Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Kontrolka poduszek po wyłączeniu poduszki pasażera

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie Kontrolka poduszek po wyłączeniu poduszki pasażera

    Witam zaczęła palić mi się kontrolka poduszek po wyłączeniu poduszki pasażera. stawiam, że jednak jest to winą poluzowanej kostki ponieważ odsuwałem siedzenie by zapiąć fotelik z dzieckiem. wiem że ten temat już występował i za to przepraszam ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto na zakup kabla diagnostycznego który nie będzie się do tego nadawał więc moja prośba leży w podpowiedzeniu i może jakimś linku z allegro jaki kabel powinienem kupić żeby zdiagnozować przyczynę i skasować błąd oczywiście alfa 166 2002r 2.4jtd 140km

    z góry dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 22-05-2011 o 16:10

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    oczywiście temat kabla był poruszany, trzeba było skorzystać z porad w tych tematach, a już w ogóle to poruszyć tematy już istniejące. Kup np. kabel kkl viaken i sciągnij program FES (FiatEcuSkan).
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    kupiłem ten kabelek i zdiagnozowałem kod błędu (05-passenger airbag off lamp) stawiam że to przepalona lampka wyłączenia poduszki powietrznej pasażera ale ona działa prawidłowo co jest nie wyjaśnione. A druga sprawa że robiąc przy okazji diagnostykę silnika okazało się że wyskoczyły dwa błędy (P0110-air temperature sensor) oraz (P0101- Air flow meter) to drugie bardziej mnie martwi bo to bodajże przepływomierz, zauważyłem dzisiaj że autko puszcza mi niezłego dymka gdy trochę mocniej dodam gazu i to już z niskich obrotów i nie wiem czy przepływomierz wymieniać odrazu na nowy czy stary czyścić i cudować co radzicie??

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_ Zobacz post
    kupiłem ten kabelek i zdiagnozowałem kod błędu (05-passenger airbag off lamp) stawiam że to przepalona lampka wyłączenia poduszki powietrznej pasażera ale ona działa prawidłowo co jest nie wyjaśnione.
    Spróbuj skasować ten błąd, zobaczymy czy powróci. Może coś chwilowo sterownikowi nie pasowało, a z poduchami (z tego co widziałem) jest tak, że jak już błąd wyskoczy to nawet jak się "samo naprawi" to nie zgaśnie.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoozef Zobacz post
    że jak już błąd wyskoczy to nawet jak się "samo naprawi" to nie zgaśnie.
    To zależy w wersji po FL potrafi kontrolka sama zgasnąć jak usterka ustąpi. Wiem bo miałem problemy z wtyczką na poduszce pasażera i bez kasowania kontrolka gasła.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    To zależy w wersji po FL potrafi kontrolka sama zgasnąć jak usterka ustąpi. Wiem bo miałem problemy z wtyczką na poduszce pasażera i bez kasowania kontrolka gasła.
    A to dobrze wiedzieć. Ja jestem "przedliftowy" i moje poduchy są mało łaskawe, jak zaświecą to na zawsze.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    co do dymienia okazało się że odłączyła się kostka od przepływomierza a co do kontrolki poduszek zapala się co chwila skasuje błąd pojeżdżę 2 dni i znowu się zapala

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_ Zobacz post
    a co do kontrolki poduszek zapala się co chwila skasuje błąd pojeżdżę 2 dni i znowu się zapala
    Ten błąd 05? Może coś ten wyłącznik na kluczyk wariuje? Warto też dla świętego spokoju wyciąć kostki i zalutować kable pod fotelem na krótko, bo one lubią strzelać fochy.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    zrobiłem próbę skasowałem błąd i odpiąłem wszystkie kostki pod siedzeniami przednimi żeby być pewnym że to jest tego wina ale włączyłem stacyjkę i żaden błąd nie wyskakiwał jednakże zachowanie kontrolek było inne gdyż normalnie przy włączaniu stacyjki zapalają się obie kontrolki na ok 1,5sek czyli ta która wykazuje błąd poduszki oraz ta druga kontrolka od wyłączenia poduszki pasażera po czym ta druga przez ok 1-2 sek mruga i gaśnie a gdy odłączę kostki pod siedzeniami to przy uruchamianiu stacyjki kontrolki mrugną na 0,5sek i to wszystko i co dziwne nie występują żadne błędy

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    pewnie komputer myśli że nie ma tych poduszek skoro je wypiąłeś i w związku z tym nie zgłasza błędów.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  2. Migająca kontrolka poduszki pasażera
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 19:24
  3. Poduszki powietrzne w fotelach bez poduszek. Da rade ?
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 12:01
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 11:03
  5. [156] Kontrolka poduszki pasażera mruga
    Utworzone przez slimak w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 01:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory