Strona 17 z 418 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #161
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar stecek
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Namysłów / Wrocław
    Auto
    Była: 147 FL, Giulietta 2.0 JTDm Jest: Gje Te klekot
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_evo1 Zobacz post
    Otwarte w tamtym roku i zastosowane na 1 auto. Teraz mam świeży lakier, dopiero po lakierni i chciałem go zabezpieczyć głównie przed tym że jak mi srak naptaka, to mi dziury nie wypali... GDzieś czytałem że własnie JD przed tym chroni, ponoć profesjonalne zakłady tego używają, ale czy to prawda? U nas na wsi jeden się reklamuje, że własnie tym robią: http://www.a-s-t.pl/autoDetailing.php

    Myślałem żeby tym przelecieć furkę, jak juz będzie po polerowaniu lakieru, potem F1 Carnauba, bo taki mam aktualnie na stanie. Szukam jeszcze czegoś dobrego do felg, są białe, malowane proszkowo i chciałbym je czymś zawoskować, żeby przy myciu tragedii nie było, co polecacie w rozsądnej kasie?



    Uploaded with ImageShack.us

    A a'propos PB wheel sealant znalazłem taki mało pochlebny teścik w necie, co o tym myślicie?
    http://wetshinedetailing.wordpress.c...wheel-sealant/
    Robisz taki projekt jak ta 147 od Węgrów ? Biała z białymi felgami ? Masz swój temat w "nasze belle" ?
    Jeżeli tak to się jaram

  2. #162
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Szykowałem się do kupienia tego oto zestawu http://www.citeam.pl/oferta/kosmetyki-do-auta

    Wspomniałem o nich wcześniej i ktoś stwierdził, że jeśli pojemności byłyby takie jak na zdjęciach (czyli butelki 500ml) to byłaby to całkiem atrakcyjna oferta. Otóż rozmawiałem z przedstawicielem tejże firmy i powiedział, że wszystkie buteleczki faktycznie mają 500ml a szampony 1l. Mimo to oferta nie była tak świetna, jak się wydawała, bo po wejściu na aledrogo i podliczeniu wartości poszczególnych produktów, cena wyszła taka, jak "po przecenie". Nie uważam, że to dużo, ale nie podoba mi się robienie ludzi w wała. Więc odpuściłem ten temat

    W związku z tym chciałem poprosić Was o polecenie jakiegoś podstawowego zestawu, na który wystarczyłoby jakieś 200zł. W tej cenie zawierał będzie się ręcznik do suszenia. O taki http://detailershop.pl/pl/p/Recznik-Fluffy-Dryer/251. Przydałoby się też coś do wnętrza i APC... Wiem, niezłe wymagania jak na te pieniądze

  3. #163
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Rozumiem, że nie masz kompletnie nic?

    200zł strasznie mało sorry 170zł bo odchodzi flyffy
    Potrzeba Ci glinke najlepiej i najtaniej Vallet Pro koło 30zł
    Szampon Shiny Garage Strawberry na początek 500ml Ci starczy za 20zł
    APC Nielsen Cyclone 1l koło 30zł
    Wosk kup tester 59ml FK 1000p HI-Temp za 20zł starczy na pierwszych kilka aplikacji
    Do smoły Prickbrot 1l koło 30zł
    Jakaś rękawica do mycia by się jeszcze przydała, aplikatory microfibry itp. i kasy już braknie

    To jest tylko minimalka do zabezpieczenia więc jakiegoś mega połysku się nie spodziewaj bo na to trzeba już wydac więcej złotówek. Do wnętrza czy opon/plastików zewnętrznych itp. mysiał byś jeszcze stówke dorzucić. Do deski w 147 swietnie się spisuje PB Natural look coś chyba koło 50zł, na opony i plastiki może być tani Nielsen Brillance, do szyb Auto Glym Car Glass Polish.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-06-2013 o 12:23

  4. #164
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Wiem, że niestety nie mogę się spodziewać jakiejś mega rewelacji. Na tę chwilę tyle mogę przeznaczyć na kosmetyki, ale pewnie będę próbował dokupować co jakiś czas jakieś gadżety. Mam teraz gąbkę w zasadzie tylko. No i sealant niby, ale chciałem spróbować BH, bo ponoć daje fajny efekt na ciemnych lakierach. A Blu Inca raczej się do nich zalicza Glinka od Vallet Pro jest sensownym wyborem? Jest właściwie jakaś różnica między glinkami tańszymi a droższymi?

  5. #165
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie wiem czym sie różnią najdroższe od najtańszych, osobiście używałem Vallet Pro i Blit Hamber obie robią to co mają robić wiec kupuje zawsze tanszą żółta Vallet Pro. BH to tylko glaze potrzeba pod to oczyścić i chociaż lekko ręcznie przepolerować lakier, a na niego dac jakiś wosk jeszcze wiec koszta już rosną. Ewentualnie produkty typu All in One jak UDS, Tripple czy Cherry Glaze.

  6. #166
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar stecek
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Namysłów / Wrocław
    Auto
    Była: 147 FL, Giulietta 2.0 JTDm Jest: Gje Te klekot
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał K.O. Zobacz post
    Mam teraz gąbkę w zasadzie tylko.
    Gąbka rysuje lakier

  7. #167
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zależy jaką gąbka sa też takie z fibry, które nie rysują wiec nie zakładam bym z góry ze gąbka musi rysować. Ja do mycia sobie sprawiłem rękawice CarPro Wool Wash Mitt no ale to już większy wydatek.

  8. #168
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    E co wy gadacie da sie ccos za 200zl ułożyć

  9. #169
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No coś się da przecież ułożyłem nawet no ale z naciskiem na COŚ. Jesli o mnie chodzi to żeby był fajny efekt to takie minimum to UC + BH + Colli ale samo takie trio pochłonie 2 stówki.

  10. #170
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Może ja coś spróbuję
    Fluffy-30zł
    SHINY GARAGE CAR WASH 500ML-14zł
    NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR-27ZŁ
    Poszukaj Rękawicy Nigrina w sklepach-5/8zł
    Glinka VP żółta-32zł
    SNB MAC PRICKBORT MAC 124 - 1L-33zł
    Autobrite Cherry Glaze AIO 0,5L-45zł bądź Auto Finesse Tripple- All in One Polish 500 ml-68zł
    Aplikatory 2xMegsa-15zł bądź oszukaj żółtych aplikatorów K2 są też bardzo fajne i o wiele tańsze
    Fibry jakieś marketowe sobie kup
    Nielsen Choice 500ml -27zł

    Jak dla mnie to takie minimum , w takiej kwocie lepiej zakupić AIO , do opon zaopatrz się w coś marketowego (podobno Turtel Wax daje rade) do szyb napewno żonka bądź dziewczyna ma coś czego używa w domu (nada się do auta) i to chyba na tyle z podstaw

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory