Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Skrzyżowanie / hamulce = gaśnięcie silnika

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie Skrzyżowanie / hamulce = gaśnięcie silnika

    Koledzy mam problem , pomijając przegrzanie silnika który bd remontował , mam jeszcze jeden problem , otóż:
    Jadąc alfą podczas hamowania , lub zatrzymania się na skrzyżowaniu silnik gaśnie non stop , wcześniej zgasł może 1 / 100 takich przypadków , lecz teraz problem zaczął być na tyle dokuczliwy że strach jest jeździć .
    Dodam również że po odpaleniu silnik dławi się i to słychać strasznie trzeba przegazować a tak się zaczęło od wczoraj , hamowaniu towarzyszy falowanie obrotów . Nawet gdy uda się go zatrzymać bez zgaśnięcia obroty strasznie falują , zauważyłem również że ma to również coś wspólnego z elektryką , ponieważ bez świateł , klimy i radia , nie przestaje pracować na każdym skrzyżowaniu , lecz gdy np włączę długie światła klima max itp no to nawet wchodząc w zakręt zauważyłem że przy hamowaniu potrafi mrugnąć światłami przez jakiś ułamek sek. i słychać w klimie przerwy .
    Na zimnym silniku nie jest tak podatny na gaśnięcie , lecz na rozgrzanym jest katorga.
    Macie jakieś sugestie ? w okolicy nie mam żadnego zaufanego mechaniora co zna się na alfach ;p

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może po prostu pada akumulator.
    Sprawdź akumulator, czystość klem i ładowanie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Aku akurat jest nowy 2 msc ma i klema + jest też.nowa xd to nie tak blachy problem:p

    Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Pierwsze co to podepnij pod kompa

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Podepne ale musze pożyczyc lapka od kogos xd choć to łatwe też nie bd bo teraz poruszam sie o kulach xd


    Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Jeszcze nie napisałeś czy to się dzieje na gazie czy benzynie

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może w takim razie przepływomierz lub lewe powietrze.
    Sprawdź, czy czasami nie jest pęknięta rura gumowa przed przepustnicą - ona najbardziej lubi pękać.
    A na padający przepływomierz czasami pomaga wyjęcie wtyczki. Jeśli po wypięciu wtyczki i odpaleniu silnika będzie poprawa to na bank przepływka.
    Warto też sprawdzić cewki i kable WN oraz, czy w gniazdach świec nie ma wody lub oleju - to też jest dość częsta przyczyna różnych sensacji w TS.
    A tak w ogóle to napisałeś, że ten silnik był przegrzany, więc to może być powód jakiegoś poważniejszego uszkodzenia.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gracekk Zobacz post
    Jeszcze nie napisałeś czy to się dzieje na gazie czy benzynie
    Nie ma różnicy czy to gaz czy benzyna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Może w takim razie przepływomierz lub lewe powietrze.
    Sprawdź, czy czasami nie jest pęknięta rura gumowa przed przepustnicą - ona najbardziej lubi pękać.
    A na padający przepływomierz czasami pomaga wyjęcie wtyczki. Jeśli po wypięciu wtyczki i odpaleniu silnika będzie poprawa to na bank przepływka.
    Warto też sprawdzić cewki i kable WN oraz, czy w gniazdach świec nie ma wody lub oleju - to też jest dość częsta przyczyna różnych sensacji w TS.
    A tak w ogóle to napisałeś, że ten silnik był przegrzany, więc to może być powód jakiegoś poważniejszego uszkodzenia.
    TA rura od przepływki ?
    Jak sprawdzić cewki i kable WN? Dodam że ostatnio wgl mi nie gasł choć falowały obroty , bo kupiłem nowe używane cewki , no i jak jeździłem do 3 tys obr był spokój trochę jazdy na 4k i problem się zaczął i nie ustępuję.
    W gniazdach świec jest susza , ostatnio uporałem się z tym ;] nabierało mi oleju w I i II gnieździe ;p
    Pompa wody najprawdopodobniej mówi do widzenia ;]
    o przegrzaniu napisałem w tym temacie : http://www.forum.alfaholicy.org/156/...k_oleju-3.html od 3 strony zaczyna się .
    Jutro odepnę przepływke i zdam relacje ;p tylko że z tego co widzę to ja mam wtyczkę taśmą sklejoną ;/
    Ostatnio edytowane przez z4boj4d ; 31-10-2013 o 21:00

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał z4boj4d Zobacz post
    Koledzy mam problem , pomijając przegrzanie silnika który bd remontował , mam jeszcze jeden problem , otóż:
    Jadąc alfą podczas hamowania , lub zatrzymania się na skrzyżowaniu silnik gaśnie non stop , wcześniej zgasł może 1 / 100 takich przypadków , lecz teraz problem zaczął być na tyle dokuczliwy że strach jest jeździć .
    Dodam również że po odpaleniu silnik dławi się i to słychać strasznie trzeba przegazować a tak się zaczęło od wczoraj , hamowaniu towarzyszy falowanie obrotów . Nawet gdy uda się go zatrzymać bez zgaśnięcia obroty strasznie falują , zauważyłem również że ma to również coś wspólnego z elektryką , ponieważ bez świateł , klimy i radia , nie przestaje pracować na każdym skrzyżowaniu , lecz gdy np włączę długie światła klima max itp no to nawet wchodząc w zakręt zauważyłem że przy hamowaniu potrafi mrugnąć światłami przez jakiś ułamek sek. i słychać w klimie przerwy .
    Na zimnym silniku nie jest tak podatny na gaśnięcie , lecz na rozgrzanym jest katorga.
    Macie jakieś sugestie ? w okolicy nie mam żadnego zaufanego mechaniora co zna się na alfach ;p
    Ten silnik przegrzałeś?Jeśli tak i rzeczywiście temperatura mu zaszkodziła to przedmuchy zaoleiły przepustnicę.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    O tym jest w poscie wyzej tam jest odp temat xd szwagrowi sie przegrzal nie bylo nic płynu chlodniczego , hm na zimnym przy odpalaniu sie dlawi i strasznie słychać to dlawienie i czuc przy przegazowywaniu . Trzeba by bylo odkręcić i przeczyscic przepustnice ? Jak wyglada jej demontaż ?

    Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Odłączanie sie turbo i gaśnięcie silnika
    Utworzone przez aron159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 22:25
  2. Duszenie i gaśnięcie silnika przy przyspieszaniu JTD
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 19:49
  3. [145] Gaśnięcie
    Utworzone przez dzida84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 17:34
  4. [33] Dziwne gaśnięcie silnika???
    Utworzone przez Scuderia w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 11:08
  5. [33] Samoczynne gaśnięcie silnika podczas jazdy
    Utworzone przez alfaholik w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 08:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory