Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Silnik zgasł i nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meason
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie Silnik zgasł i nie odpala

    Witajcie
    Ostatnio przytrafiła mi się dość nieciekawa sytuacja na drodze. Otóż jadąc sobie na zwężonej, remontowanej trasie, nagle pan kierowca jadący po mojej lewej trochę niebezpiecznie się zaczął przybliżać do mojego pasa, także odruchowo zjechałem bardziej na prawo. A że to droga tylko tymczasowa na czas budowy to i robiona na szybkości to nie do końca pod linijkę. Także jak do prawej zjechałem to nagle szerokość jezdni się zmniejszyła i prawa strona samochodu spadła na pobocze. Prędkość była jakieś 60 więc trochę się strachu najadłem, najpierw prawa strona na poboczu, potem odbiłem na lewo, wpadłem spowrotem na asfalt, trochę porzucało i poślizgało, na szczęscie bez kolizji, no ale ostatecznie Alfa zgasła, zatrzymała się i już koniec. Z zewnątrz wszystko wygląda ok, nic nie zostało na drodze, nic nie jest urwane, rozwalone, koło wygląda na całe i proste, choć to wszystko dopiero wyjdzie w praniu. Generalnie większym problemem jest to, że silnik nie odpala. Rozrusznik kręci, ale silnik nie zapala. Świecą się kontrolki silnika, akumulatora, oleju i airbag na czerwono. Podłączałem dziś komputer i ecu pokazuje takie błędy:

    READING ERROR CODES:
    1: P0404 - EGRExhaust Gas Recirculation Circuit Range/PerformancePowodem tego błędu jest to, że ECU otrzymała nieprawidłowy sygnał z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce nie została aktywowana przez ten błąd.

    2: P0704 - Sygnal sprzeglaClutch Pedal Switch Signal Circuit MalfunctionPowodem tego błędu jest to, że ECU otrzymała nieprawidłowy sygnał z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce nie została aktywowana przez ten błąd.

    3: U1600 - Klucz elektronicznyAnomaly concerning the electronic key ECU immobilizer function. The electronic key ECU has not received the key code or the code is not included among the memorized ones.Possible causes:1) key non original or broken2) ignition coil antenna disconnected or damaged3) Electronic key ECU supplyPowodem tego błędu jest to, że ECU nie otrzymywał sygnału z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci.Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.

    4: P0191 - Kontrola cisnienia gazoluFuel Rail Pressure Sensor Circuit Range/PerformancePowodem tego błędu jest to, że ECU otrzymała nieprawidłowy sygnał z czujnika. Usterka nie zostanie wykryta teraz, ale jest przechowywana w pamięci. Wyczyść kody błędów i obserwuj przyszłe wystąpienie tego błędu. Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.
    EGR mam zaślepiony, więc pokazuje standardowo, ale co do pozostałych błedów... Czy coś można na tej podstawie zdiagnozować? Dodam, że sprzęgło i dwumasa przeżywa swoje ostatnie chwile, być może ma to jakiś wpływ na obraz sytuacji. W ogóle muszę wiedzieć czy oddać samochód do mechanika od silników czy do elektryka, a na ten moment nie mam pojęcia czego to kwestia. Macie może jakieś obiekcje o co może się rozchodzić na podstawie opisanej sytuacji i danych?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A może po prostu przy tych niebezpiecznych manewrach zadziałał wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa i wystarczy tylko go wcisnąć.
    Nie wiem, jak jest w 2,4 JTD, ale ja mam taki wyłącznik pod fotelem kierowcy.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meason
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Co do bezpiecznika bezwładnościowego - sprawdzałem, to nie to. Pojawiła się również sugestia, że może być coś z przekaźnikiem od pompy. Ogólnie przy przekręceniu kluczyka na zapłon przekaźnik od pompy sie nie załącza - kwestia czy tak być powinno czy może tutaj należy szukać usterki?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał meason Zobacz post
    Co do bezpiecznika bezwładnościowego - sprawdzałem, to nie to. Pojawiła się również sugestia, że może być coś z przekaźnikiem od pompy. Ogólnie przy przekręceniu kluczyka na zapłon przekaźnik od pompy sie nie załącza - kwestia czy tak być powinno czy może tutaj należy szukać usterki?
    po przekręceniu kluczyka pompa w zbiorniku powinna kilka sekund popracować,a wychodzi na to,że tego nie robi

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No to trzeba sprawdzać elektrykę po kolei, bezpieczniki (również te duże w komorze silnika) i przekaźnik pompy.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Abram
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kamionna
    Auto
    156 Crosswagon Q4
    Postów
    64

    Domyślnie

    Masz błąd U1600 może tylko antenka od immo nie styka??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 19:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 12:14
  3. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  4. Silnik zgasł i ...
    Utworzone przez zales00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 08:30
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory