Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 186

Temat: Klamka zewnetrzna do alfy gt porada

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    początek 2005 czyli przedzmianowa

    nie wiem w jakim jest stanie, jak drobne rysy to polerka pastą, jak grube to pastą nie zetrzesz bo będzie trwało wieki
    zrób próbę papierem na wewnętrznej stronie na małym kawałku, papier na pewno drobny, jakieś 2000-2500
    ...

  2. #142
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    oczywiście boczek do zdjęcia, ja zdejmuję też szybę bo mi szybciej i wygodniej
    Kupiłem zawias do Fiata 500, linkę stalową 0,5mm i poxipol dwuskładnikowy. Koszt w sumie 70zł. Czekam na przesyłkę.

    Chciałem dobrać się do boczku, by wyciągnąć klamkę (po tym, jak urwał się uchwyt) i tu jako nowicjusz prawie struchlałem ("tak zawsze pierwszy raz"...).
    Z początku myślałem, że chodzi o boczek boczku, tzn. ściągnięcie zaślepek, odsłonięcie gumy na wysokości klamki i odkręcenie śruby typu torx.
    Zrobiłem to, ale klamka tylko drgnęła i nie da się jej wyciągnąć.

    Czy w takim razie należy ściągnąć cały bok z tapicerką? Że o szybie już nie wspomnę.

    Jeśli tak, to jak to zrobić, by nic nie uszkodzić?
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 18-05-2016 o 12:58

  3. #143
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post

    Czy w takim razie należy ściągnąć cały bok z tapicerką? Że o szybie już nie wspomnę.
    Jeśli tak, to jak to zrobić, by nic nie uszkodzić?
    Dokładnie tak należy zrobić, cały boczek z szybą. Na pierwszy raz zarezerwuj kilka godzin - mi to właśnie tyle zajęło. No chyba, że jesteś sprytniejszy ode mnie
    Szczegółowy instruktaż jest gdzieś na forum, poszukaj.
    Chyba, że kolega opozycjonista znów poratuje
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 18-05-2016 o 14:34

  4. #144
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    wydaje mi się że opisywałem procedurę zdjęcia boczka
    wraz z wyjęciem szyby da się to zrobić w max 10 minut
    ale na pierwszy raz nie ma co się spieszyć
    ...

  5. #145
    kazikx
    Gość

    Smile

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Dokładnie tak należy zrobić, cały boczek z szybą. Na pierwszy raz zarezerwuj kilka godzin - mi to właśnie tyle zajęło. No chyba, że jesteś sprytniejszy ode mnie
    Nie jestem.

    Kilka godzin mogę poświęcić dla dobra nauki własnej.
    Boję się jednak, w ramach ćwiczeń pierwszoklasisty, uszkodzić tak piękne auto.

    Teraz zaczynam żałować, że sprzedałem wrak 156. Mogłem rozkręcić całość, do ostatniej śrubki. I nauczyć się czegoś.

    Mimo wszystko, ta klamka jest dla mnie rozczarowaniem, co do jakości (i ceny) części.
    Jak można wyprodukować takie plastikowe badziewie? A potem żądać za nie 317zł?!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    wydaje mi się że opisywałem procedurę zdjęcia boczka
    wraz z wyjęciem szyby da się to zrobić w max 10 minut
    ale na pierwszy raz nie ma co się spieszyć
    Poszukam instrukcji.
    Najważniejsze, że nie zniechęcacie.
    W odróżnieniu od mojej drugiej połowy, która myśli, że jak coś pogmeram w klamce, to ona się zabije tym GT, bo przecież nie jestem mechanikiem

    EDIT:
    Znalazłem na yt instrukcję filmową do ściągnięcia boku/tapicerki w 147:
    https://www.youtube.com/watch?v=2z_2Eo8gi4I

    Czy w GT jest podobnie?
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 18-05-2016 o 15:36

  6. #146
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    szukam inst zdjęcia boczka, póki co zapoznaj się koniecznie z tym tematem :
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1...wnetrzna_.html
    tu masz sprawy istotne już po zdjęciu boczka, jak nie znajdę to napiszę jeszcze raz


    jak poprawnie otwierac drzwi w GT :
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1...ml#post1777438
    ...i mój boski rysunek

    znalazłem :

    jak zdjąć boczek drzwi w GT :

    1. trójkącik nad boczkiem ten przy lusterku - jest na wcisk - zdemontuj
    2. opuść szybę na sam dół
    3. wysuń panel sterowania szybami (w tym celu odkręć śrubkę w okolicach kieszeni w boczku - trzyma panel), odepnij dwie wtyczki,
    zajrzyj w otwór po wyjętym panelu - zobaczysz śrubę na imbus - wykręć ją
    4. wyjmij zaślepkę śrubki pod klameczką otwierania drzwi od środka, odkręć śrubkę, zdemontuj cały element w którym jest
    siateczka głośnika, panel jest na wcisk, delikatnie podważ na końcu cienkim śrubokrętem - wyjdzie
    5. wyjmij zaślepkę na górze rączki za którą zamykasz drzwi (do tego celu coś płaskiego bardzo cienkiego), ciężko to wyjąć
    bezśladowo, jak wyjmiesz zaślepkę - odkręć śrubę na imbus taki sam jak ten pod panelem sterowania szyb
    jeżeli masz tam głośnik nie musisz go odłączać - po zdjęciu boczka cały panel przełożysz przez otwór i może sobie wisieć
    na przewodzie głośnika
    6. na dolnej krawędzi boczka odkręć wszystkie śrubki (5 albo 6 nie pamiętam), także śrubkę w kloszu lampki na dole drzwi,
    klosz zdejmij, po odkręceniu śrubki jest tylko na wcisk
    7. złap za dół boczka, w razie potrzeby podważ, ciągnij w kierunku wnętrza, boczek jest montowany na wcisk na 6 kołków,
    3 kołki masz w linii pionowej z przodu i 3 z tyłu, w linii poziomej kołków nie ma (trzymają go śruby z punktu 6 na dole a na górze
    plastikowa listwa)
    8. na górze boczka od strony słupka B zachodzi na niego guma z widocznym od góry sporej średnicy kołkiem (jak 2zł powiedzmy może
    ciut mniejszy), wyjmij ten kołek, lekko odchyl gumę aby nie blokowała boczka
    9. teraz ciągnij boczek do góry, jest wsunięty, nic już go nie trzyma, łatwiej wysunąć (także założyć później) na opuszczonej szybie
    10. nie uciekaj od razu z boczkiem, musisz jeszcze na dole wypiąć oprawkę żarówki lampki na dole drzwi

    teraz możesz zdjąć boczek i oprzeć w wygodnym miejscu

    montaż - generalnie w odwrotnej kolejności, uwagi do montażu :

    - szyba opuszczona
    - jak nasuniesz boczek na górną krawędź drzwi nie dobijaj go od razu całego tylko najpierw górne kołki, później
    środkowe, na końcu dolne, jeśli kołki wyszły z gniazdami wciskanymi w blachę - pozdejmuj wcześniej gniazda
    i powciskaj w blachę drzwi, jeśli kołki są przekrzywione - wyprostuj je
    jak będziesz wciskał boczek - zajrzyj z boku, zaświeć, sprawdź czy kołek ustawił się odpowiednio do gniazda,
    jeśli nie - przesuń go cienkim śrubokrętem i dopiero dociskaj boczek (czy tam przez uderzenie pięścią) tak aby
    wchodził w gniazdo, jeśli będzie przesunięty zbyt mocno nie wejdzie w gniazdo, skrzywi się lub pęknie

    pod koniec jak będziesz ponownie montował trójkącik na górze - popatrz jak ma iść uszczelka, podpowiedzą to drugie drzwi
    uszczelkę łatwiej ułożysz na opuszczonej szybie

    w razie potrzeby - zapamiętaj pozycje szyb czyli przycisk szyba max w dół i trzymamy 15 sekund, podnosimy szybę i ciągniemy przycisk też przez
    15 sekund, osobno dla każdych drzwi, czasami zapamięta się nie za pierwszym razem, czasami tylko podczas jazdy

    jak się zastanawiasz jak coś wygląda - poszukaj zdjęć danego elementu choćby w częściach na allegro
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 18-05-2016 o 15:40
    ...

  7. #147
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Opozycjonisto, jesteś nieoceniony

    Dam znać z placu boju, co zrobiłem dla Belli i czego nie zepsułem, ale dopiero w sobotę zabiorę się za demontaż (przewiduję na pierwszy raz sporo czasu), bo wtedy moja Klaudia użytkująca GT da jej odpocząć na weekend.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 18-05-2016 o 16:12

  8. #148
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Kazikx, rób wszystko na spokojnie, a powinieneś dać radę - choć ja z pewnymi rzeczami się męczyłem, to ostatecznie dałem radę, i o dziwo nic nie połamałem.
    Powodzenia!

  9. #149
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, zawias nie dotarł przed weekendem, więc nic jeszcze nie zrobiłem.
    Prócz dokładnej lektury instrukcji przygotowanej przez Opozycjonistę.

    Bawię się teraz polecanym na forum eLearnem.

    Wklejam dwie foty dotyczące ściągania tapicerki i klamki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	demontaż tapicerki drzwi GT.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	80.1 KB
ID:	201543
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klamka zew GT.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	201544

    Do tego dodać przejrzysty opis ściągnięcia szyby, dodany wyżej przez Opozycjonistę, i wszystko staje się jasne jak dzisiejszy słoneczny dzień.

  10. #150
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Melduję wykonanie zadania. Klamkę naprawiłem i założyłem.

    Zrazu trzęsły mi się łapki - tak zawsze pierwszy raz, ale po ściągnięciu tapicerki trema przeszła.

    W tym wszystkim zrobiłem jeden błąd dokładając sobie niepotrzebnie pracy.
    Mianowicie niepotrzebnie wyciągałem lewą stronę klamki (ma to sens, jeśli wymiania się całą klamkę, ale już nie, gdy chce się zreperować czarne cięgno/bolec od uchwytu), wystarczyło zmienić prawą część, czyli zawias.

    Całość zajęła mi prawie dobę.
    Przez to tylko, że Poxipol musiał wyschnąć na klamce (swoją drogą fajny klej).

    Dla początkującego jest to jednak dosyć trudne zadanie.

    Dzięki Wam za porady, zwłaszcza Opozycjoniście

Podobne wątki

  1. klamka zewnetrzna lewy przod
    Utworzone przez kamil19852 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 14:00
  2. klamka zewnetrzna prawa do GT
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 09:48
  3. Klamka zewnetrzna tył . Problem z otwarciem drzwi
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:23
  4. [155] klamka zewnetrzna strona kierowcy
    Utworzone przez michas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory