Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skrzynia biegów - miałem na myśli
    ok, to zmienia postac rzeczy. dopisuje do listy

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Tak, dolicz sobie jeszcze tylko koszt wymiany tego kolektora... No i wsadzisz kolektor, nowy bo nowy, ale też podany na urwanie klap i po 100.000 km trzeba go będzie znowu wywalać...
    Tomek, bede wymienial przy okazji wymiany rozrzadu. I jesli przejade tym samochodem 100 tys to przy nastepnej wymianie rozrzadu znowu wymienie.

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pablo83_05
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW I OKOLICE
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 150KM 2008, AR GTV 2.0 TS SPORTIVA
    Postów
    145

    Domyślnie

    Panowie może dziwne pytanie. Olej w skrzynie biegów wymienia się w ogóle i jest zalecane przy jakimś konkretnym przebiegu ? Klapy w kolektorze w autach 1,9 150KM po liftingu w 2008 roku też mogą sprawiać problem i trzeba je zapobiegawczo wymienić lub usunąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo83_05 Zobacz post
    Panowie może dziwne pytanie. Olej w skrzynie biegów wymienia się w ogóle i jest zalecane przy jakimś konkretnym przebiegu ? Klapy w kolektorze w autach 1,9 150KM po liftingu w 2008 roku też mogą sprawiać problem i trzeba je zapobiegawczo wymienić lub usunąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Temat klap pojawiał się tutaj chyba już z 10 razy. PRZEDE WSZYSTKIM kolektory pozmianowe (plastikowe Magneti Marelli) podatne są na urwanie klap i zniszczenie tym samym silnika. W kolektorach Pierburga (aluminiowe) jeszcze takiej przypadłości nie miałem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Będę wymieniał przy okazji wymiany rozrzadu. I jesli przejade tym samochodem 100 tys to przy nastepnej wymianie rozrzadu znowu wymienie.
    No to ja zaoszczędzone conajmniej 900 PLN wolałbym włożyć w coś innego... Ale różną ludzie mają filozofię
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,784

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo83_05 Zobacz post
    Olej w skrzynie biegów wymienia się w ogóle i jest zalecane przy jakimś konkretnym przebiegu ?
    ASO nie zaleca ani nie przeprowadza okresowej wymiany oleju w skrzyni biegów. Wyjątkiem jest wyraźne życzenie klienta. Kiedyś usłyszałem, że wymieniają olej tylko po regeneracji skrzyni... Szkoda, że tego samego nie wlewają
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Temat klap pojawiał się tutaj chyba już z 10 razy. PRZEDE WSZYSTKIM kolektory pozmianowe (plastikowe Magneti Marelli) podatne są na urwanie klap i zniszczenie tym samym silnika. W kolektorach Pierburga (aluminiowe) jeszcze takiej przypadłości nie miałem.
    A byly pozmianowe Pierburg? Dostalem taka informacje ze sklepmoto (maja za 940 zl), ale zastanawiam sie, czy dobrze sprawdzili.

    Tomek, z tym wywaleniem klap chodzi mi tez o to, ze na jakis czas mialbym unieruchomiony samochod, a potrzebuje go codziennie. Jak kupie nowy to razem z rozrzadem wymienia mi go w jeden dzien.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Gary, Przy wymianie rozrządu wyjmujesz kolektor i ukręcasz klapki. To kwestia 5-10 minut! Nie wiem skąd teorie o unieruchomionym aucie...

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał partyboy Zobacz post
    Gary, Przy wymianie rozrządu wyjmujesz kolektor i ukręcasz klapki. To kwestia 5-10 minut! Nie wiem skąd teorie o unieruchomionym aucie...
    sam tego robil nie bede i moj warsztat raczej tez nie (nie sadze, zeby juz w jakims aucie wywalali klapy), wiec zostaje wyslanie kolektora do firmy, ktora sie tym profesjonalnie zajmuje

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    No cóż, bierzesz szczypce, łapiesz za klapkę, trochę w lewo, trochę w prawo... ale, żeby od razu wysyłać kolektor do firmy i jeszcze za to płacić ?!

    Zrobisz jak chcesz, pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Padła turbina przy niecałym 40 tys km przebiegu/ co teraz?
    Utworzone przez ilm w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 11:27
  2. [159] Po jakim przebiegu rozrząd 1.9 JTDm 150 KM?
    Utworzone przez Pawian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 05-04-2020, 22:49
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 10:49
  4. 159 JTDM o przebiegu ponad 200tys km
    Utworzone przez Bolsik w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 11:33
  5. [TS 8V] - olej przy dużym przebiegu
    Utworzone przez fr33 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 10:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory