Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Piszczące hamulce przy skręcaniu

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Jadę jutro do mechanika, zobacze co powiedzą mam nadzieje, że to jakaś pierdoła. Napisze, jak będę wiedział.
    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    I co skręcając kierownicą piszczą klocki z tyłu? Nie w temacie odpowiedź.
    Wg. mnie jak najbardziej w temacie. Najbardziej piszczały właśnie przy skręcaniu. Na prostej trochę popiskiwały, po zaciągnięciu ręcznego podczas jazdy na 1 ząbek
    problem ustępował.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał b0rn20wn Zobacz post
    Wg. mnie jak najbardziej w temacie. Najbardziej piszczały właśnie przy skręcaniu. Na prostej trochę popiskiwały, po zaciągnięciu ręcznego podczas jazdy na 1 ząbek
    problem ustępował.
    Przy tych objawach, wystarczy posmarować smarem saneczki klocków i następuje błoga cisza. W większości takich przypadków, to brak dobrego smarowania jest przyczyną pisków.
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Byłem u mechanika, oglądali i myśleli, że to odważnik na kole haczy o wahacz bo był nabity na rant felgi, ale przejechałem 20km z bananem na ustach, że to to a tu nagle łuk i pissssssk, no myślałem, że mnie coś trafi. Pisk jest identyczny, ja by wziąść czymś ostrym po tablicy przejechać i jest bardzo głośny. Najgorzej, że nie ma jakiejś normy kiedy się pojawia ten pisk. Niby się nic nie blokuje,serwo działa bo czuje, koła nie są cieplejsze. ale jak przycisnę pedał hamulca to się ucisza, jak jadę po łuku wcisnę delikatnie hamulec to pisk ucicha. Z tyłu klocki już faktycznie zaczynają się kończyć. Ale pisk zaczyna się nagle jadąc sobie po trasie, nie dotykając hamulca, podczas hamowania klocki są niesłyszalne. Może to faktycznie z tyłu??Ale reaguje na ruchy kierownicą, nie mam pojęcia co to może być i najgorzej, że jak oczywiście jechałem do mechanika to ani razu nie pisnęło. A tak to słychać na całej ulicy.
    Chyba, że to faktycznie łożysko, ale to chyba nie powinien być pisk, tylko buczenie, chrobotanie itp. A to jest pisk jak przy źle dobranych tarczach i klockach i słychać ten dźwiek po mieście od innych aut, ale on jest u mnie bez hamowania, pojawia się nagle przy jeździe na łukach i delikatnej zmianie toru jazdy i jak juz piszczy i delikatnie ruszę kierownicą, żeby auto zjeżdzało z pasa to pisk jest nieustanny.
    P.S spróbuje z tym ręcznym podczas jazdy jak zacznie piszczeć.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilich
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 147 '06r. JTDM 8V 120PS
    Postów
    107

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...lnie_kolo.html
    Skrobanie, czyszczenie, smarowanie wszystkiego (tłoczki, blaszki trzymające klocki, elementy klocków wchodzące w blaszki itp) i przestanie...
    MOJA
    ALFA ROMEO 147 2006R 1.9 JTDM 8V 120PS DISTINCTIVE
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    496

    Domyślnie

    kolego zobacz czy blacha ktora jest za tarcza nie obciera Ci o tarcze (chocby nawet delikatnie), u mnie byl taki sam problem, po wymianie opon musial ktos zahaczyc o te blache, wiem bo nie byl to pierwszy raz.
    Objawy mialem dokladnie takie same jak Ty, po przejechaniu kilku km i podczas skrecania.
    Mam nadzieje ze chociaz troche moglem pomoc

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    U mnie to wyglądało tak, że czasem nie piszczało nic, czasem na prostej po 3 km jazdy, a czasem dopiero po 50 km trasy - nie było reguły, no może poza tym że najczęściej piszczało na zakrętach. Przy użyciu delikatnie ręcznego wszystko cichło. Przy okazji wymiany wahaczy powiedziałem mechanikowi żeby na klocki z tyłu rzucił okiem bo coś mi piszczy. I jak od zewnętrznej strony był "jeszcze" z 1 mm klocka, tak od wewnątrz było na oko 0.2 mm - praktycznie blacha. Jak się potem przyjrzałem tym klockom zużytym to zauważyłem, że mają one zatopione kilka jasnych plamek, jakby z żywicy. To były prawdopodobnie elementy odpowiedzialne za piszczenie czyli informacja o kończących się klockach. Po wymianie na TRW z tyłu problem zniknął.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mojamama
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 147 1,9JTD 115KM 8V
    Postów
    82

    Domyślnie

    Witam,
    To moja pierwsza aktywnośc na tym forum, ale jak zobaczylem opisywany problem to postanowilem sie zarejestrowac. Mialem chyba identyczny problem. Piszczały mi hamulce przy skrecaniu na łukach; też po dłuższej jeździe jak się zagrzały i jak reczny zaciągalem na jeden zabek to tez przestawało. Zlokalizowałem, że jest to pisk w tylnych kołach. Jedna tarcza się mocniej nagrzewała więc miałem winowajce. Pojechałem do swoich mechaników i na wstępnie tarcze obie zostały wyczyszczone, bo pole po którym klocek sie nie poruszał było zardzewiałe i klocek mógł o to pole haczyc. Klocek tez został lekko przeszlifowany na brzegach.
    To nie pomogło. Piszczało dalej. Ale jakos mniej jeżdzilem i zostawilem to.
    Na przeglądzie rejestracyjnym okazało sie ze jest za duza różnica w sile hamowania tylnych kół. Pojechalem znowu do mechaników o okazało się, że tego jednego klocka juz prawie nie było. Myśleliśmy, że tłoczek się zapiekł i nie odbijał, wiec został wyczyszczony i przesmarowany, ale okazło sie że z nowymi klockami dalej sie tarcza za mocno grzała.
    Ostatecznie okazało sie że przyczyną był rozwarstwiony przewód przy tym kole i płyn sie w nim nie cofał i było takie wrażenie jakby tłoczek sie blokował. Po wymianie tego przewodu, klocków i wyczyszczeniu tarcz, hamulce działaja idealnie i nic nie piszczy.
    Tak to było u mnie, mam nadzieje, że pomogłem albo chociaż jakiś trop podrzucilem

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturomax Zobacz post
    a tu nagle łuk i pissssssk, no myślałem, że mnie coś trafi. Pisk jest identyczny, ja by wziąść czymś ostrym po tablicy przejechać i jest bardzo głośny. Najgorzej, że nie ma jakiejś normy kiedy się pojawia ten pisk. Niby się nic nie blokuje,serwo działa bo czuje, koła nie są cieplejsze. ale jak przycisnę pedał hamulca to się ucisza, jak jadę po łuku wcisnę delikatnie hamulec to pisk ucicha. Z tyłu klocki już faktycznie zaczynają się kończyć. Ale pisk zaczyna się nagle jadąc sobie po trasie, nie dotykając hamulca, podczas hamowania klocki są niesłyszalne. Może to faktycznie z tyłu??Ale reaguje na ruchy kierownicą, nie mam pojęcia co to może być i najgorzej, że jak oczywiście jechałem do mechanika to ani razu nie pisnęło. A tak to słychać na całej ulicy.
    Mam DOKŁADNIE ten sam problem (prawe przednie koło). Też będę szukał przyczyny, jak znajdę to dam znać.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Wielkie dzięki koledzy za podpowiedzi,To co teraz opisujecie pasuje do mojej sytuacji, oby to był ten trop skupie się na tyle, ciężko mi stwierdzić jadąc myślałem, że to przód bo pisk bardzo głośny. Zobacze z tym ręcznym jutro pewnie się odezwie. Obadam tarcze z tyłu zobacze czy nie są cieplejsze. jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez arturomax ; 11-06-2013 o 21:43

Podobne wątki

  1. [MiTo] Piszczące hamulce
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 11:17
  2. Piszczące hamulce
    Utworzone przez oliwia w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 08:42
  3. piszczące hamulce
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 21:19
  4. [GTV] Piszczące hamulce
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 07:50
  5. AR 145, 1.4 TS PISZCZĄCE HAMULCE
    Utworzone przez BYKrak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory