Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [166] Problemy z klimą ....pomocy ?

  1. #1
    bogusch13
    Gość

    Domyślnie [166] Problemy z klimą ....pomocy ?

    witajcie...pomóżcie mi mam problem z klima...dopiero kupiłem alfunie 166 2.4 JTD 99r.miałem spalony bezpiecznik od klimy, wymieniłem go i dalej...po niemiecku pisze komunikat że jakiś błąd klimy i kontaktować się z serwisem.wiem tyle że jak ustawie na maxa i temp i siłę nawiewu to jak położę rękę na podszybiu to czuje ciepło ale wentylator się wogle nie kręci...to dokładny opis tego co się dzieje..proszę pomóżcie...bo szroni i nie da rady jechać

  2. #2
    slip83
    Gość

    Domyślnie

    Klima to Ci wiele nie nagrzeje, dopiero jak silnik ma odpowiednią temperaturę to będzie Ci porządnie grzało. Klima jest do chłodzenia - więc sprawdź jak chłodzi. Proponuję podjechać do dobrej stacji diagnostycznej (specjalizującej się w klimie) i sprawdzić ciśnienie gazu, sprawność kompresora itd...

  3. #3
    bogusch13
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za wskazówkę ale wiesz jaki jest problem??np.nawet jeśli ustawię na 21 stopni i przycisk nawiewu dam na maxa to i tak nic nie wieje...dziś znalazłem całe opisy bezpieczników.się okaże co dalej...

  4. #4
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Problem o którym piszesz nie dotyczy układu samej klimatyzacji ale raczej sterownia nawiewem. Jeżeli spalony był bezpiecznik to sprawdź od razu przekaźnik ( ten na podszybiu obok bezpiecznika) Komputer podaje ten komunikat ale on jest ogólny dla całego układu nawiewu i klimy i nie świadczy o tym że to błąd samej klimy. Może po prostu spalił się silnik nawiewu, należało by go sprawdzić na krótko.

  5. #5
    bogusch13
    Gość

    Domyślnie

    dziś byłem u kolesia który robi takie tam silniki elektryczne i tym podobne...iii bravo...też tak mi powiedział tylko jak dojść do niego...motanka niesamoiwita... i jeszcze problem...na tej ściance tunelu poniżej tych bezpieczników podszybia jest taka jak by dziwna pompka...do niej jest podpięta niby kostka z podspodu a z góry do niej przychodza 2 wężyki.ONA NON STOP BUCZY...nawet jeśli kluczyki mam w ręce...co to...podaj prosze jakieś wskazówki doityczącer tego i tego silnika...z góry dzięki

    EDIT:
    a i jeśli stoisz na przeciw auta to od prawej strony jest bezpiecznik i przekażnik??jaśli tak to przekaźnik jest ok.sprawdzony przez elektryka a bezpiecznik tam jest 20 A i jak tylko włożę dobry to się pali...MAŁY AMPERAŻ???

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    ja mam tam założony bezpiecznik 30A.

  7. #7
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    bogusch13, odczytaj wiadomości PW ze skrzynki !

  8. #8
    Andi-166
    Gość

    Domyślnie

    Dziś naprawiłem. Bezpieczniki były ok. Ale wyjąłem przekaźnik, ten centralnie pod maską po śradku szyby. Pierwszy od strony kierowcy. Miał zabrudzone styki. Wyczyściłem papierkiem ściernym i teraz włącza się nawiew, klima i wszystko. Jest tak jak ma być. Uffff. Ale wcześniej doczytałem dużo o przyczynach na forum. Ale o czyszczeniu styków nie znalazłem nic. Po wyjęciu sam zayważyłem, że są aż prawie czarne.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Problemy z radiem - pomocy!
    Utworzone przez Arturxxx13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 22:18
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 21:47
  3. Wielkie problemy! POMOCY!! JTD
    Utworzone przez mariusz_k85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 18:22
  4. [156] Pomocy problemy z ogrzewaniem?
    Utworzone przez zibi72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 15:46
  5. [145] Małe problemy. Pomocy
    Utworzone przez mały w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory