wymiany ale "trochę szeleścił" oraz wymianie oleju cena wzrosla do 22500. Za 22k odda. Auto można sprawdzić gdziekolwiek sobie kupujący zapragnie. Aha opony zimowe semperit 17 cali za felgach alu z zestawem naprawczym. Semperity jak semperity w stanie na dwa sezony. Brak letnich. Ładne czerwone zaciski przy okazji. Jakoś nie spojrzałem zobaczyć czy scudetto pomalowane czy też w macie (a ze zdjęcia jakoś nie widać, może ktoś wypatrzy). Do komputera nie podpinałem, bo nie mam, ale podczas jazdy żaden check nie wyskoczył. Auto niewątpliwie zasługuje na dalsze trzepanie w ASO, gdyby było czerwone i w czarnej skórze to byłby ideał

    Jakieś inne uwagi ?
    Wybredny jesteś
    Skoro wszystko wydaje się OK to nic tylko sprawdź to auto w serwisie i bierz. Kupno używanego JTS-a to nie jest koncert życzeń
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory