Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Tuning silnika 1.9 JTDm vs 2.4 JTDm

  1. #21
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Co do moich modów to możesz poczytać w moim temacie:

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...m_536_5nm.html

    Co do półosi i przegubów to wypowiem się za parę miesięcy, dopiero wiosna idzie więc będzie okazja żeby wykorzystać wszystkie kuce Więc ewentualnie teraz zaczną się problemy

    Tak jak napisał Twardy nie wolno zapominać o hamulcach i dobrych oponach(inaczej to nie przeniesiesz tej mocy). Niestety, ale cena przeszczepu zacisków od GTA jest bliższa kwocie podanej przez Twardego, same zaciski kupisz za 600zł, ale one nie podejdą P&P, musisz kupić z całymi zwrotnicami, albo ewentualnie sobie dorobić samemu. Ale teraz tak zaciski przydałoby się zregenerować, bo w idealnym stanie nie kupisz, do tego konieczne będą nowe łożyska. Czujników ABS nie wyciągniesz bez uszkodzenia(no chyba, że masz mega szczęście). Ja już z doświadczenia wiem, że nic nie można liczyć po kosztach Jeśli chcesz wstawić gwint to kwota około 4tyś, wszystkie wynalazki od 1000 do 2000 to chyba tylko na efekt placebo się nadają. Dlatego samo zawieszenie, hamulce i opony to już masz 10tyś, a jeszcze nie tykaliśmy mechaniki Zależy w jakim stanie będziesz miał turbo, bo jak będzie na wymarciu to też 2500zł trzeba liczyć. Dolot i IC w 2tyś da radę, ale przydałby się jeszcze wydech. Do tego przeniesienie napędu 3000zł to optymistyczna kwota. Jeśli już mamy taką moc to przydałoby się kontrolować pracę silnika, dodatkowe wskaźniki 500zł. To wszystko zakładając, że silnik jest w idealnym stanie i nie trzeba wymieniać żadnych pierdół. Do tego jeszcze dojdą koszta robocizny i programu. Dlatego jak chcesz uzyskać moc w okolicach 250km to musisz się liczyć z ogromnymi wydatkami.


    Jednak podsumowując gra jest warta świeczki Ja swojej nigdy nie sprzedam
    Pozdro

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecaj77 Zobacz post
    Jednak podsumowując gra jest warta świeczki
    Najlepsza puenta tak trzymać !

    Co do kosztów,jesli faktycznie michal87tg chcesz robić coś konkretniej to kwota 10tyś jest minimalnym progiem niestety.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    tego się spodziewam dużo będę chciał zrobić własnymi siłami bo możliwości są więc źle nie ma a co do reszty to powoli a do celu jestem w stanie 2 lata kupować rzeczy żeby je założyć potem i ogień ale czuje że będzie warto bo w tedy to będzie jeździć i mało kto będzie w stanie coś zdziałać

  4. #24
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    10 tysiaków a miało byc tak tanio...

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    kecaj77 a jak wygląda spalanie u Ciebie?

    ---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

    kecaj77 a powiedz mi czy zmieniałeś tylko przednie hamulce czy tylne też?

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    10 tysiaków a miało byc tak tanio...
    Niestety panie majster ,tanio się nie da i te słowa również kieruję do założyciela wątku.Fakt faktem ,że jesli brać pod uwage 2,4 20v to koszt przeróbek do kosztu w 1,9 i uzyskania mniej więcej takiej samej mocy będzie pomniejszony choćby o brak wymiany turba.

    Niemniej zawiecha,heble,rozrząd idą do wymiany,nie wiem jak oczujnikowanie.Także jakby nie patrzeć 10tysi trzeba szykować.

    Sam popieram takich ludzi,cenię i wspieram jak tylko moge,bo ludzie z pasją niestety wymierają.

    Odnosnie jeszcze 2,4 na jednym z niemieckich for czytałem ,że te jednostki bardzo dobrze reagują na przeszczep turba gtb2260v z audi 3,0 240km m.in Q7,ale to juz moce powyżej 260km.

    michał87tg trzymam kciuki za projekt !!

    PS.pamiętać trzeba o funduszu rezerwowym na nieprzewidziane awarie i jakieś pomniejsze zakupy.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 22-03-2011 o 20:28

  7. #27
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal87tg Zobacz post
    kecaj77 a jak wygląda spalanie u Ciebie?

    ---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

    kecaj77 a powiedz mi czy zmieniałeś tylko przednie hamulce czy tylne też?
    Spalanie jest niższe niż seryjnie, silnik tak się nie męczy Na kompie pokazuje koło 8, ale bliżej 9-10. Tylko, że ja bardzo lubię korzystać z wyższych obrotów Jednak biorąc pod uwagę przyjemność z jazdy i osiągi w stosunku do spalania to i tak wychodzi super. W benzynce o takiej mocy to minimum 15l by zeszło, przy podobnej jeździe. A w trasie jak chce jechać ekonomicznie to da radę koło 6 się zakręcić.

    Hamulce tylko przednie, tylnych to nie ma co ruszać

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    kecaj77 --> co ile km tankujesz?

    Ja przed chipem od tankowania do rezerwy, czyli za 55l robiłem jakieś 750km, czyli spalanie 7,3l/100km. Nigdy nie gaszę samochodu od razu i nigdy nie ruszam na zimnym silniku, więc uważam że spalanie jest ok.
    Po chipie spalanie średnie wychodziło mi przez zimę ok 8l/100km, czasami podchodziło pod 9l/100km, ale to przy dużych mrozach - wiadomo - samochód dużo spędził na odmrażaniu szyb (trochę mnie wkurza długie grzanie w dieslu).

    Teraz robi się cieplej i widzę, że znów 750km na baku robię do rezerwy.... Tak więc u mnie porównywalnie przed i po chipie - pewnie dlatego, że po virusie więcej dawałem w gaz, bo trzeba się było nacieszyć.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Jak tylko przednie wystarczą to nie ma tak źle wasze rady będą mi bardzo pomocne jak już będzie tak daleko w tedy będzie się działo auto w garaż pójdzie i będzie się działo uśmiech z twarzy mi nie schodzi jak sobie pomyślę o tym co będę sobie robić sam damy radę to powoli mogę się za częściami rozglądać...

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Odnośnie hamulców z tyłu; u siebie włożyłem 284mm na tył i jest ok w 2,4 20v podejrzewam ,że seryjnie takie tarcze wystepują i myślę ,że na moc 240km powinne być wystarczające.Przód zaaplikować 305/310 i też powinno wystarczyć.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 23-03-2011 o 15:24

Podobne wątki

  1. [159] 2.0 JTDM 170km vs 2.4 JTDM 210km Wady/Zalety ??Pomoc w wyborze
    Utworzone przez Nitro w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-05-2020, 20:55
  2. [159] Chip-tuning 2.4 JTDM (210KM)
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 21:36
  3. Tuning 147 1,9 JTDM - Mińsk Mazowiecki i okolice.
    Utworzone przez fleszu2 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 13:28
  4. Chip tuning 1,9 JTDm 16v
    Utworzone przez LukaszS84 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 22:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory