Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14611
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Wydaje mi się, że cena 16,5 tys jest zaniżona, tym bardziej, że zakłada się, iż jest to cena do negocjacji.
    Za chwilę będziesz miał telefony od 10 handlarzy, którzy będą ci wciskać jaki to niesprzedawalny chłam, którego oni mogą z łaską wziąć za 10-12 tys, a miesiąc później zobaczysz swój samochód na otomoto z przebiegiem 75 000 km, po polerce lakieru, z opisem jak to nie wymaga żadnego wkładu własnego i ceną 25 000 zł.

    za 13 w efekcie sprzeda. Bo to tyle realnie warte. A dlaczego ... bo to Fiat, teraz już Fiat... kolejne punto w opakowaniu made in Giugario. Tylko a może aż tyle. Mistrz stylista - składam pokłony - się napracował, a te głupki od spagetti jak zwykle nie potrafili zrobić w miarę dobrego auta. Widocznie jeszcze w tamtym czasie gotowali sos, albo pilnowali, aby makaron im wyszedł al-dente i to dla nich było najważniejsze. Ot taka nacja. I to w każdej branży w którą Włoch wkłada swoje palce.


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    , a jak wyczujesz klienta, to zaproponuj mu te zimowe 16" - o ile są w dobrym stanie.
    Hellołłłł... co proszę ? To pisze "pasjonat marki" ? Dla mnie to cebularstwo najwyżej próby. "Wyczujesz klienta" Alfistii.... nawet na rumuńskim forum używają tego synonimu... ehhh... Przeczytaj Ziemkiewicza "Polactwo". Potem pogadamy. Ufff.... błagam nie dobijajcie mnie jeszcze bardziej Alfistii... please... Czy tak nisko upadliście w tym swoim "schizofrenicznym widzie" ?

    Czekam na konstruktywną krytykę, pragnę powtórzyć i zarazem poprosić - konstruktywną !
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 30-09-2017 o 02:48

  2. #14612
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Nie odpisujcie mu, bo tym podsycicie jego zapędy.

  3. #14613
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    kolejne punto w opakowaniu made in Giugario
    Tak, tak oczywiście... A Bugatti to VW Passat w TDI z lepszą turbiną.

    Hellołłłł... co proszę ? To pisze "pasjonat marki" ?
    Jaki pasjonat marki? Coś ty se ubździł w tym pustym łbie?!
    Kupuję produkty różnych marek i w żadnym przypadku nie jestem ich pasjonatem. Jak coś spełnia kryteria zakupu w określonym przedziale cenowym to to kupuję. Weź ty zmień lekarza, albo chociaż zwiększ dawkę tego co i przepisał.

    Polactwo? Cebulactwo? Ty komuś każesz coś czytać? Popatrz na siebie. Ile ty masz lat? 44? A nadal nie potrafisz posługiwać się prawidłową polszczyzną?
    1. Sąsiad, który wydymał cię we wszystkie otwory, sprzedając zajeżdżany szrot. (klasyka gatunku)
    2. Ty, cebulaczek, napaliłeś się na alfę za 13 tys - bo po co płacić 40 tys za to samo, nie? (również klasyka gatunku)
    3. Zajeżdżony złom zaczyna się sypać, to oczywiście wina Alfy Romeo, Włochów i nie wiadomo czego tam jeszcze, bo cebulaczek nie potrafi przyznać się do tego, że jest frajerem, który dał się orżnąć przez sąsiada.

    Czekam na konstruktywną krytykę, pragnę powtórzyć i zarazem poprosić - konstruktywną !
    A co tu krytykować? Najpierw zacznij pisać coś z sensem. Cały czas powtarzasz na okrągło ten sam bełkot bez ładu i składu.
    [notranslate]Alfa[/notranslate] 159 to Punto? Co ma wspólnego z Punto? Płytę podłogową? Zawieszenie? Deskę rozdzielczą? Chociaż fotele? UDOWODNIJ, że to to samo, a potem się będziemy KONSTRUKTYWNIE krytykować. Na razie robisz z siebie tylko debila nie mającego pojęcia o motoryzacji.

    Przy następnym wpisie oczekuję dowodu na to, że [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 159 i Fiat Punto to pojazdy różniące się jedynie znaczkiem.

  4. #14614
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    dpar wiesz, że tylko dajesz pretekst temu trollowi? Zaraz przez Twoje odpisywanie będzie tu offtop na 5 stron.

  5. #14615
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Od tego jest moderacja, żeby offtop lądował w koszu, a troll otrzymał bana. Jeśli porządkujący forum dają przyzwolenie na takie posty, to znaczy, że nie ma nic złego w ich komentowaniu, a wypowiedzi trzymają się ogólnie przyjętych norm.
    Lepiej chyba skomentować ten bełkot, żeby postronna osoba miała możliwość weryfikacji, niż zostawić samo sobie tak jakby inni nie mieli w tej sprawie nic do dodania.

  6. #14616
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 2.4 TI
    Postów
    16

    Domyślnie Kupno 159

    Witam Panowie!

    Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego samochodu w życiu i tak na prawdę decyzja o wyborze 9 zapadła już dawno temu kiedy przejechałem się 159 1.9 i była to miłość od pierwszego wejrzenia
    myślę że wiem dokładnie czego chce ale jeśli w którymś momencie gdzieś coś chlapnę liczę na wyrozumienie i szybkie wyprostowanie

    poszukuje wersji 2.4 JTDm Ti q4 oczywiście SW i muszę ją kupić w ciągu miesiąca bo na świat ma przyjść mój pierworodny i musi już mieć czym jeździć z dodatków które mnie interesują to nagłośnienie BOSE i fabryczne radio z nawigacją ( zależy mi na obsłudze z kierownicy i dużym wyświetlaczu, co prawda nie wiem za wiele o samym odtwarzaczu i nawigacji ale przypuszczam że wymienione już mi nie da tego komfortu )

    budżet którym dysponuje to 30-35 tyś ( osobno odłożyłem 5tyś na ubezpieczenie i drobne naprawy ) i tak na prawdę są to moje wszystkie oszczędności plus niewielki kredyt gotówkowy.

    piszę tutaj ponieważ tak jak już wspomniałem jest to zakup mojego pierwszego auta, spełnienie marzenia i jestem tym bardzo podekscytowany ( wszystkie środki na ten cel będą dostępne za tydzień a ja już 2 dzień nie śpię ! ). jednocześnie jestem przerażony samym faktem zakupu gdyż w dzisiejszych czasach bardzo łatwo dać się oszukać a emocje z tym związane, brak doświadczenie sprawiają że prawdopodobieństwo popełnienia błędu stało się niemal pewne!

    zamieszkuję okolice Lubina i chciałbym coś trafić w okolicach Wrocław/Leszno/Zielona Góra ale jeśli będzie warto odległość do pokonania nie ma znaczenia o ile w okolicy będzie miejsce w którym będę mógł dokonać szczegółowych oględzin. oczywiście też nie mam zamiaru żałować na ten cel.

    to pierwszy z moich postów ale na pewno nie ostatni! będę liczył na waszą pomoc i wsparcie a jak już dojdzie do wymarzonego zakupu bardzo chętnie się odwdzięczę

    a wszystko dlatego że spać nie mogę !!!!

    P.S. o sprzedawcy już co nieco wyczytałem i oczywiście cena poza zasięgiem ale jak tu się nie zakochać !!!!!!!
    otomoto ID: 6016295630

  7. #14617
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Masz spore wymagania. W tym sensie, że nie będzie łatwo znaleźć egzemplarz, który ma to wszystko i zmieścić się z budżetem.

    Alfe kupuje się sercem, a nie rozumem, ale czy zastanawiałeś się nad 2.0?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #14618
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 2.4 TI
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz spore wymagania. W tym sensie, że nie będzie łatwo znaleźć egzemplarz, który ma to wszystko i zmieścić się z budżetem.

    Alfe kupuje się sercem, a nie rozumem, ale czy zastanawiałeś się nad 2.0?
    Kurde zasmuciłeś mnie , myślałem że budżet 35k to taki dobry start ... To ze będzie ciężko znaleźć to sobie sprawę zdawałem ale wydawało mi się to całkiem realne. Prowadziłem 1.9 i tam te 150km to było troszkę za mało, i te 20 więcej przy 2.0 wydaje mi się że wielkiej różnicy nie zrobią. Poza tym zależało mi na q4 a to również dodatkowa masa , ale jak kupno założonego modelu okaże się nierealne , trzeba będzie zweryfikować wymagania . Oby nie !!

  9. #14619
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzieki, po namysle wystawie ja troche nizej niz proponujesz (ok16.5tys bez 17" z opcja dokupienia 17" za 2tys do rozsadnej negocjacji), chce sprzedac bez bujania sie 0.5 roku z telefonami, jazdami testowymi itp.
    Szczerze? Jak szukałem swojej to wszystkie takie ogłoszenia gdzie w treści ktoś pisze o jakiejś dopłacie czy innym wariancie cenowym od razu odpadały (np ogłoszenie kolegi z forum który długo sprzedawał swoją - zdjęcia na pięknych 18tkach, a w treści, że cena na 16tkach, za 18tki dopłata). Zrób jak człowiek cenę z dwoma kompletami w pakiecie - to zawsze argument za tym, że ktoś faktycznie inwestował w samochód z myślą o długofalowym używaniu (bo który długoletni użytkownik ma kapcie tylko na jeden sezon?). Nie będziesz się musiał bujać ze sprzedażą kół osobno, a jak ktoś będzie chciał mocno negocjować cenę to wtedy można zaproponować sprzedaż bez drugiego kompletu.
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 02-10-2017 o 09:37

  10. #14620
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpathy Zobacz post
    Kurde zasmuciłeś mnie , myślałem że budżet 35k to taki dobry start ... To ze będzie ciężko znaleźć to sobie sprawę zdawałem ale wydawało mi się to całkiem realne. Prowadziłem 1.9 i tam te 150km to było troszkę za mało, i te 20 więcej przy 2.0 wydaje mi się że wielkiej różnicy nie zrobią. Poza tym zależało mi na q4 a to również dodatkowa masa , ale jak kupno założonego modelu okaże się nierealne , trzeba będzie zweryfikować wymagania . Oby nie !!
    Zależy czego jeszcze oczekujesz od auta. Z Twojego opisu można wywnioskować, że kupujesz auto za ostatnie pieniądze (ok, jest zapas na pakiet startowy, który to z rozrządem i tak wyniesie co najmniej 2000 zł - zawsze się coś znajdzie). 159 to stosunkowo tanie auto klasy wyższej - jego utrzymanie będzie odpowiednio kosztować. Chciałbym tylko uprzedzić, żeby nie było marudzenia jak co poniektórzy w tym wątku wcześniej
    Przez prawie 3 lata jeździłem 1.9 150 KM - pierwsze wrażenie było "wow". Później był chip tuning Przy 170-kilka KM oraz 400 Nm auto rwało do przodu bardzo dobrze, a przy tym to nadal solidna czterocylindrowa jednostka, relatywnie tania w utrzymaniu. 2.4 to większe możliwości, ale również większe koszty i mniejsza trwałość motoru. Do tego zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz Q4. Możliwe, że wybierzesz wariant ekonomiczny i będziesz z niego bardziej zadowolony niż z wypasionej bryki, która w dłuższej perspektywie pochłonie znacznie więcej $$. Bo raczej nie będziesz chciał jeździc padłem.
    Z kolei 2.0 to zmodernizowana jednostka 1.9, z której można wycisnąć więcej mocy, ale niestety posiada już pewne niedociągnięcia z powodu większego wyżyłowania. Z mojego punktu widzenia oba motory wymagają poprawy softu przez tunera (niekoniecznie żyłowania parametrów). Przy cenach 1.9 150 KM możesz kupić egzemplarz z ostatnich lat produkcji i odpowiednio zadbać o silnik (klapki, egr, dpf, koło pasowe, rozrząd, chip tuning itp itd co tam tylko może być), a potem cieszyć się bezproblemową eksploatacją przez długie lata.

    Co do linka z otomoto: ładna ta perełka, ale to wypas maksymalny. Do tego competizione red. Lakier piękny, ale niesamowicie drogi...
    Ostatnio edytowane przez magil ; 02-10-2017 o 10:40
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory