Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17941
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To nie dotyczy tylko 159. Takie dbanie o każde inne auto jest tak samo kosztowne.
    Dokładnie tak... Zwłaszcza jeśli ktoś jest zapalonym fanem motoryzacji, a szczególnie włoskiej . Wtedy można dosłownie "popłynąć" i dostać tzw pier**lca na tym punkcie. Wiem bo przerabiałem to z moją 159, jedyne co się w niej nie posypało to silnik. Auto jest swego rodzaju wizytówką człowieka i mam na myśli tych bardziej zmotoryzowanych. Jedni wolą sami dobrze wyglądać, a inni wyglądać dobrze w ładnym aucie . Nic w tym złego i dziwnego , to takie "zboczenie zawodowe " tak to ujmę.

  2. #17942
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys1ek Zobacz post
    Dokładnie tak... Zwłaszcza jeśli ktoś jest zapalonym fanem motoryzacji, a szczególnie włoskiej . Wtedy można dosłownie "popłynąć" i dostać tzw pier**lca na tym punkcie. Wiem bo przerabiałem to z moją 159, jedyne co się w niej nie posypało to silnik. Auto jest swego rodzaju wizytówką człowieka i mam na myśli tych bardziej zmotoryzowanych. Jedni wolą sami dobrze wyglądać, a inni wyglądać dobrze w ładnym aucie . Nic w tym złego i dziwnego , to takie "zboczenie zawodowe " tak to ujmę.
    Alfa uzależnia i powoduje zboczenia Jedna zasada- jak dbasz tak masz.
    Moje wszystkie poprzednie 159 były zawsze wygłaskane.
    Gdy już nie było pomysłu na dalsze ulepszenia przychodził czas na zmianę auta
    Zawsze coś się musiało dziać. Myślę, że 159 to dobre auto tylko brakuje w nim fajnego motoru.Może też po częsci przez to stałem się włascicielem gta.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  3. #17943
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Jest fajny motor - 3.2.
    Wbrew obiegowej opinii
    Tylko przydałoby się do niego RWD. Spalanie byłoby mniejsze i ciut lepszy rozkład masy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #17944
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum . Chciałbym stać się posiadaczem Alfa Romeo Brera co myślicie o egzemplarzu z ogłoszenia z Krakowa Alfa Romeo brera 2.4 jtd z 2008 roku za 21 tyś zł . niestety nie mogę dodać linku z ogłoszenia gdyż jestem nowy .
    Mieszkam w Bydgoszczy więc mam kawałek drogi do auta . Może ktoś już oglądał lub wie coś więcej o aucie ? Pozdrawiam Maciej (:

  5. #17945
    Jarzyna
    Gość

    Domyślnie

    "Karoseria ładna jak widać na zdjęciach" - jak dobrze widzę, to auto po gradzie.

  6. #17946
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał matex75 Zobacz post
    Witam jestem nowy na forum . Chciałbym stać się posiadaczem Alfa Romeo Brera co myślicie o egzemplarzu z ogłoszenia z Krakowa Alfa Romeo brera 2.4 jtd z 2008 roku za 21 tyś zł . niestety nie mogę dodać linku z ogłoszenia gdyż jestem nowy .
    Mieszkam w Bydgoszczy więc mam kawałek drogi do auta . Może ktoś już oglądał lub wie coś więcej o aucie ? Pozdrawiam Maciej (:
    Standardowe sygnały ostrzegawcze.
    Samochód nie ma PL naklejki na szybie -> nie jest zarejestrowany w PL. A to oznacza, że świeżo przyjechał.
    21000 PLN to jakieś 4500 EUR.
    Wchodzimy na mobile.de i patrzymy co można w cenie do 4000 EUR takiego znaleźć.

    I okazuje się, że aktualnie nie ma żadnej Brery od 2008, która kosztuje do 4000 EUR! A zatem mamy sukces! Handlarz kupił drożej, i sprzeda nam taniej!

    Najtańsza jest za 4800 EUR i ma 350000 km nalotu.

    A propos przebiegu... 196000 km! On zawsze będzie podejrzany.

  7. #17947
    Jarzyna
    Gość

    Domyślnie

    i pamiętamy, ze to pojemność 2,4, więc handlarz nam jeszcze z dobrego serca 18% akcyzy opłacił.

  8. #17948
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    2

    Domyślnie

    Rozmawiałem z gościem i niby był uderzony prawą stroną i malowany jest prawy błotnik przedni i zderzak przód jest także widoczny wgniot na błotniku tył . Poprosiłem o vin smsem dzisiaj lecz jeszcze nie dostałem ): Poduszki niby nie wystrzeliły . Z doświadczenia wiem że w 159 lekko uderzony przód i poduszka kierowcy oraz kolanowa wywaliła . te przebiegi to magia myślałem że już minęły czasy 198000 km a jedna nieee !!!!

    - - - Updated - - -

    Rozmawiałem z gościem i niby był uderzony prawą stroną i malowany jest prawy błotnik przedni i zderzak przód jest także widoczny wgniot na błotniku tył . Poprosiłem o vin smsem dzisiaj lecz jeszcze nie dostałem ): Poduszki niby nie wystrzeliły . Z doświadczenia wiem że w 159 lekko uderzony przód i poduszka kierowcy oraz kolanowa wywaliła . te przebiegi to magia myślałem że już minęły czasy 198000 km a jedna nieee !!!!

  9. #17949
    Jarzyna
    Gość

    Domyślnie

    Wgniotek, takich, że widać na zdjęciach na tym aucie naliczyłem przynajmniej 4 (1 przednia maska, 2 przy wlewie paliwa i jedna tylna klapa), do tego kilka potencjalnych bo nie wiadomo, czy to wgniotka, czy refleksy na lakierze. Ale auto psie pieniądze kosztuje, więc za wiele nie wymagaj.

  10. #17950
    Użytkownik Świeżak Avatar dudas156
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Czarna Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jts 160km
    Postów
    56

    Domyślnie Zakup Alfy 159 proszę o porade

    Witam miałem już dwie alfy 156 i dwie 147. Sprzedałem je i kupiłem saaba 9-3 ale niestety nic w tym aucie mi nie odpowiada był to szybki nie prEmyslany zakup i chciałbym go zamienić na alfe 159 albo 1.9 jtdm 150km albo 2.2 jts. Tylko teraz moje pytanie czy jestem w stanie kuoic coś sensownego do 10 tys zł czy raczej nie patrzeć na egzemplarze w tej cenie.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory