Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kombinowany immobilaizer i problem z odpaleniem

  1. #1
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie Kombinowany immobilaizer i problem z odpaleniem

    Witam. Przeszukałem liczne wątki, jednak mój problem odnośnie immobilizera jest odmienny od tych, które były kiedys poruszane.

    Alfe posiadam od 10 sierpnia 2010 roku. jak dotąd sprawowała się przyzwoicie. Kilka dni temu nie chciala palić z benzyny(trzeba było ją długo kręcić, ale odpalała.)
    Auto posiada inst. LPG II gen.(wiem wiem że to shit, ale teraz jest to pozytyw - zaraz wyjaśnię)
    Odłączyłem ACCu na nockę i rano podłączyłem, jednak zauważyłem, że palą się kontrolki ALFA CODE i wtryski.
    Poprzedni właściciel tak pokombinował, że immo było jakos wyłączane z pilota. Jeżeli dioda migała od alarmu to trzeba było nacisnąć mały przycisk na pilocie i wszystko grało. Teraz, albo nie chce zgasnąć ta kontrolka ALFA CODE, albo to dodatkowe obejście IMMo.
    Całe szczęście auto można odpalić na LPG.

    I tu moje pytania:
    1. Co za mądry człowiek pokombinował z tym dodatkowym nie wiadomo czym
    2. Co mogło się uwalić
    3. Jakie są szanse na reanimację Alfuni....

    Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to auto odpala na LPG nie odpala na benzynie.
    Jeżeli immo jest dołożone, spróbuj dostać się do centralki i zmostkować przekaźnik.
    Jeśli chodzi o alfacode to może być wina nie do końca sprawnego akumulatora. Spróbuj go zapiąć do prostownika i doładować.
    Ostatnio edytowane przez wiedzmaak ; 08-07-2011 o 08:10

  3. #3
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    ja myślę, że to IMMO jest po prostu nie odłączane przez rozpoznanie kluczyka, tylko tym przełącznikiem.
    ACCu jest nówka sztuka Boscha. Dobija mnie ta Alfa.....
    Czy istnieje możliwość w ogóle odłączyć ten IMMo, żeby go w cale nie było i na czym polegałaby ta operacja

  4. #4
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Moim skromnym, pretensję powinieneś mieć do "szpaflika", który tam nagrzebał, a nie do Alfy - na temat IMMO było już kilka tematów - moim zdaniem konieczna jest wizyta w ASO albo u jakiegoś elektronika - każde IMMO da się odłączyć, gdyby nie, nie kradliby samochodów
    Sorki, że niewiele pomogłem, ale jak u mnie rozprogramował się fabryczny IMMO, to znajomy elektronik odesłał mnie do ASO, gdzie sprowadzili jakieś kody, do których tylko ASO ma dostęp i bez problemu mi to naprawili. W innym temacie komuś pomogło odłączenie akumulatora i podłączenie klem w odpowiedniej kolejności - poszukaj tego wątku, bo roboty jest na pięć minut i niczym nie ryzykujesz

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa145kubarado Zobacz post
    Dobija mnie ta Alfa.....
    Po pierwsze to co opisujesz nijak się ma do FIAT/ALFA CODE I z jakim w Twoim przypadku powinieneś się spotkać. Z tego co widzę to jakiś grzebacz coś napierdzielił na swoja modłę i teraz to coś zaczyna się walić. Mnie to wygląda na jakiś emulator kluczyka wbity na stałe w ECU lub jakieś dodatkowe ustrojstwo. Zanim cokolwiek będzie można powiedzieć należy całość przywrócić do stanu początkowego bez dodatkowych "upiększaczy" a co jak i gdzie powinien powiedzieć Ci poprzedni właściciel a przynajmniej naprowadzić na owego "miszcza" co to sklecił. Ja na Twoim miejscu kupiłbym komplet ECU, immo, stacyjkę i wkładki oraz co najmniej jeden kluczyk - są takie oferty na allegro - i wyj... całe to grzebactwo na wersję oryginalną i zapomniał o problemach. W Twoim przypadku znalezienie przyczyny kłopotów może trwać znacznie dłużej i przysporzyć Cię o znacznie więcej wkur.. niż to warte a wymiana kompletu, o którym wspomniałem to dosłownie dwie godzinki i całość działa jak powinna. Pamiętaj jednak aby zachować zgodność wersji ECU
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  6. #6
    Wenom
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Post założył mój brat, który nie jeździ tym samochodem i napisał na podstawie opisanych prze zemnie informacji.
    Tym samochodem poruszam się ja i mnie wcale moja Bella nie dobija
    Ale do rzeczy.Wczoraj odłączyłem immo, zdejmując odcięcie pompy.Niestety nic to nie pomogło, Alfa dalej nie chce palić na benzynie.Pompa słychać, że pracuje po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu, pompa wtłacza benzyn.Ale zastanawiam się czy może to być wina zabrudzonych filtrów paliwa, które blokują odpowiedni przepływ benzyny.I mam też pytanie czy może to być wina filtra paliwa, który jest zaraz przy pompie, bo jak kiedyś pamiętam robiłem Vectrę B i też nie paliła na benzynie, a po wyjęciu pompy i sprawdzeniu jej działania okazało się, że na tym filtrze zrobiła się normalnie parafina, która blokowała przepływ, tylko nie wiem czy będzie to miało coś wspólnego z moją Alfunią
    Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje.

  7. #7
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli na gazie pracuje, a na benzynie, mimo, że nie ma odcięcia pompy - nie, to szukał bym przyczyny zupełnie gdzie indziej niż w Immo - w benzynie nie ma parafin, a więc nie mogą się one wytrącać i osadzać na filtrze, parafiny są w oleju napędowym i tężeją w niskich temperaturach, zatykając nie tylko filtry, ale również przewody paliwowe. Sprawdzenie, czy pompa podaje paliwo jest banalnie proste - zdejmij przewód doprowadzający paliwo, włóż wylot do jakiejś przezroczystej bańki, zakręć rozrusznikiem i wszystko będziesz widział, zresztą już przy zdejmowaniu tego przewodu zauważysz, czy jest w nim ciśnienie - powinno być. Jak widzę jesteś z Radomia, masz u siebie gościa, który od lat specjalizuje się w Alfach, co prawda nie mogę się wypowiedzieć o jego kwalifikacjach jako mechanika, bo tylko robiłem tam zakupy, ale może ktoś będzie miał jakieś doświadczenie - właściciel ma na imię Oskar, telefon do niego - 503 822 992, firma mieści się przy ulicy Łamanej 19a.

  8. #8
    Wenom
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki janio, zadzwonię na pewno ;D.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    A próbowałeś wyczyścić styki centralki imo i anteny od imo?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Wenom
    Gość

    Domyślnie

    Nie próbowałem, ale przecież odłączyłem całkowicie immo i samochód i tak nie chciał palić na benzynie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  2. Problem z odpaleniem JTD
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 18:51
  3. Problem z odpaleniem JTD
    Utworzone przez Marcuss w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 10:02
  4. [GTV] immobilaizer w GTV 2.0 V6 TB
    Utworzone przez LittleBrother w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 12:20
  5. [146] Immobilaizer lub kluczyk ?
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory