Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Ku przestrodze - kupowanie używanych kół - kac po zakupie

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,259

    Domyślnie

    A trzeba bylo sie zwrocic do misiadudus kupil i jest happy
    prosze podaj nick kolesia ku przestrodze

    i z likwidacja zabkow na oponie to ra niewarta swieczki

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,205

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Towar niezgodny z zapewnieniami i opisem sprzedającego czyli w myśl przepisów zwrot w terminie 10 dni (jak masz korespondencje z sprzedawcą na mailu) . Ja kupuję przez Allego ale wcześniej upewniam sie mailowo co do stanu towaru. Jeżeli sprzedawca pisze że nie odpowiada na maile (tylko kontakt telefoniczny) nie podejmuję tematu. A że Allegro daje gwarancję bezpiecznego zakupu to od dawna waiadomo że to lipa - patrz regulamin. Też kupiłem wyząbkowane opony ale gość po kilku mailach w tym pisemnej opini serwisu opon przyjał je z powortem (chociaż wtopiłem na przesyłce). Natychmiast po odbiorze opon sprzedawca wystawil je z powrotem na Allego z adnotacją "zwrotów nie przyjmuję" - zglosiłem nadużycie firmie Allegro - żadnego odzewu , pewnie gość komuś to badziewie wcisnął
    Poczekam do jutra i dowiem się czy stopień poząbkowania jest na tyle duży że używanie tych opon nie ma sensu. W razie czego rozważę jeszcze naprawę wyząbkowania opon- o ile informacje z google o istnieniu takich warsztatów/maszyn do naprawy są prawdziwe a cena na tyle przystępna że nie bedzie się zbyt opłacało ich odsyłać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A trzeba bylo sie zwrocic do misiadudus kupil i jest happy
    prosze podaj nick kolesia ku przestrodze

    i z likwidacja zabkow na oponie to ra niewarta swieczki
    widziałem że coś tam oferujesz w temacie używanych felg, ale albo było nie to co chciałem albo się sprzedało. będę wiedział do kogo ewentualnie zagadać w przyszłości, choć na dzień dzisiejszy to ogólnie mam odrazę do używanych rzeczy

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Zawsze byłem zwolennikiem kupowania nowych opon, ale ponieważ zachciało mi się 17" na lato, a trzeba było jeszcze kupić jakieś fajne alusy (a chciałem konkretny model oryginałów), zdecydowałem się na kupno na allegro u jednego z handlarzy, bo nie chciałem wydać pewnie z 7tys za nowy zestaw - to byłaby przesada do auta z 2005 wartego napewno dobrze poniżej 30tys.
    Zestaw jaki wybrałem był jedną z najdroższych opcji - 2200 cena netto wywoławcza za felgi 17" (te co ma policja w swoich 159) i opony letnie Michelin Primacy HP 98W XL.
    Hmm za 3 stówki więcej miałbyś nie porysowane 17-ki aluminiowe + nowe oponki 215/55R17...
    Taka kwota za komplet felgi używane + opony używane to jakieś lekkie nieporozumienie...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,259

    Domyślnie

    podaj ten nick,chociaz mysle ze wiem o kogo biega

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Hmm za 3 stówki więcej miałbyś nie porysowane 17-ki aluminiowe + nowe oponki 215/55R17...
    Taka kwota za komplet felgi używane + opony używane to jakieś lekkie nieporozumienie...
    Weź pod uwagę że opony miały być ideał, a felgi też niczego sobie + FVAT + obniżka

    Z ciekawości Tomek, oprócz samochodów masz też czasem felgi/koła? Miałem zapytać Cię jak byłem u Ciebie parę tygodni temu, ale jakoś co chwila miałeś klientów i w końcu zapomniałem. A jak nie to o jakim zestawie pisałeś? Dddatkowych 300 bym napewno nie żałował, stąd właśnie wybrałem tą aukcję która wydawała się w miarę przyzwoita, a cena nie okazyjna. Może za bardzo ufam obcym
    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    podaj ten nick,chociaz mysle ze wiem o kogo biega
    lesnikii
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-11-2012 o 22:43

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    lesnikii
    Czyli jednak dobrze myślałem i sprzątłeś mi sprzed nosa kółka którymi się interesowałem
    Ostatnio edytowane przez dudu$ ; 29-11-2012 o 22:48

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,259

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    ten sam sprzedający i pozostałe dwa konta na allegro (widzę że już są różne numery telefonów - wcześniej był ten sam na każdej aukcji):

    http://allegro.pl/kola-felgi-17-alfa...613959028.html

    http://allegro.pl/kola-felgi-17-alfa...758968580.html

    swego czasu miał takie felgi zupełnie nowe
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,205

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudu$ Zobacz post
    Czyli jednak dobrze myślałem i sprzątłeś mi sprzed nosa kółka którymi się interesowałem
    no to chyba Ci przysługę wyświadczyłem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    na fotkach...

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusior007 Zobacz post
    także jak komuś się chce to od razu na komendę
    Ale po co na komendę, żeby zostać wyśmianym przez policjanta? Policja nie zajmuje się niezgodnością towaru z umową.


    A teraz wracając do meritum - to że Ci w zakładzie wulkanizacji ktoś powie, że opony są wyząbkowane jeszcze niczego nie przesądza. Natomiast tak czy inaczej opis tej aukcji jest przykładem tego jak sprzedać coś nie pisząc nić o stanie przedmiotu. Wg opisu idealne, ale to nie musi odnosić się do wysokości bieżnika, sprzedający może Ci powiedzieć, że idealne gdyż nie mają dziur, uszczerbków itp. Jeśli jednak rzeczywiście okaże się ze są wyząbkowane to masz podstawę do zwrotu. Nawet jeśli nie kupowałeś przez allegro to masz przecież dowód wpłaty i w tytule chyba wpisałeś za co wpłacasz, poza tym możesz powołać się na aukcję z allegro gdyż z tego ogłoszenia i widniejących w nim informacji kupiłeś koła. Zasadniczo kupić felgi, których się nie widziało nawet na zdjęciach to przykład nieodpowiedzialności. A na opony to trzeba bardzo uważać bo często nie widać na pierwszy rzut oka ich uszkodzeń. Zawsze jeśli w aukcji nie jest coś opisane to pytać poprzez e-mail o parametry felg i opon żeby mieć pewnosć że wszystko będzie ustalone.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 12:55
  2. Zakup części używanych
    Utworzone przez PeterSkY w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 21:01
  3. [159] O oponach troche bylo- czy to nie sezon na kupowanie letnich?
    Utworzone przez Wrath w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory