Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Chorwackie przygody oraz walka z żywicą

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cześć

    w Niedzielę wróciłem z CRO. Pozdrawiam alfaholika na autobanie miedzy Splitem a Zagrzebiem. Srebrna 156kombi blach nie zauważyłem.
    Każdemu radzę jak ma możliwość jechać i wracać to tylko środek tygodnia. Na wakacje jechałem z piątku na sobotę przez Niemcy i korki w Zagrzebiu i wyjazd z tego miasta MASAKRA! Parę godzin spokojnie. Śmigłowce nad głowami, gorąco niemiłosiernie, policji nawet nerwy puszczały. Z krótkimi pauzami 20 godzin wyszło pedałowania. Wyjechałem ok 18 z PL. Startowałem z Żar 68-200. Niby miało być lepiej jak przez Czechy ale nie jestem do tego przekonany 200km dłużej i jeszcze trzeba płacić za tunele w Austrii. Wracałem z sob/niedz przez Czechy i lepiej się jechało chociaż wyjazd z CRO bramki i przejście + Zagrzeb MASAKRA! dziecko nie wytrzymywało i musiałem się na dłużej zatrzymywać z powrotem 24godziny wyszło :-( Z Wiednia na Brno i już autostradą do granicy. No i oczywiście omijanie autostrady w Słowenii żeby winietki nie płacić.
    Meta w miejscowości Brela (pięknie) niedaleko Makarska. Polecam rejs typu FishPicnic po wysepkach. Spalanie bez przegięcia z prędkością ok 6,6l, w sumie ponad 3tysiaki km wyszło. Co na 175KM uważam za dobry wynik. Autko świetnie się sprawdzało żadnych problemów radze zabrać jakiś pokrowiec na autko co aby w środku tapicerka się nie odkształciła od temp.
    Co do cen to rzeczy typu karimaty i pierdoły dla dzieci ceny identyczne jak w PL nie ma co zawalać bagażnika. Jedzenie droższe wg mnie jak u nas, zwłaszcza sery ceny kosmiczne, ale bułeczka tanie(dobre) paróweczki i masełko + arbuzy na wieczór Rakija z colą i żyć nie umierać.
    Pozdrawiam i życzę udanego urlopu.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    A propos przejścia granicznego Słowenia - Chorwacja w drodze do Cro - jak będziecie jechać w weekend, szczególnie piątek/sobota absolutnie nie kierujcie się na przejście na które prowadzi wprost autostrada A1/A4 czyli przez Maribor na Zagrzeb! Korki sięgają nawet 10km!!!
    Jak jedziecie autostradą w Austrii od strony Grazu, zjeżdżajcie przed granicą ze Słowenią na Murfeld, później jedziecie do Mureck i granica. Następnie Lenart, Ptuj, Zavrć, granica (bez korków ), Varażdin i wbijacie się na A4 w stronę Zagrzebia.
    W ten sposób omijacie korek i bandyckie opłaty w Słowenii z parę km autostrady (30 E!). Droga powrotna też bez problemów w ten sam sposób.
    Ostatnio edytowane przez Savak ; 28-07-2011 o 14:27 Powód: Korekta

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Savak Zobacz post
    A propos przejścia granicznego Słowenia - Chorwacja w drodze do Cro - jak będziecie jechać w weekend, szczególnie piątek/sobota absolutnie nie kierujcie się na przejście na które prowadzi wprost autostrada A1/A4 czyli przez Maribor na Zagrzeb! Korki sięgają nawet 10km!!!
    Jak jedziecie autostradą w Austrii od strony Grazu, zjeżdżajcie przed granicą ze Słowenią na Murfeld, później jedziecie do Mureck i granica. Następnie Lenart, Ptuj, Zavrć, granica (bez korków ), Varażdin i wbijacie się na A4 w stronę Zagrzebia.
    W ten sposób omijacie korek i bandyckie opłaty w Słowenii z parę km autostrady (30 E!). Droga powrotna też bez problemów w ten sam sposób.
    Też polecam tę trasę. Robiłem ją kilkakrotnie i nigdy nie było wpadek.
    Co do żywicy- przetestowałem benzynę ekstrakcyjną, też daje rade bez ubocznych skutków.
    Ostatnio edytowane przez treboR L ; 28-07-2011 o 15:17

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    chyba 90% ludzi dokładnie tak jedzie

    nie wiem jak teraz ale jak ja jechałem to jeszcze wtedy winieta najkrótsza na A w Słowenii była na 6mscy
    ( albo i na cały rok tylko mieli - nie pamiętam ) i kosztowała faktycznie sporo jak na odcinek który trzeba było pokonać w Słowenii więc naturalnym było omijanie tej autostrady








  5. #15
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,617

    Domyślnie

    Tak, wszędzie o tym piszą jak tylko się szuka w necie informacji o wypadzie do CRO niewiele ludzi (głównie nieświadomych obcokrajowców) kupuje miesięczną winietkę na dziurawą/remontowaną zakorkowaną i krótką autostradę. W dodatku jedna z najdroższych w europie

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    zamiast brac jakies kotlety z PL to radze sie zastanowic czy to ma sens, bylem w Cro 2 lata temu i tez tak bralismy jedzenie (za namowa znajomych ktorzy z nami jechali) i stwierdzilismy ze to glupota - idziesz z plazy i po drodze myslisz ze musisz ziemniaki obierac. co najwyzej jakas wedline i chleb jak ktos ma mozliwosc zapakowania prozniowo na sniadanie, na plazy mozna zjesc pizze lub cos podobnego albo wieczorem na miescie (Omis) ceny moze troszke drozsze niz w PL
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 16:59
  2. Przygody z body (komputerem)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 11:39
  3. [159] Chorwackie przygody oraz walka z żywicą
    Utworzone przez Savak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory