Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Spryskiwacze reflektorów raz jeszcze

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie Spryskiwacze reflektorów raz jeszcze

    Koledzy, niedziałały mi prawe spryskiwacze reflektorów. Okazało się, że padł mi osławiony trójnik z zaworkami na przewodach do spryskiwaczy reflektorów. Wymieniłem w ASO. Spryskiwacze działają, ale jest pewien szkopuł: zauważyłem, że jak użyję spryskiwaczy na postoju, następnie np. po 2 godzinach (płyn na reflektorach i zderzaku zdąży wyschnąć) odpalę i pojadę kawałek to z dysz spryskiwaczy na zderzaku wycieka trochę płynu. Jak samochód stoi to nic nie cieknie. Nigdy wcześniej tego nie zaobserwowałem. Czy to normalna sytuacja? Czy ktoś z Was też coś takiego zaobserwował?
    Może to siła odśrodkowa na zakrętach powoduje że wypływa płyn z przewodów pomiędzy poszczególnymi dyszami danego reflektora?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    u siebie też sporadycznie widzę że delikatnie cieknie z jednego. mocno u Ciebie cieknie?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cieknie wyraźnie, ale nie dużo, trudno to oszacować, "ze 2-3 duże łyżki".. Mam wrażenie, że bardziej ze skrajnych dysz ..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    U siebie od zawsze obserwowałem delikatny wyciek ze spryskiwaczy, zawsze po użyciu ich w czasie jazdy potrafiły puścić parę kropel. Czasami nawet była na nich bańka mydlana, tak jakby płyn za bardzo się pienił w czasie jazdy i wyciskało go przez dysze. Pytanie do donvito, ile wołają w ASO za ten trójnik?

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    U mnie tak się działo jak jakiś geniusz wymienił na zwykły trójnik bez zaworków. Ory trójnik nie ma prawa ciec jak działa poprawnie
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Pytanie do donvito, ile wołają w ASO za ten trójnik?
    Do 156 krzyczą sobie koło 100zł, więc pewnie podobnie do 159.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Chyba mam taki trójnik z całym przewodem do spryskiwaczy. W razie potrzeby pisz na PM.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    Koledzy, niedziałały mi prawe spryskiwacze reflektorów. Okazało się, że padł mi osławiony trójnik z zaworkami na przewodach do spryskiwaczy reflektorów. Wymieniłem w ASO. Spryskiwacze działają, ale jest pewien szkopuł: zauważyłem, że jak użyję spryskiwaczy na postoju, następnie np. po 2 godzinach (płyn na reflektorach i zderzaku zdąży wyschnąć) odpalę i pojadę kawałek to z dysz spryskiwaczy na zderzaku wycieka trochę płynu. Jak samochód stoi to nic nie cieknie. Nigdy wcześniej tego nie zaobserwowałem. Czy to normalna sytuacja? Czy ktoś z Was też coś takiego zaobserwował?
    Może to siła odśrodkowa na zakrętach powoduje że wypływa płyn z przewodów pomiędzy poszczególnymi dyszami danego reflektora?
    Mnie również delikatnie wycieka płyn ze spryskiwaczy reflektorów ... ale tylko kilka kropel.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Trójnik wymieniłem jeszcze z gwarancji, więc nie znam ceny.. Po wymianie mam efekt taki jak opisuje Sickboy: w czasie jazdy trochę płynu wycieka i roią się bańki mydlane na dyszach.. Ale tylko podczas "pierwszej jazdy" po pryskaniu.. Potem już nie cieknie..
    Nie wiem czy to reklamować, czy ten typ tak ma (jak skrzypiący pedał sprzęgła, problemy z blue&me i inne)

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Koledzy przestały działać spryskiwacze reflektorów: zaworek ok, bezpieczniki odpowiedzialne za układ ok, dalej okazało się że brak jest napięcia na kostce zasilającej pompkę (pompka działa po podpięciu "na krótko" ). Kable na ile mogłem przeglądnąłem. Czy przyczyną może być nie działający przekaźnik i który ewentualnie to jest?

Podobne wątki

  1. spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 05:27
  2. [156] Spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez rain w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 22:33
  3. [145] Spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez GrabarzQV w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 07:42
  4. [164] spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 14:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory