Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Stelvio - łańcuchy śniegowe

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Abstrahując od instrukcji a biorąc pod uwagę ile % mocy Q4 przesuwa na przód to chyba wolałbym cztery łańcuchy - tak jak sugeruje Daarek. Oczywiście lepsze dwa z tyłu niż nic...
    Jeździsz w górach? Chyba nie.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,361

    Domyślnie

    Na codzień nie ale zdarzało mi się podczas wypadów na narty (głównie Alpy) i efekt miałem taki jak napisałem: bez szans podjazdu bez łańcuchów na RWD, na łańcuchach bez najmniejszych problemów. Odnośnie Q4 jeszcze nie mam zimowo-górskich doswiadczeń.

    PS. W Polsce problemów zimą nigdy nie miałem bez żadnych łańcuchów. Ale i góry u nas to raczej specjalnej troski są.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 13-12-2022 o 20:36

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    477

    Domyślnie

    Ja natomiast xc60 tką miałem problemy zarówno w górach jak i na Mazurach. Od znajomych z Toporowej Cyrhli nie byłem w stanie wyjechać pod stromy długi podjazd na główną drogę. Na Mazurach zaś inwestuję w ziemię, więc często jeżdżę po terenie mało dostępnym, w którym górek i pofałdowań terenu nie brak. Obecność łańcuchów w bagażniku nie boli, nawet jeśli nigdy bym ich nie wykorzystał. Lepsze to niż ten jeden raz utknąć na mrozie. Terenówki nie mam zamiaru kupować.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    714

    Domyślnie

    Ale idiotyczna dyskusja... Jakie łańcuchy? A po co łańcuchy? Gratuluję...

  5. #15
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ja natomiast xc60 tką miałem problemy zarówno w górach jak i na Mazurach. Od znajomych z Toporowej Cyrhli nie byłem w stanie wyjechać pod stromy długi podjazd na główną drogę. Na Mazurach zaś inwestuję w ziemię, więc często jeżdżę po terenie mało dostępnym, w którym górek i pofałdowań terenu nie brak. Obecność łańcuchów w bagażniku nie boli, nawet jeśli nigdy bym ich nie wykorzystał. Lepsze to niż ten jeden raz utknąć na mrozie. Terenówki nie mam zamiaru kupować.
    No proszę, inwestor się znalazł. Zamiast napisać po ludzku "jeżdżę często na Mazury po terenie mało dostępnym", to musiałeś się "pochwalić" statusem inwestora, żeby pewnie inni zazdrościli, bo "inwestor" to brzmi dumnie.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Volvo ośka zapewne.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    No proszę, inwestor się znalazł. Zamiast napisać po ludzku "jeżdżę często na Mazury po terenie mało dostępnym", to musiałeś się "pochwalić" statusem inwestora, żeby pewnie inni zazdrościli, bo "inwestor" to brzmi dumnie.


    A ci, którzy kupują quadrifolio i chwalą się tym bogole. Jakby nie mogli po prostu napisać, że kupili Alfę. Musieli się pochwalić statusem posiadacza quadrifolio, żeby inni zazdrościli. Albo po prostu wystarczy napisać, że kupiłem samochód. Po co od razu pisać, że Alfę i podkreślać status alfisti, żeby cała Polska zazdrościła.

    JPrdlę.

    Prawdziwy Polak zamiast skupić się na temacie szuka powodu do bólu tyłka.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 17-12-2022 o 10:22
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkur Zobacz post
    Volvo ośka zapewne.
    Volvo było D5 awd. Tył dołączany w przypadku uślizgu przodu.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    To tylko potwierdza że ten Hadlex jest słaby. Oczywiście dochodzi temat opon, itd.

    Wracając do tematu: łańcuchów najlepiej nie (musieć) zakładać ;-)
    Jak już trzeba to zdecydowanie lepiej założyć (prawidłowo, zgodnie z instrukcją) i już tylko jechać do celu - 30 km/h.

    Jasne, można powiedzieć że lepsza trakcja będzie jak się założy na wszystkie koła. Ale ja bym tak nie jechał, nie narażał dyferencjału.
    Tym bardziej w sytuacji "walki" - większe będą na pewno różnice momentów na kołach.
    Jeżeli nie można wyjechać na łańcuchach na koła jednej osi to raczej szukałbym ciągnika.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,361

    Domyślnie

    Pewnie Haldex jest w ogromnej mierze tak słaby jak koleś co pisał do niego program na kontroler :⁠-⁠).

    Pewnie są sytuacje, że łańcuchy na czterech byłyby zbawienne. Np jak się zakopiesz tyłem tak, że łańcuch nie pomoże a przód w okuciu dałby radę? Idąc Twoim tropem chyba można by rzec, że po co zimowe opony na czterech kołach, wystarczyłyby tylko na tylnych, nie?
    A co do momentów... Sam powiedziałeś słusznie, że łańcuchy nie są do szaleństw lecz do powolnej jazdy czy wyjścia z opresji. Więc chyba bez przesady z tymi przeciążeniami.

    PS. Zawsze lepiej mieć w bagarku dwa zamiast czterech nic żadnych :⁠-⁠).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 07:30
  2. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez MiLykie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2017, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory