Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Klekot pod deską rozdzielczą.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar w0cinu
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    ar159 1.9JTD 8V
    Postów
    58

    Domyślnie Klekot pod deską rozdzielczą.

    Kolejna alfa i kolejne zagadki do rozwiązywania. Otóż, podczas jazdy słychać klekot- klikanie (jakby dwie blaszki o siebie klikały). Z miejsca kierowcy słychać jakby pod kierownicą. Myślałem że to może kluczyki o breloczek uderzają ale z miejsca pasażera słychać jakby dźwięk dochodził ze środkowej części deski rozdzielczej - górna kratka nawiewu. Jak się nagrzeje wnętrze to tego nie ma. Poprzedni właściciel pocieszył mnie że jak są ciepłe dni to tego nie ma ale jak jest zimno to napier... że wyrobić się nie da. hehe.

    Może ktoś ma coś takiego w 156-ce???

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wuziu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Radostowice
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    90

    Domyślnie

    ja mam czasem Takie drgania na desce słychac ale tylko w środku i czasem jak jest własnie zimno

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    to ja Wam podpowiem rozwiązanie Deskę zrzucić i jak zobaczycie jej aluminiowy stelaż uderzajcie w niego i nasłuchujcie czy są jakieś dźwięki, u mnie też tak klekotało i winne okazało się wytłuczone wygłuszenie pod dwoma górnymi mocowaniami na środku deski(sama deska na górze jest przykręcona w 4 punktach, 2 na samych rogach tej plastikowej kierownicy powietrza, 2 mniej więcej na środku), podłożyłem gumę i w ciepłe dni ustało, teraz niestety się pojawiło delikatne pukanie znowu Ale w porównaniu z tym co było to niebo a ziemia, teraz jest wręcz cichutko Taki urok Alfy i jej plastików niestety

    Musicie sobie zarezerwować około 2-3 godzinki spokojnej pracy i znaleźć jakiś kawałek grubej gumy(ja podłożyłem 2mm), i najlepiej drugą osobę do pomocy, żeby pomogła delikatnie podnieść mocowanie pod którym wygłuszenie się wytrzaskało, tak żeby można było wsunąć na ścisk tą gumę.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar w0cinu
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    ar159 1.9JTD 8V
    Postów
    58

    Domyślnie

    Możesz na jakieś grafice wskazań mniej więcej gzie są te mocowania?? czy aby podłożyć tę gumę trzeba też demontować deskę ??? ( bo do śrub trzeba się jakoś dostać na zamontowanej)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał w0cinu Zobacz post
    Możesz na jakieś grafice wskazań mniej więcej gzie są te mocowania?? czy aby podłożyć tę gumę trzeba też demontować deskę ??? ( bo do śrub trzeba się jakoś dostać na zamontowanej)
    Zaznaczyłem na czerwono punkty mocowania, kierownicę powietrza na górze deski ściągasz ciągnąc ją do siebie, pod tą kierownicą masz 4 śruby, później wyciągasz schowek pasażera i boczną zaślepkę i tam masz następną śrubę ta sama sytuacja jest z lewej strony, później ściągasz plastikową konsolę i odkręcasz tunel środkowy który rozpinasz od tunelu, w miejscu zaznaczonym na zdjęciu znajdują się haki, które możesz wypiąć albo wykręcić.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_romeo_156_sedan_175_303_v1.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	98.6 KB
ID:	112971  

Podobne wątki

  1. [MiTo] Problem z deską rozdzielczą
    Utworzone przez jim w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 11:48
  2. [145] Bulgotanie pod deską rozdzielczą
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 20:06
  3. [146] Przekaźniki pod deską rozdzielczą
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 09:06
  4. [146] Cykające przekaźniki pod deską rozdzielczą
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 19:12
  5. [146] Problem ze światłem i deską rozdzielczą
    Utworzone przez Jacke w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 02:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory