Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156]Warto wybrąc to autko? Porady...

  1. #1
    D@m$on
    Gość

    Domyślnie [156]Warto wybrąc to autko? Porady...

    Witajcie

    Kiedyś pisałem że chciałbym nabyć 146 lecz ostatnio gdy zarobiłem już sobie trochę to zaczynam chorować na Alfę 156 gdyż ich ceny nie są już takie duże.Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o niej co się da:
    -Jaki silnik wybrać??
    -Jak sprawują się te Alfy??
    -Jakie są ich wady??
    -Czy to dobry wybór wybierając 156 jako pierwszy swój samochód??

    Myślę nad wybraniem 1.9JTD lecz nie jestem jeszcze do końca pewien.
    Proszę o rady.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Poczytaj forum. tematów jest wiele.Co lepsze JTD czy TS, co się psuje a co nie.
    Nie ma sensu zaczynać nowego tematu, tym bardziej że wątpliwości takie nurtowały już innych przed tobą i będą długo jeszcze powracały.
    Przejrzyj forum, a znajdziesz odpowiedzi na każde pytanie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał D@m$on Zobacz post
    Witajcie

    Kiedyś pisałem że chciałbym nabyć 146 lecz ostatnio gdy zarobiłem już sobie trochę to zaczynam chorować na Alfę 156 gdyż ich ceny nie są już takie duże.Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o niej co się da:
    -Jaki silnik wybrać??
    -Jak sprawują się te Alfy??
    -Jakie są ich wady??
    -Czy to dobry wybór wybierając 156 jako pierwszy swój samochód??

    Myślę nad wybraniem 1.9JTD lecz nie jestem jeszcze do końca pewien.
    Proszę o rady.
    Ja powiem tak: miałem 156-tkę 2.0 TS z 1998r. Przewiozłem nią wujka, który ma diesla 1.9 z 2003r (niestety przyjechał czymś innym i nie przejechałem się, żeby porównać ) i skwitował to tak: nooooooo "niestety" - benzynka, to benzynka... to się zbiera... ". Zależy czego oczekujesz... czy tego, żeby autko oprócz pięknej linii miało naprawdę b.dobre osiągi (przy większym spalaniu -> 2.0), czy może jeździło "tylko przyzwoicie", choć i nienajgorzej (ale oszczędniej -> 1.9).

    Ja swoją Alfą zrobiłem niewiele km, bo i nie miałem zbyt długo (rodzice trochę marudzili, żebym sprzedał i kupił coś oszczędniejszego )... ALE ! Teraz jak wsiadam do jakiegokolwiek innego auta, to już NIE TO SAMO Dlatego też doszedłem do wniosku, że do końca wakacji trzeba "troszkę" dozbierać i przymierzać się do Alfy GT też zapewne w benzynce

    Nie wiem, w jakim jesteś wieku... - Jeśli w podobnym do mojego, a nie robisz dużych przebiegów, to bierz benzynę ! ! ! Frajda z pewnością większa
    Ostatnio edytowane przez Barus91 ; 05-07-2010 o 18:50

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Ja też na początku chciałem 1.9 ale gdy przewiozłem się 2.4 to już nie było odwrotu . Jeśli o mnie chodzi to benzyny nawet nie brałem pod uwagę sporo palą raczej a na gazie nei mógł bym jeżdzic.
    Może i JTD z dołu nie ciągnie tak jak TS ale gdy do 2000 obr dojdzie to bajka a i spalanie po kilku pierwszych pomiarach wyszło mi 7 z hakiem a narazie o ekonomicznej jezdzie nie było mowy

  5. #5
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    ech.....fetysz spalania.... ludzie, koszty eksploatacyjne liczcie auta, sumarycznie.... Spalanie to tylko jeden element......

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał prodigyboy Zobacz post
    Może i JTD z dołu nie ciągnie tak jak TS
    A jechałeś kiedyś TS-em? Ten silnik poniżej 3500 obrotów ledwo się toczy...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marek_M
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Zamość / Lublin/Radom
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A jechałeś kiedyś TS-em? Ten silnik poniżej 3500 obrotów ledwo się toczy...
    A jechałeś kiedyś TS'em o większej pojemności np. 2.0 , czy tylko zdławionym 1,6? Bo różnica jest duża -w 2.0 od 2 000 do 7 000 obrotów nieprzerwany ciąg. Zresztą z całą sympatią do TSa a nawet klekota - jak 156 to tylko V6 ;-)
    D@m$on - zależy do czego będziesz używał samochodu - jak większe przebiegi, czy tylko pozerka na mieście to klekot, jak użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem Alfy to duża benzyna.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A jechałeś kiedyś TS-em? Ten silnik poniżej 3500 obrotów ledwo się toczy...
    Owszem 2.0 jechałem i wydawało mi się że żywiej na gaz reaguje przy ruszaniu .

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_M Zobacz post
    w 2.0 od 2 000 do 7 000 obrotów nieprzerwany ciąg
    Przebieg momentu obrotowego:


    I mocy:



    Coś mi się w tę elastyczność nie chce wierzyć .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_M Zobacz post
    A jechałeś kiedyś TS'em o większej pojemności np. 2.0 , czy tylko zdławionym 1,6? Bo różnica jest duża -w 2.0 od 2 000 do 7 000 obrotów nieprzerwany ciąg. Zresztą z całą sympatią do TSa a nawet klekota - jak 156 to tylko V6 ;-)
    D@m$on - zależy do czego będziesz używał samochodu - jak większe przebiegi, czy tylko pozerka na mieście to klekot, jak użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem Alfy to duża benzyna.
    Popieram... różnica jest duża Ale zgadzam się i z tym, że V6 to marzenie... ale w moim przypadku (do tej pory uczeń, niebawem student - chciałem sam utrzymać auto, bez jakiejkolwiek pomocy rodziców) spalanie V6-tki troszkę mnie przerasta ;/ Więc trzeba poczekać "na lepsze czasy"

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    radosuaf - 2.0 całkiem przyzwoicie daje sobie radę Różnica w stosunku do 1.6 jest naprawdę spora ( + 35KM)

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    PS. Jeśli miałbym się zdecydować na diesla (dla mnie ostateczność... nie wiem czemu, ale jakoś do diesla mnie nie ciągnie, mimo oszczędności w spalaniu), to z pewnością byłby to 1.9 M-jet (16V), albo 2.4 (też najlepiej M-jet - 20V).
    Ostatnio edytowane przez Barus91 ; 06-07-2010 o 19:35

Podobne wątki

  1. Zna ktoś kolege z forum?? Jade oglądać autko w niedziele czy warto wziąść.
    Utworzone przez Nazar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 13:57
  2. porady ;) potrzebne porady ;P
    Utworzone przez chao0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:24
  3. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory