Strona 296 z 336 PierwszyPierwszy ... 196246286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,951 do 2,960 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #2951
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Korek niesprawdzasz przy 2tys obrotów ani dynamicznie bo to bzdury, daj znać czy zakodowałeś wtryski po tej operacji i czy zamieniałeś je miejscami po wymianie koncówek, i zrób loga na rozgrzanym silniku z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami.
    Skoro nie sprawdzisz korekt pod obciążeniem to skąd będziesz wiedział, który wtryskiwacz kuleje? Zakładając, że na jałowych jest OK.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #2952
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    To napisz to na forum CR wiem bo nie raz pytałem i z tym co piszesz w jednym się zgodze i potwierdzę że koncówek się nie wymienia jak jest problem z rozruchem bo zawyczaj wtryski kuleją w maxymalnych dawkach a nie w poczatkowych a rozbierzności co do korekt są takie że korekty są po to żeby wyrównywać pracę silnika na biegu jałowym a nie po to żeby ją wyruwnywać pod obciąrzeniem podjedz do Boscha zapytaj bo ja nie raz pytałem i nie o jedno co tu sporo sie bzdur naczytałem.
    Byłem z autem na jednej z najlepszych hamowni w Polsce (Goodhope/Dobra Nadzieja). Po dwóch próbach miałem info od tunera, że w górnym zakresie momentu obrotowego silnik przydymia - wg Mariusza ewidentnie wtryskiwacze. Zlogowałem zatem wtryskiwacze. O ile korekty na jałowym są zgodne z tym co podają w internetach czyli +/-5mm3/w (w moim przypadku nie przekraczały +/-1,5mm3/w), to już podczas spokojnej jazdy gdzie obroty nie przekraczały 2,5tys.obr./min korekta na wtryskiwaczu 4 cyl. leciała na plus do ponad 3 mm. Obroty 2200 to w moim silniku maksymalny moment obrotowy, czyli pokrywałoby się to z obserwacjami na hamowni. Moim zdaniem ECU w Multijetach wyrabia do prędkości obrotowej 2500 obr./min będąc dobrym narzędziem diagnostycznym dla naszych klekotów. Pisał o tym niejednokrotnie @sdero z czym się zgadzam, bo ma to dla mnie racjonalne wytłumaczenie. W serwisach typu Bosch całej prawdy się nie dowiesz. To jest wiedza której nie sprzedaje się w detalach klientom z ulicy, bo niby w jakim celu? Żeby stracić klientów?
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 27-11-2018 o 10:34

  3. #2953
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Nie wiem czy są na kase nastawieni mi za darmo sprawdzają a nie od jednego super tunera tu słyszałem że 299 308 czy 327 to co innego a to ten sam wtrysk a jak sprawdzić wtyskiwacze, na maszyne i wszystko jasne jest wydruk sa imy i wszystko inne jak kupiłem 4 nowe 299 do projektu bo 2 miałem z giuliety po nikłym przebiegu i jeden z tych 4 już nowy był do wyrzucenia ale zanim wsadzam jakiś wtryskiwacz na samochód idzie na maszynę może dla tego że mam taki komfort i moge to robić ale może dla tego że i kilka lat widziałem jak się robi części do aut i jak wygladają testy.

  4. #2954
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    jak sprawdzić wtyskiwacze, na maszyne
    Nie mogę się z Tobą zgodzić. Też miałem na jałowych korektę bdb, natomiast mierzona pod obciążeniem przekraczała +2. Wymiana końcówki pomogła na korektę, natomiast nie byłem drugi raz na hamowni i trochę mi szkoda niezdobytej wiedzy
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #2955
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    To napisz to na forum CR wiem bo nie raz pytałem i z tym co piszesz w jednym się zgodze i potwierdzę że koncówek się nie wymienia jak jest problem z rozruchem bo zawyczaj wtryski kuleją w maxymalnych dawkach a nie w poczatkowych a rozbierzności co do korekt są takie że korekty są po to żeby wyrównywać pracę silnika na biegu jałowym a nie po to żeby ją wyruwnywać pod obciąrzeniem podjedz do Boscha zapytaj bo ja nie raz pytałem i nie o jedno co tu sporo sie bzdur naczytałem.
    Tylko po co ja mam tam cokolwiek pisać. Co ja jestem matka Teresa od walki z głupotą ?
    Korekty na wolnych są od wyrównywania obrotów/drgań na wolnych obrotach. Korekty pod obciążeniem są do stabilizacji pracy silnika pod obciążeniem. Ostatnia ich korekta jest stanem w jakim wtryski zostają poza zakresem regulacji. Jeśli jest zła, to dawka paliwa jest niewłaściwa. Jeśli ona jest niewłaściwa, to uzyskiwany moment obrotowy jest niewłaściwy, bo jest zależny m. in. od siły działającej na tłok.
    Ale biorąc to nawet na tzw. chłopski rozum gdyby korekty były ważne tylko na wolnych obrotach, to bez sensu byłoby je kontrolować w wyższym zakresie obrotowym.
    Panom z Boscha... opowiadać bajki każdy może.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #2956
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    A ja tu tłumacze i bee tłumaczył w nieskonczoność że stan wtryskiwacza można ocenić na maszynie do testów a nie po korektach diagnostycznych na samochodzie bo stan korekty to stan cylinder + wtryskiwacz zgadza się? więc co ci po korektach z teorii jesli jedna ze składowych bedzie niewłaściwa to i kolejna bedzie niewłaściwa, jesli wezmiesz 159 1.9 na chamownię i pokarzę w serii 150Km+ a korekty pod obciąrzeniem bedą niewłaściwe to oznacza że wtryskiwacze czy koncówki są do wymiany? na urządzeniach diagnostycznych są spore opoźnienia i nigdy niebędą miarodajne w rzadnym przypadku a tym bardziej przy hamowaniu obciąrzeniowym bo jest za dużo zmienych żeby stan wtryskiwacza oceniać po korekcie.

  7. #2957
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    jesli wezmiesz 159 1.9 na chamownię i pokarzę w serii 150Km+ a korekty pod obciąrzeniem bedą niewłaściwe to oznacza że wtryskiwacze czy koncówki są do wymiany
    A nie wiesz, że tak może się zdarzyć? Np. W sytuacji gdy wtryskiwacze leją za dużo, moment obrotowy będzie większy.
    Masz rację, że korekta nie zawsze może zależeć od wtryskiwacza. Ale są równie skuteczne sposoby, aby to sprawdzić. Bez maszyny.
    W poprzednim poście zapomniałem dodać, że oddałem ten wtrysk do Boscha. Wyszło że jest OK. A mimo to korekta pod obciążeniem nie była dobra.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #2958
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Może tak być ale ja tam jednak się kieruję tym co na maszynie wyjdzie,znam stan wtryskiwacza i jak mam wątpliwości mogę je pozamieniać miejscami i wtedy wiem co jest, a jeśli bedą lały wtryski to bedzie to widać na wykresie z maszyny, a pod obciąrzeniem jest tak jak kuleje jeden cylinder a wtryskiwacze są dobre ze wzrostem dawki paliwa i powietrza pojawia się coraz wieksza dysproporcja pozostałe cylindry próbują to skompensować i wtedy niwiadomo co i gdzie jest nie tak bo wartości zmieniają się na wszystkich cylindrach.

  9. #2959
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    jak kuleje jeden cylinder a wtryskiwacze są dobre ze wzrostem dawki paliwa i powietrza pojawia się coraz wieksza dysproporcja pozostałe cylindry próbują to skompensować i wtedy niwiadomo co i gdzie jest nie tak bo wartości zmieniają się na wszystkich cylindrach
    I wtedy jak sam zauważyłeś można zamienić wtryskiwacze miejscami. Pomijam sytuację, kiedy wszystkie wtryskiwacze są do dupy - wtedy już tylko maszyna.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #2960
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    A ja tu tłumacze i bee tłumaczył w nieskonczoność że stan wtryskiwacza można ocenić na maszynie do testów a nie po korektach diagnostycznych na samochodzie bo stan korekty to stan cylinder + wtryskiwacz zgadza się? więc co ci po korektach z teorii jesli jedna ze składowych bedzie niewłaściwa to i kolejna bedzie niewłaściwa, jesli wezmiesz 159 1.9 na chamownię i pokarzę w serii 150Km+ a korekty pod obciąrzeniem bedą niewłaściwe to oznacza że wtryskiwacze czy koncówki są do wymiany? na urządzeniach diagnostycznych są spore opoźnienia i nigdy niebędą miarodajne w rzadnym przypadku a tym bardziej przy hamowaniu obciąrzeniowym bo jest za dużo zmienych żeby stan wtryskiwacza oceniać po korekcie.
    Tłumaczyć sobie możesz co chcesz. Szkoda tylko, że ludzi w błąd wprowadzasz. Stan wtryskiwacza oceniam po korekcie w silniku podczas jazdy, czy na hamowni i robię ich kilka tygodniowo, w przeciwieństwie do twoich "widzi mi się". Maszyna nigdy nie odda warunków panujących w cylindrze, a o obciążeniu nie mówiąc. Widać, że nie przeczytałeś tego co jest wcześniej w tym temacie, bo było jasno opisane, że samochody mające "mocną serię" należy traktować tak samo jak samochody z silnikami podejrzewane o wadę. O czym magil ci cały czas pisze. Szkoda ciągnąć oczywisty temat.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory