cjodzi o alfe romeo 155 2.0 ts 16 v sport 97 rok.
mam nastepujacy problem po odpaleniu auta na zimnym silniku sa obroty ok 2500obr. ( dziala ssanie wiec obroty sa wysokie) ale po ok 4 minutach jak silnik zlapie troszke temepratury obroty zaczynaja wariowac. spadaja do 1700 obr i tak sie wahaja miedzy 1700-2300 caly czas nawet jak silnik jest goracy to nie ustepuje. myslalem ze to moze silniczek krokowy ale podczas gdy silnik pracuje odpialem silnik krokowy( niewiem czy tak mozna) i nie widac rzadnej roznicy a norlamnie samochod powinien zgasnac a on tak jakby wogole nie reagowal. po przelaczeniu na lpg dalej jest tak samo . co moze byc tego przyczyna ?? dodam ze wymienialem centralke(komputer) poniewaz w starym spalilo sie pol plytki bo mi cewka zrobila zwarcie i prad wrocil na centralke. jest zalozona taka sama o tych samych numerach z takiego samego auta i silnika. wiec powinno byc wszystko ok.
przeplywomierz mam zalozony nowke ( ni jest to oryginal ale nowy - dodam ze po wymianie alfa mi raz strzelila ale spraswdzalem i te druciki co mierza przeplyw nie sa uszkodzone) czy trzeba zrobic auto adaptacje czy cos takiego ?? myslalem ze to moze ze wzgledu na mala ilosc paliwa w baku pompa tez podaje slabo paliwo ale na gazie bylo by ok a ten problem jest ciagle bez wzgledu czy jest na pb czy lpg. niewiem jak ciagnie poniewaz zlapalem gume i auto stoi w garazu poniewa czekam na nowe oponki.