Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: porada

  1. #1
    kasienka
    Gość

    Domyślnie porada

    witam
    jestem tutaj nowa
    posiadam Alfe 159 JTDm 1.9.

    dzis zaswiecial mi sie kontrolka ( sprawdzilam w instrukcji cos ze wtryskami) i komunikat have engine checket

    co to może być

    kurcze jutro sylwester i nie wiem czy wogole w ASO podejma sie zrobienia tego

    od czego mogły te wtryski sie zepsuc

    nie odczuwam spadku mocy, zlej pracy silnika itp.. - jak bylo napisano w instrukcji.

    zaswiecila mi sie ta kontrolka w czasie jazdy a jechalam powoli

  2. #2
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    podaj troche więcej info o aucie typu przebieg, 120 czy 150 KM, jaki jest twoj styl jazdy,z którego roku auto.
    Pewna jesteś że chodzi o wtryski?? jeżeli tak to była by to droga naprawa ale szczerze mówiąc to niepamiętam by ktoś miał problemy z wtryskami tak na polskim jak i angielkskim forum.

  3. #3
    kasienka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbt2005 Zobacz post
    podaj troche więcej info o aucie typu przebieg, 120 czy 150 KM, jaki jest twoj styl jazdy,z którego roku auto.
    Pewna jesteś że chodzi o wtryski?? jeżeli tak to była by to droga naprawa ale szczerze mówiąc to niepamiętam by ktoś miał problemy z wtryskami tak na polskim jak i angielkskim forum.

    150KM
    pr\zebieg 85000km
    rok 2007
    styl jazdy normalny
    zapalila sie lampka sprawdzilam w instrukcji i pisze ze wtryski
    awaria systemu wtrysku i swieci sie na zolto kontrolka

    wyjechalam zdomu przejechalam ok 5km w temp -12 auto bylo nie rozgrzane i wlaczylam ogrzewanie na full zeby bylo cieplej i w momencie wlaczenie ogrzewania zaaplila mi sie lampka kontrolna

    droga naprawa ?

    hmm ile?
    Ostatnio edytowane przez kasienka ; 30-12-2010 o 19:36 Powód: zle napisalam

  4. #4
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    ciężko powiedzieć, niechcę cię straszyć ale nowe wtryski tanie nie są. Jeżeli nie są uszkodzone tylko zapchane/zabrudzone to można je wyczyścić ultradzwiękami. Zawsze możesz spróbować dodatków do paliwa które też dbają o układ paliwowy ale to jest rozwiązanie długodystansowe kilka set/tys km (aczkolwiek nie pomoże to jeśli wtryski są w bardzo złym stanie). Warto przejrzeć książke serwisową czy np filtr paliwa był wymieniany i kiedy a także oszczędzanie na paliwie i lanie byle czego tez niepomaga. Ja osobiście leję BP Ultimate i używam dodatku Millersa. Warto też od czasu do czasu przegonić trochę bellę aż pod czerwone pole na obrotomierzu.

    edit.tak sobie pomyślałem że ostatnio było dość zimno w Polsce, może zalałaś jakieś tanie nieznanego pochodzenia paliwo bez zimowych dodatków i wytrąciła się parafina która zapchała trochę wtryski. Jeśli tak się stało to najlepiej zmienić filtr paliwa po nowym roku a teraz można zagrzać troche stary filtr na aucie np suszarką do włosów a potem dobre alfę przegonić. Jeśli nie pomoże to ciężko powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez rbt2005 ; 30-12-2010 o 19:42

  5. #5
    kasienka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbt2005 Zobacz post
    ciężko powiedzieć, niechcę cię straszyć ale nowe wtryski tanie nie są. Jeżeli nie są uszkodzone tylko zapchane/zabrudzone to można je wyczyścić ultradzwiękami. Zawsze możesz spróbować dodatków do paliwa które też dbają o układ paliwowy ale to jest rozwiązanie długodystansowe kilka set/tys km (aczkolwiek nie pomoże to jeśli wtryski są w bardzo złym stanie). Warto przejrzeć książke serwisową czy np filtr paliwa był wymieniany i kiedy a także oszczędzanie na paliwie i lanie byle czego tez niepomaga. Ja osobiście leję BP Ultimate i używam dodatku Millersa. Warto też od czasu do czasu przegonić trochę bellę aż pod czerwone pole na obrotomierzu.

    w lipcu bylo wsio wymieniane wraz z rozrzadem + wszytskie filtry itp..
    mam fakture z ASO

    nie leje byle czego orlen verva lub shel v-power

    a ile takie filtry kosztuja , piszesz nie sa tanie tzn

  6. #6
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    co do wtrysków to niewiem dokładnie ale z regóły jest to kilka set zł za szt. i w górę.
    Aczkolwiek właśnie przejrzałem instrukcję i rozumiem że swieci ci się kontrolka która wygląda jak silnik. Jeśli tak to wcale nie musi znaczyć że to wtryski. Może również chodzić o zapchany tzw. DPF tj filtr cząsteczek stałych ale dziwi mnie fakt że niestracił mocy.
    Najprościej było by pdjechać do ASO niech odczytają błąd. Jeżeli chodzi o to co robić z DPFem to jest bardzo dużo tematów na ten temat i nie jest to nic poważnego i całkiem łatwo się można z tym uporać.

    tu kilka linków do tematów o dpf
    filtr_czastek_stalych_z_ang_diesel_particulate_fil ter
    blad_filtr_czastek_stalych_z_ang_diesel_particulat e_filter_doprowadzil_do_wymuszonego_wypalania_filt r_czastek_stalych_z_ang_diesel_particulate_filter. html
    brak_mocy_szarpanie_przy_wypalaniu_filtr_czastek_s talych_z_ang_diesel_particulate_filter_filtra_czas tek_stalych.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...te_filter.html

    ps. jakie dystanse i trasy pokonujesz swoją alfą?? jeśli są to krótkie trasy to raczej masz problem z dpf

  7. #7
    kasienka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbt2005 Zobacz post
    co do wtrysków to niewiem dokładnie ale z regóły jest to kilka set zł za szt. i w górę.
    Aczkolwiek właśnie przejrzałem instrukcję i rozumiem że swieci ci się kontrolka która wygląda jak silnik. Jeśli tak to wcale nie musi znaczyć że to wtryski. Może również chodzić o zapchany tzw. DPF tj filtr cząsteczek stałych ale dziwi mnie fakt że niestracił mocy.
    Najprościej było by pdjechać do ASO niech odczytają błąd. Jeżeli chodzi o to co robić z DPFem to jest bardzo dużo tematów na ten temat i nie jest to nic poważnego i całkiem łatwo się można z tym uporać.

    tu kilka linków do tematów o dpf
    filtr_czastek_stalych_z_ang_diesel_particulate_fil ter
    blad_filtr_czastek_stalych_z_ang_diesel_particulat e_filter_doprowadzil_do_wymuszonego_wypalania_filt r_czastek_stalych_z_ang_diesel_particulate_filter. html
    brak_mocy_szarpanie_przy_wypalaniu_filtr_czastek_s talych_z_ang_diesel_particulate_filter_filtra_czas tek_stalych.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...te_filter.html

    ps. jakie dystanse i trasy pokonujesz swoją alfą?? jeśli są to krótkie trasy to raczej masz problem z dpf
    DPF to raczej nie jest
    trasy np na baku robie ok 1000km to 600km trasa a 400 miasto
    a na swieta bylam w Boleslawcu (moje rodzinne miasto) teraz mieszkam pod Opolem, i troche alfa zostala przepalona na A4
    no ale zobaczymy podjade do ASO

  8. #8
    adamx8
    Gość

    Domyślnie

    Przyczyn zapalenia się tej magicznej kontrolki jest dużo, najlepszym wyjściem jest podpięcie do kompa i odczytanie błędu, ja obstawiam egr.

  9. #9
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasienka Zobacz post
    zobaczymy podjade do ASO
    tak najlepiej, niema sensu się stresować niewiedząc o co dokładnie chodzi.
    Pozdrawiam i życzę bezsteresowego urzytkowania

    ps daj znać o co chodziło po wizycie w ASO. A na przyszłość najlepiej wyposażyć się w kabelek i oprogramowanie i samemu sobie sprawdzać i kasować błędy. Napewno będzie taniej jak płacić ASO kilkadziesiąt zł za każdym razem.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 JTD 150KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    ps daj znać o co chodziło po wizycie w ASO. A na przyszłość najlepiej wyposażyć się w kabelek i oprogramowanie i samemu sobie sprawdzać i kasować błędy. Napewno będzie taniej jak płacić ASO kilkadziesiąt zł za każdym razem.[/QUOTE]


    A ile wynosi za taki kabelek i oprogramowanie? No i czy obsługa takiego programu nie wymaga studiów informatycznych?

Podobne wątki

  1. Alfa 166 porada
    Utworzone przez mazzi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 07:54
  2. Alfa 147 GTA porada
    Utworzone przez kak-tus w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:28
  3. Porada co do CB
    Utworzone przez ufty w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 15:17
  4. Porada
    Utworzone przez lysy76 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory