Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Lampy 25W USA vs EU

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulia 2020
    Postów
    15

    Domyślnie Lampy 25W USA vs EU

    Cześć, szukam i szukam i nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji.

    Przyjechała do mnie Giulia z USA. Z tego co widzę lampy są 25W (jedna przetwornica). Czy mogę założyć EU 25W i wszystko będzie bez problemu śmigać? Kiedy wystepuje "opadanie" o którym w różnych miejscach można przeczytać?

    A drugie pytanieL: jak jest 35W USA i założy się 25W EU to jak to się wtedy zachowa?
    Ostatnio edytowane przez kacper022 ; 10-10-2022 o 16:21

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    131

    Domyślnie

    Możesz założyć 25W i dołożyć pokrętło od regulacji wysokości świateł (jeśli nie ma) lub zamontować 35W, ale wtedy zgodnie z prawem musi być poziomowanie i spryskiwacze.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    138

    Domyślnie

    [QUOTE=p11k;2329017]Możesz założyć 25W i dołożyć pokrętło od regulacji wysokości świateł
    Tu nie chodzi o pokrętło, tylko o nowy panel świateł, w którym jest dodatkowe pokrętło umożliwiające regulację wysokości zależnie od obciążenia samochodu, chodzi o 25W Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	21.3 KB
ID:	285132
    Ostatnio edytowane przez Paszczak ; 11-10-2022 o 18:28

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,576

    Domyślnie

    [QUOTE=Paszczak;2329126]
    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Możesz założyć 25W i dołożyć pokrętło od regulacji wysokości świateł
    Tu nie chodzi o pokrętło, tylko o nowy panel świateł, w którym jest dodatkowe pokrętło umożliwiające regulację wysokości zależnie od obciążenia samochodu, chodzi o 25W Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	21.3 KB
ID:	285132
    CO KOLEGA WCZESNIEJ napisał ze powtarzasz to samo. Ubrane w ładniejsze słowa.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    138

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Kolega kacper022 napisał "Cześć, szukam i szukam i nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji"

    Sprecyzowałem odpowiedź kolegi, czy to źle? Nie musisz krzyczeć.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,200

    Domyślnie

    Tak uzupełnię żeby było pełniejsze info - jesli było 35W USA to zalozenie 25W EU najpewniej też opadną (wtedy trzeba przerabiać wiązkę z AFLS linie LIN odłączyć, spiąć razem i pod panel świateł pociągnąć bo na tych pinach w 25W jest wspólna manualna regulacja). W takim przypadku akurat lepiej brać 35W EU bo będzie skrętność a i łatwiej/taniej o lamp, a poziomowanie auta też da się dołożyć. na legalu muszą być też spryski jakby co, też się da.

    Oczywiście najłatwiejszą ścieżką na osiągnięcie legalnego oświetlenia jest 25W USA na 25W EU, zmiana panelu, jak ktoś jest zboczony i chce żeby mu się ikonki po zmianie panelu zgadzały na pokrętle to musi zaglądnąć do środka i rozkminić przeróbkę drabinki rezystancyjnej żeby mieć jak na ikonkach (EU mają inaczej przypisane).

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulia 2020
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dziękuje panowie za odpowiedzi.

    Mam 25W USA, więc założe 25W EU i zmienie pokrętło. Cieżko je dorwać, ale udało się jedną kupić w PL, a drugą z Włoch

    Dla potomnych. Znalazłem jeszcze taki wątek: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...kretnego_.html
    ale tam pojawia się milion wątków na raz. W każdym razie może się komuś przydać.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulia 2020
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    chce żeby mu się ikonki po zmianie panelu zgadzały na pokrętle to musi zaglądnąć do środka i rozkminić przeróbkę drabinki rezystancyjnej żeby mieć jak na ikonkach (EU mają inaczej przypisane).

    Myślałem, że uda się z dwóch przełączników zrobić jeden (przełożyć środkową część z samym przełącznikiem świateł), ale to jest jeden długi plastik w jednym kawałku Wiesz czy ktoś już dokonał przeróbki tych rezystorów? Znalazłem ich tam kilka rezystorów, ale nijak ma to się do drabinki, którą widzę na schematach . Może być tylko kwestia ich zamiany, tak żeby komputer dobrze intepretował poszczególne stany?

    To co mnie jeszcze zastanawia - przełącznik USA po przytrzymaniu na "0" wyłączy światła i wraca do pozycji AUTO. A w EU jest "0", a po przytrzymaniu są pozycyjne.





  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,200

    Domyślnie

    tak, nie da się ot tak przełożyć plasiku. musisz pokminić obwód z którego pinu,, wartość rezystancji dla poszczególnych pozycji jakie mają być, i jakie chcesz żeby CI się zgadzały, polukać gdzie to na płytce, jak scieżki poprowadzone, jak to można pozamieniać. polukaj też przy samym pokrętle, może tam są jakieś inne styki podłączone i coś się da tam łatwiej pozamieniać.
    inna opcja to wywiercić sobie dziurki w miejscu ikonek i wydrukować taki pierścień na matowj folii z nowymi ikonkami - jak masz znajomego w jakiejś poligrafi i ogarnie w ramach hobby to też może być spoko droga.

    mam gościa który twierdzi że przerobił, nie pochwalił się, nie ma czasu i nie będę go męczył bo mam z nim inne tematy na które czekam już bardzo długo i nowe które w przyszłości chcę żeby mi ogarnął, tak więc nie pomogę niestety.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulia 2020
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, nie da się ot tak przełożyć plasiku. musisz pokminić obwód z którego pinu,, wartość rezystancji dla poszczególnych pozycji jakie mają być, i jakie chcesz żeby CI się zgadzały, polukać gdzie to na płytce, jak scieżki poprowadzone, jak to można pozamieniać. polukaj też przy samym pokrętle, może tam są jakieś inne styki podłączone i coś się da tam łatwiej pozamieniać.
    inna opcja to wywiercić sobie dziurki w miejscu ikonek i wydrukować taki pierścień na matowj folii z nowymi ikonkami - jak masz znajomego w jakiejś poligrafi i ogarnie w ramach hobby to też może być spoko droga.

    mam gościa który twierdzi że przerobił, nie pochwalił się, nie ma czasu i nie będę go męczył bo mam z nim inne tematy na które czekam już bardzo długo i nowe które w przyszłości chcę żeby mi ogarnął, tak więc nie pomogę niestety.
    Udało się przerobić drabinkę. Pozycje na piktogramie zgadzają się z tym co się włącza. Mam jednak pytanie o pokrętło z regulacją wysokości. Wydaje mi się, że auto nie reaguje na zmianę wysokości na tym pokrętle. Zmieniłem na przełącznik USA i wydaje mi się, że światła świecą na tej samej wysokości, czyli nic nie opadło. Soft jest już wgrany PL. Może to kwestia błędów? Ciągle jest choinka, bo auto nie jest do końca zrobione. No i przebieg miga, więc proxi się chyba gdzieś wywaliło. Auto stoi też 50-100cm od ściany, to może zbyt mała odległość, żeby cokolwiek dostrzec.


    Poniżej opis jak to teraz działa po przeróbce.

    Pozycje w USA: 0, auto, pozycyjne, krótkie
    Pozycje w EU: pozycyjne, 0, auto, krótkie
    "0" w USA i "pozycyjne" w EU to stan z którego przełącznik zawsze "wraca".

    Światła włączają się tak jak na piktogramie, jedyne różnice:
    1. Pozycyjne włączają się, ale jak się puści przełącznik i wróci do "0" to się od razu wyłączą. Przełącznik oczywiscie sam "wraca", bo tak jest skonstruowany
    2. Z "0" nie da się włączyć "auto". W USA po wyłączeniu świateł przełącznik wraca na stan "auto". Komputer to pewnie dokładnie tak samo interpretuje.
    3. Z pozycyjnych jak przełącznik wróci na "0" to na pół sekundy włączy się "auto".

    Jak uda się wyjaśnić powyższą kwestię to podeślę schemat jak to zrobić. Tak żeby mieć pewność, że wszystko jest jak należy... Trzeba wylutować kilka rezystorow (806, 287, 147, 0), wstawić trzy nowe 806+287, 287+147 i 147 oraz połączyć jedną "przerwę". Rozmiar rezystorów SMD 1206 w calach, 3216 w mm. 10 minut roboty jak się kupi rezystory, np. na tme.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Lampy
    Utworzone przez tomasz switala w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2019, 20:50
  2. 156 FL - Lampy
    Utworzone przez stasek44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 07:12
  3. [145] lampy GTA LOOK
    Utworzone przez Betonowy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 16:37
  4. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08
  5. Lampy
    Utworzone przez iMax w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 13:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory